Jump to content

Licznik , raz działa raz nie.

kamilkce
 Share

Recommended Posts

Witam.

Mam problem z licznikiem , od pewnego czasu mój licznik zaczął wariować i czasem działa a czasem nie. Nie ma reguły , raz wsiadam do auta odpalam i jest , raz wsiadam i nic , budzi się / gaśnie w trakcie jazdy. Jedyne co mnie zaciekawiło to zawsze przy załączeniu zapłonu świecą się dwie kontrolki " air bagów ".

Czytałem kilka tematów i często okazuje się uszkodzony mikro procesor.

Nie wiem co robić dalej czy odrazu kupywać następny licznik czy coś próbować. A może oddać do specjalisty ?

Proszę o pomoc.

> wlaczasz jak posojuwki zalaczasz...

No to jest oczywiste smile.gif Jedyne co zawsze się świeci to radio , podświetlenie świateł awaryjnych i te dwie kontrolki od air bagów przy załączeniu zapłonu.(Lampki oświetlenia wnętrza mam wszystkie zdemontowane). Światła z zewnątrz wszystkie działają jak powinny , kierunkowskazy tez i słychać cykanie przy załączeniu więc raczej nie obstawiam na zespolony.

Dziś na liczniku przez cały dzien jazdy widniał tylko napis "Checking".

Nie wiem za bardzo za które kable się zabrać bo bym chyba musiał zdemontować deskę rozdzielczą żeby do większości dojść.

> Dziś na liczniku przez cały dzien jazdy widniał tylko napis "Checking".

> Nie wiem za bardzo za które kable się zabrać bo bym chyba musiał zdemontować deskę rozdzielczą żeby

> do większości dojść.

na elektrodzie znalazłem to i to

niestety - zalecają wymianę zegarów smile.gif

Własnei przerobilem ten temat - wejdź na znany serwis aukcyjny i wpisz "stilo naprawa", nastepnie znajdź ofertę z Wrcoałwia, wyjmij liczniki i wyslij do naprawy - po 2-3 dniach przyjdą zrobione.

pozdr

> Witam.

> Mam problem z licznikiem , od pewnego czasu mój licznik zaczął wariować i czasem działa a czasem

> nie. Nie ma reguły , raz wsiadam do auta odpalam i jest , raz wsiadam i nic , budzi się /

> gaśnie w trakcie jazdy. Jedyne co mnie zaciekawiło to zawsze przy załączeniu zapłonu świecą

> się dwie kontrolki " air bagów ".

> Czytałem kilka tematów i często okazuje się uszkodzony mikro procesor.

> Nie wiem co robić dalej czy odrazu kupywać następny licznik czy coś próbować. A może oddać do

> specjalisty ?

> Proszę o pomoc.

U mnie zauważyłem że gdy pada licznik, znikają też podświetlenie przycisków do sterowania radiem przy kierownicy, tj. palą się 2-3 sekundy i gasną.

350-400 zł za naprawę licznika to paranoja...