Skocz do zawartości

1.0 fire bosch przerywa przy przyspieszaniu krokowy ?


grand1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Uno 999 fire 2000 na jednopuktowym wt. po odpaleniu szarpie nierówno pracuje po przegazowaniu wraca do normy. W czasie jazdy przy przyspieszaniu przerywa szarpie. Na światłach musze ruszać z połową sprzegła by nie przerywał.

W czasie ściągniętego filtra pow. po przegazowaniu widać iskry ogień spod przepustnicy gdy wtedy przerywa. Wymieniłem już krokowca i na drugim to samo. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Uno 999 fire 2000 na jednopuktowym wt. po odpaleniu szarpie nierówno pracuje po przegazowaniu

> wraca do normy.

Mam nieco podobny problem z 1,4 na monowtrysku. Problemy z zapalaniem są bardzo rzadkie, ale to, o czym piszesz poniżej, zaczyna być coraz częstsze.

> W czasie jazdy przy przyspieszaniu przerywa szarpie. Na światłach musze ruszać

> z połową sprzegła by nie przerywał.

Tak źle nie mam, natomiast mam dwa wyraźnie różne problemy:

a) okresowe sporadyczne spadki mocy po przekroczeniu bodaj 2500 obrotów silnika na minutę. To oznacza, że są okresy gdy tego zjawiska nie ma, a są takie, gdy pojawia się kilka razy dziennie. Gdy dodaję gazu łagodnie, samochód powoli przyśpiesza, ale gdy depnę ostrzej, nagle traci kompletnie moc, ale nie szarpie. Po prostu się zachowuje jakbym to ja łagodnie zdejmował nogę z gazu. Gdy ją zdejmę i łagodnie dodaję gazu, do tych 2500 obrotów wciąga.

Wygląda mi to na kończący się potencjometr położenia przepustnicy, bo jego błąd regularnie sczytuję z ECU. A dokładniej druga ścieżka używana przy ponad 2500 obr/min. Styki złączy czyściłem, to nie to.

b) "wypadanie mocy" - to się pojawia także całkiem przypadkowo podobnie jak utrata mocy. Wrażenie jest takie, jakbym na od 0,3 do tak 0,6 sekundy wyłączył zapłon - silnik kompletnie martwieje, aż budą szarpie, a za chwilę ciągnie jak głupi. I dzieje się to zarówno przy jeździe ze stałymi obrotami, w dowolnym ich zakresie, jak i przy przyśpieszaniu. I podobnie jak ze spadkiem mocy, losowo i sporadycznie.

> W czasie ściągniętego filtra pow. po przegazowaniu widać iskry ogień spod przepustnicy gdy wtedy

> przerywa. Wymieniłem już krokowca i na drugim to samo. Co radzicie?

Dotąd zmieniłem moduł zapłonowy, bez zmian. Wyczyściłem także i sprawdziłem jego styk masowy wiązki pod akumulatorem.

Zmieniłem także ECU na od Audi 1,4, bo mi akurat taki podszedł. Bez zmian.

Świece są względnie młode, więc ich nie podejrzewam, choć może niesłusznie, bo podobno coraz częściej się trafiają badziewne, szybko zdychające. Przewody zapłonowe mam od fabryki, ale nie ma żadnych problemów z zapalaniem czy jazdą przy dużej wilgotności powietrza i jeździe w deszczu, a wtedy na ogół wychodzą problemy z wysokonapięciową częścią układu zapłonowego.

Dla pewności wrzuciłem na kilka dni manometr w obwód zasilania benzyną, żeby wyeliminować przycieranie się pompy paliwa. Nie przyciera, daje wzorcowe ciśnienie, zawór zwrotny też jest OK, bo przez dobę po zgaszeniu silnika utrzymuje się w okolicach 1 atmosfery.

Natomiast zaobserwowałem coś innego - sprawdź i napisz, czy masz to samo - duży luz boczny osi przepustnicy wtrysku. Gdy chwycę za dźwignię sterowania osią przepustnicy i poruszam prostopadle do tej osi, chodzi grube kilka milimetrów. Podejrzewam, że zależnie jak się "ustawi", może puszczać lewe powietrze powodujące głupienie i reset komputera silnika. A ponieważ na jej drugim końcu siedzą ślizgacze potencjometru położenia, też mogą się sytuacji takiego luzu odrywać od ścieżki.

Nowy kompletny zespół wtrysku (blok przepustnicy z wtryskiwaczem, termistorem, krokowcem, itd.) stoi od kilku tygodni na półce w garażu, ale tak mnie zasypało pracą, że wcześniej jak w lipcu pewnie nie będę miał szansy go przełożyć i sprawdzić, czy to to.

Jeżeli coś u siebie zdiagnozujesz, napisz, bo jestem też ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.