Skocz do zawartości

Pomysł na silnik spalinowy z kosiarki


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Szwagier zajeździł kosiarkę...kosiarka miała napęd, coś tam się urwało, obudowa popękała, nie nadaje się do użytku. Chciał wyrzucić, ale nie pozwoliłem, bo siedzi w niej całkiem sprawny silnik spalinowy o mocy 5KM. I teraz kombinuję, co mogę zrobić posiadając taki sprawny silnik zlosnik.gif

Jakieś pomysły? zlosnik.gifzlosnik.gif

W pierwszej chwili pomyślałem o pojeździe dla syna, ale mam już 3 motorynki i crossa z silnikiem kosiarki, więc kolejny mi niepotrzebny....hmm? taczka spalinowa? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mam taki silnik po kosiarce sąsiadów i wciąż nie mam czasu nic z nim wymyśleć, ale chodzi za

> mną właśnie taczka spalinowa.

Obawiam się, że u mnie też trochę poleży, ale wyrzucić szkoda zlosnik.gif

Całkiem sprawny, 4T, całkiem mocny 5KM....nie...muszę go zatrzymać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szwagier zajeździł kosiarkę...kosiarka miała napęd, coś tam się urwało, obudowa popękała, nie

> nadaje się do użytku. Chciał wyrzucić, ale nie pozwoliłem, bo siedzi w niej całkiem sprawny

> silnik spalinowy o mocy 5KM. I teraz kombinuję, co mogę zrobić posiadając taki sprawny silnik

> Jakieś pomysły?

> W pierwszej chwili pomyślałem o pojeździe dla syna, ale mam już 3 motorynki i crossa z silnikiem

> kosiarki, więc kolejny mi niepotrzebny....hmm? taczka spalinowa?

- deskorolka spalinowa?

- napęd dodatkowy do roweru?

- gokart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rolka dociśnięta do opony powinna dać radę.

Bardzo dobry pomysł zlosnik.gif Znamionowe obroty kosiarki będą pasowały, sprzęgło można zrealizować na zasadzie odciągania całego silnika z rolką od opony. Z pozostałych problemów, to jedynie zostaje łożyskowanie koła kosiarki, żeby przyzwoicie utrzymać siłę boczną bez piłowania obudowy - może przeszczep całej tylnej tarczy kotwicznej z jakiegoś auta wraz z jakąś małą felgą byłby dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dobry pomysł Znamionowe obroty kosiarki będą pasowały, sprzęgło można zrealizować na

> zasadzie odciągania całego silnika z rolką od opony. Z pozostałych problemów, to jedynie

> zostaje łożyskowanie koła kosiarki, żeby przyzwoicie utrzymać siłę boczną bez piłowania

> obudowy - może przeszczep całej tylnej tarczy kotwicznej z jakiegoś auta wraz z jakąś małą

> felgą byłby dobrym pomysłem.

Można też w rolce wbudować sprzęgło odśrodkowe, żeby silnik odpinało przy zmniejszeniu obrotów. Tylko trzeba by policzyć średnice żeby taczką przez ścianę do domu sąsiadowi nie wjechać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> ...

> Duży, latający model spalinowy albo słaby napęd do paralotni.

> Pozdrawiam.

To za dużo zachodu i $$ - bo zakładam, że jakies RC by się do tego przydalo.

Tak sobie myślę, że najprościej to byłoby zrobić z tego....kosiarkę hehe.gif Mam kosiarkę, ale elektryczną, więc spalinowa by się czasem przydala. Wyspawać z cienkiego profilu podwozie i sprzęt gotowy - oczywiście bez napędu, bo w tym coś tam się uszkodziło wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To za dużo zachodu i $$ - bo zakładam, że jakies RC by się do tego przydalo.

> Tak sobie myślę, że najprościej to byłoby zrobić z tego....kosiarkę Mam kosiarkę, ale elektryczną,

> więc spalinowa by się czasem przydala. Wyspawać z cienkiego profilu podwozie i sprzęt gotowy -

> oczywiście bez napędu, bo w tym coś tam się uszkodziło

znajomy zrobił kosiarkę z .... wózka dziecinnego - na zawieszenie wózka (taki z gondolą) nałożył jakaś metalową misę do góry dnem i już miał lawetę do kosiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sobie myślę, że najprościej to byłoby zrobić z tego....kosiarkę Mam kosiarkę, ale elektryczną,

> więc spalinowa by się czasem przydala. Wyspawać z cienkiego profilu podwozie i sprzęt gotowy -

Wykonywanie od podstaw obudowy, to wg mnie zły pomysł - będzie to kilka razy cięższe, a dochodzi problem z regulacją wysokości, kołami no i wyglądem.

Można spróbować zapolować na w miarę nową kosiarkę z uszkodzonym silnikiem - ludzie potrafią cuda wyczynić, a do kosiarek za 500-600 zł raczej nikt nowego silnika nie będzie kupował, tylko kupi całą kosiarkę, wiec resztki powinno udać się kupić dość tanio. Przeszczep samego silnika bez napędu nie jest problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gokarta dla mlodego

Myślałem o tym, ale gdzie tym jeździć? Nie puszczę go przecież na chodnik w mieście, a poza miastem po nierównej szutrowej drodze nie pojedzie....

Ale teraz tak kombinuję - może terenowy gokard zlosnik.gif - czyli samochodzik o większym prześwicie, z silnikiem...no dziecko by było szczęśliwe ok.gifok.gif

A co ze sprzęgłem? - odśrodkowe od pocket-bike pewnie da się zastosować na wał silnika od kosiarki hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślałem o tym, ale gdzie tym jeździć? Nie puszczę go przecież na chodnik w mieście, a poza miastem

> po nierównej szutrowej drodze nie pojedzie....

> Ale teraz tak kombinuję - może terenowy gokard - czyli samochodzik o większym prześwicie, z

> silnikiem...no dziecko by było szczęśliwe

> A co ze sprzęgłem? - odśrodkowe od pocket-bike pewnie da się zastosować na wał silnika od kosiarki

a musi byc sprzeglo? zlosnik.gif nie da rady zrobic po prostu po obrotach zeby na odpalonym sie miiinimalnie toczyl a po dodaniu gazu jechal? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a musi byc sprzeglo? nie da rady zrobic po prostu po obrotach zeby na odpalonym sie miiinimalnie

> toczyl a po dodaniu gazu jechal?

Bez sprzęgła każde zatrzymanie zdusi silnik. Sprzęgło odśrodkowe w pocket-bika działa tak, że jak silnik pracuje na wolnych obrotach, to sprzęgło ma złożone elementy cierne i nie przenosi napędu. Zwiększenie prędkości obrotowej powodu, że siła odśrodkowa wypycha elementy cierne, które pod wpływem tarcia zasprzęglają dzwon połączony z zębatką łańcuchową. Całkiem fajne rozwiązanie, przy tym śmiesznie tanie - sprzęgło kosztuje 20-30zł wink.gif. Do tego odpada problem z ruszaniem - bo wystarczy zwiększyć obroty silnika i jedziesz wink.gif. Jak dasz za mało "gazu" najwyżej sprzęgło się uślizgnie i nie ruszysz z kopyta tylko powoli wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakby tak zarąbistego monster trucka zdalnie sterowanego w skali 1:4??

Monster truck ok.gif ale nie RC tylko dla moich chłopaków - muszę o tym poważnie pomyśleć - mam tereny w sam raz dla takiego pojazdu, a szkodniki byliby zachwyceni wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm...nie wiem, co chcesz mi przekazać, wygląda jak rysunki mojego 4 letniego syna

> Może jako podpowiedź zamieścisz jakąś legendę

Polecieć to, to nie poleci ale nasunęło mi pomysł na mini poduszkowiec!

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.