Skocz do zawartości

hak do croma


Rekomendowane odpowiedzi

> witam,

> prosze o podpowiedź chciałbym założyć hak do cromki czy ktoś wie jaki będzie najlepszy jak to

> zrobić samemu czy tylko serwis jak potem z przeglądem itp??? może ktoś podpowiedzieć co i jak?

Zależy jaki fundusz jest do twojej dyspozycji . Ja doradzałbym Westfalie automat ale to jest najdroższa opcja . Plusy takie , że kule odczepiasz , kostka się chowa i nie ma nic na tyłku . minus (oprócz ceny)taki że dziurę trzeba od spodu wycinać w zderzaku no i taki że jak ktoś ma cię szturchnąć od tyłka to jakby widział hak nie zaryzykuje pewnie . Jeśli chodzi o założenie to wolny wybór kto zrobi choć łatwiej przez warsztat zajmujący się montażem masz papierki i pewny wpis w dowodzie rej. Aby był wpis to jedziesz tam gdzie przeważnie robisz przegląd tech. i za 35 zl na podstawie nr haka wyciągają homologację (jeżeli takiej nie dostaniesz przy zakupie - a powinieneś dostać) i wbijają do dowodziku . Podczepiasz kemping i lecisz na wakacje . Taką drogę sam przeszedłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy jaki fundusz jest do twojej dyspozycji . Ja doradzałbym Westfalie automat ale to jest

> najdroższa opcja . Plusy takie , że kule odczepiasz , kostka się chowa i nie ma nic na tyłku .

> minus (oprócz ceny)taki że dziurę trzeba od spodu wycinać w zderzaku

Szukam rozwiązania do przewożenia rowerów. Nie mam relingów, klapy bagażnika na polskich dziurawych drogach nie chcę dynamicznie obciążać masą trzech rowerów. Pozostaje bagażnik na hak, ale sam hak przytwierdzony na stałe, na stałe zohydziłby całkiem ładny tył Cromy. Faktycznie po złożeniu haka nic na tyle nie widać? Może Kolega zna jakąś tańszą wersję haka chowanego, nie będę raczej nigdy holował przyczepy, chodzi jedynie o bagażnik na rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam rozwiązania do przewożenia rowerów. Nie mam relingów, klapy bagażnika na polskich dziurawych

> drogach nie chcę dynamicznie obciążać masą trzech rowerów. Pozostaje bagażnik na hak, ale sam

> hak przytwierdzony na stałe, na stałe zohydziłby całkiem ładny tył Cromy. Faktycznie po

> złożeniu haka nic na tyle nie widać? Może Kolega zna jakąś tańszą wersję haka chowanego, nie

> będę raczej nigdy holował przyczepy, chodzi jedynie o bagażnik na rowery.

ja mam hak, montowany pewnie w tym samym celu w NL. Zderzak nie jest pocięty, a po odkręceniu haka właściwie nie widać ze on jest. Trzeba się schylić zeby zobaczyc gniazdo i mocowanie kuli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam hak, montowany pewnie w tym samym celu w NL. Zderzak nie jest pocięty, a po odkręceniu haka

> właściwie nie widać ze on jest. Trzeba się schylić zeby zobaczyc gniazdo i mocowanie kuli

Ten hak to westfalia? Zakładałeś na to bagażnik? Chowanie haka i demontowanie bagażnika to czasochłonna robota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten hak to westfalia? Zakładałeś na to bagażnik? Chowanie haka i demontowanie bagażnika to

> czasochłonna robota?

nie wiem kto to produkuje bo auto z takim hakiem przywiozłem z NL. Demontaz haka to odkrecenie 2 srub na klucz 19 jak sie nie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na razie sam uchwyt i gniazdo

jak zalezy ci na lepszej jakosci to daj znac. Nie chcialo mi sie aparatu wyciagac i nosic. Brakuje tylko kuli mocowanej na 2 sruby.

Zderzak jest jednak lekko podciety. Nawet nie zwrocilem uwagi wczesniej

201306290_nxqqrrx.JPG201306290_nxqqrrn.JPG201306290_nxqqrre.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak zalezy ci na lepszej jakosci to daj znac. Nie chcialo mi sie aparatu wyciagac i nosic. Brakuje

> tylko kuli mocowanej na 2 sruby.

> Zderzak jest jednak lekko podciety. Nawet nie zwrocilem uwagi wczesniej

Na pewno tylko kulę mocoujesz na te dwie śruby. U mnie jest na te śruby zamontowane gniazdo do tej kuli, a dopiero w nie wchodzi sama kula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno tylko kulę mocoujesz na te dwie śruby. U mnie jest na te śruby zamontowane gniazdo do tej

> kuli, a dopiero w nie wchodzi sama kula.

no nie sama kule, jest ksztalt lityery L. Z jednej strony 2 sruby do zamocowania uchwytu a z drugiej kula do ciagniecia czyli hak. Nic wiecej niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak zalezy ci na lepszej jakosci to daj znac. Nie chcialo mi sie aparatu wyciagac i nosic. Brakuje

> tylko kuli mocowanej na 2 sruby.

> Zderzak jest jednak lekko podciety. Nawet nie zwrocilem uwagi wczesniej

Jest OK. Dziękuję. Teraz mam jakąś orientację. Instalacja pozostaje niewidoczna, dopóki nie wsadzi się głowy pod zderzak, ale obniża prześwit auta, co nie? Trzeba uważać przy parkowaniu nad krawężnikami, żeby nie oberwać gniazda.

Myślę o takim haku z przeznaczeniem pod bagażnik na rowery do 60 kg: http://allegro.pl/odpinane-haki-holownicze-fiat-croma-po-2005-hak-i3316550738.html

Co powiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest OK. Dziękuję. Teraz mam jakąś orientację. Instalacja pozostaje niewidoczna, dopóki nie wsadzi

> się głowy pod zderzak, ale obniża prześwit auta, co nie? Trzeba uważać przy parkowaniu nad

> krawężnikami, żeby nie oberwać gniazda.

> Myślę o takim haku z przeznaczeniem pod bagażnik na rowery do 60 kg:

> http://allegro.pl/odpinane-haki-holownicze-fiat-croma-po-2005-hak-i3316550738.html

> Co powiecie?

17 miesiąc jezdze i chyba raz zachaczyłem. Niema stresu. Croma to wysokie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.