Skocz do zawartości

Najskuteczniejsze zabezpieczenie antykradzieżowe?


RSSSS

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że zabezpieczenia mają tylko wydłużyć czas ich obejścia przez sprawnych złodziei i nie ma 100% rozwiązań (motocykl można nawet przenieść i wrzucić na pakę) ale chciałem spytać, co najlepiej kupić?

Widziałem ostatnio jakiś taki zacisk na tarczę hamulcową, a wy co polecicie?

Pozdr.

P.S. O AC nie wspominajcie bo nie mam zniżek (pierwszy pojazd na mnie) i wyszło ponad 4000zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ten monitoring GPS to chodzi o jakąś umowę z firmą, która zapewnia pełną obsługę, czy kupuje się

> po prostu urządzenie i samemu można lokalizować moto?

o firmę, np. umawiasz się że jak po 22 odpalasz moto to muszą zadzwonić na telefon i potwierdzić, że to ty, inaczej wyłączą zdalnie sprzęt

o coś w tym stylu

http://www.cma.com.pl/18/motocykle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki koszt miesięcznie takiej usługi i jak takie umawianie miałoby się do motocykla używanego sporadycznie dla funu? Raczej nie będę w stanie przedstawić im harmonogramu, kiedy zachce mi się przejażdżki. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Garaż podziemny na osiedlu, w nocy można w nim dyskotekę urządzić i mało kto to zauważy.

Ja bym się w takiej sytuacji nie przywiązywał za specjalnie do motocykla, mając prawie nowy, szpanersko wyglądający sprzęt w miejscu gdzie można wjechać suwem lub nawet busem i spokojnie zapakować.

Rozwiązania na złodziei są następujące ( w skali od najbardziej skutecznych):

niech nikt nie wie gdzie jest parkowany, nawet rodzina i przyjaciele

zarejestrować go pod innym adresem niż jest parkowany

trzymać w domu

garaż na chronionym zamkniętym osiedlu ze stałą wewnętrzną ochroną i monitoringiem

parkowanie pod oknem z alarmem wyjcem

alarm z gps i gsm

parkowanie w garażu podziemnym, łańcuchy, blokady to brak jakiejkolwiek ochrony.

motocykli nie kradną z przypadku, złodzieje znają adresy i potrafią na raz obrobić całe osiedle. Dane mają z serwisów, urzędów komunikacji, firm ubezpieczeniowych itp. Jeśli nie znajdziesz się w bazie danych mafii, to musisz się chronić tylko przed dresami i do tego wystarczy blokada na tarczę, łańcuch itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamówiłem właśnie blokadę Xena XX10Y, garaż mam zaraz pod podłogą sypialni więc 120 decybeli

> powinno mnie obudzić.

Mam taką. Skuteczności nie miałem na szczęście okazji wypróbować, ale fakt że wyje toto przeraźliwie. A takie niepozorne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamówiłem właśnie blokadę Xena XX10Y, garaż mam zaraz pod podłogą sypialni więc 120 decybeli

> powinno mnie obudzić.

> Kij lub dubeltówka w rękę i zbiegamy

Gdybyś się kogokolwiek wcześniej zapytał, to byś wiedział że tą blokadę się ucisza gumą do żucia i sreberkiem od niej.

Zainwestuj w nawet najtańszy alarm z czujnikiem wstrząsowym i przechyłu a najważniejsze, aby przy każdym uzbrajaniem i rozbrajaniem robiła głośne piiik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie będzie jedyne zabezpieczenie!

Wziąłem ją ze względu na kompatybilność, nie będzie ciążyła w plecaku.

Co do alarmu to wstyd się przyznać ale w salonie, gdzie kupiłem tę R6 nie wiedzieli, czy ma alarm i teraz pytanie jak to sprawdzić, czy przypadkiem nie ma? Na co alarm powinien zareagować?

Albo gdzie w moto szukać czy jest syrena alarmu?

Po wyjęciu kluczyka mruga czerwona lampka na zegarze, od czego to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdybyś się kogokolwiek wcześniej zapytał, to byś wiedział że tą blokadę się ucisza gumą do żucia i

> sreberkiem od niej.

> Zainwestuj w nawet najtańszy alarm z czujnikiem wstrząsowym i przechyłu a najważniejsze, aby przy

> każdym uzbrajaniem i rozbrajaniem robiła głośne piiik.

Szczerze mówiąc to nie wpadłem na to a chciałem kupić blokadę z alarmem yikes.gif mechanicznie blokada zabezpiecza w ogóle moto? znasz jakiś godny polecenia alarm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze mówiąc to nie wpadłem na to a chciałem kupić blokadę z alarmem mechanicznie blokada

> zabezpiecza w ogóle moto? znasz jakiś godny polecenia alarm?

motocykl może ukraść przypadkowy dres z ulicy, zwyczajnie nogą wyłamać blokadę, wbić luz i odprowadzić osiedle dalej i tam odpalić na przewody. Do tego łańcuch i blokada, są ok.

Ale 90% motocykli zmienia właściciela nocą i odjeżdża busem lub suwem. Wtedy taka blokada na tarczę ma ten plus, że łatwiej za koło załapać aby się nie kręciło w ręku przy pakowaniu. Chłopcy przyjeżdżają z odpowiednimi nożycami do najlepszych nawet łańcuchów i kocykiem.

Moim zdaniem każdy jest godny, najlepsze są takie z opcją gsm (zadzwonią i poskarżą się) ale w moto jest problem z akumulatorem, który wówczas pada mas po tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla spokoju ducha powinienem zapytać nie o zabezpieczenia tylko o statystyki, jakie motocykle najczęściej kradną...?

Jest jakaś reguła, jak np. z VW jeśli chodzi o 4 kółka, czy taka r6 jest raczej bezpieczna, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli dla spokoju ducha powinienem zapytać nie o zabezpieczenia tylko o statystyki, jakie motocykle

> najczęściej kradną...?

Odnoszę wrażenie, że wszystko zacząłeś od d..py strony. grinser006.gif

Najpierw kupiłes moto i to słabo nadające się nauki, potem kurs A, ubranie, teraz pytasz, które kradną. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odnoszę wrażenie, że wszystko zacząłeś od d..py strony.

> Najpierw kupiłes moto i to słabo nadające się nauki, potem kurs A, ubranie, teraz pytasz, które

> kradną.

Ja też z rozbawieniem śledzę ostatnio kilka wątków. Przy okazji odnoszę wrażenie, że ktoś tu się napalił, jak szczerbaty na suchary. Jedno jest pewne, nie ma co się wdawać w polemikę. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też z rozbawieniem śledzę ostatnio kilka wątków. Przy okazji odnoszę wrażenie, że ktoś tu się

> napalił, jak szczerbaty na suchary. Jedno jest pewne, nie ma co się wdawać w polemikę.

Ludzie mają różne podejście...

Jedni najpierw działają, a później myślą (i nie zawsze jest to złe).

Inni najpierw analizują, dopiero później ew. zadziałają.

IMO - i jedno i drugie podejście ma swoje minusy.

Ten analizujący często odrzuci dobre rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym analizował to bym nie kupił R6 w stanie salonowym za dobre pieniądze bo 10 minut po moim wyjściu z komisu (po wpłaceniu zaliczki) miałaby już nowego właściciela i tylko dlatego, że trafiła się mega okazja 3 km od miejsca zamieszkania (odpadło jeżdżenie po handlarzach po całej Polsce i oglądanie szlifów) to kupiłem motor teraz, a nie na początku przyszłego sezonu i było o tym nieraz pisane ale kolega chciał się popisać kąśliwą uwagą... facepalm%5B1%5D.gif

Co w tym złego, że niektóre rzeczy robię w innej kolejności niż jaśnie pan by zrobił...?

Rozumiem, że gdybym nie kupił w sobotę R6 to moje dzisiejsze zapytanie o odzież motocyklową mieściło by się w twoich kanonach postępowania i wszystko byłoby cacy i po kolei...!? facepalm%5B1%5D.gif

P.S. Pytanie o to jakie kradną motocykle to był żart... facepalm%5B1%5D.gif

Kupiłem po prostu ten model co mi się najbardziej podobał i nic innego nie miało tu znaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niektórych boli ze pierwsze moto za takie pieniądze (mnie też ) wiec się nie przejmuj. Jako ze

> kupiłeś topowy model nie dziw się ze jest chodliwy

E tam. Mi akurat dynda, że kupił jakieś coś tam drogie.

Sam jeżdżę niezbyt drogim egzemplarzem (gorzej, sprzęt w zasadzie nie do sprzedania) grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie się czepiasz zlosnik.gif

Przecież piszę, że nie zawsze ten analizujący robi dobrze, a czasami warto się kierować "impulsem".

Ja Cię po zakupie motocykla nie osądzam i osądzać nie będę.

Mam zdecydowanie zbyt małe doświadczenie i kompletnie nie wiem czy ścigacz może być pierwszym motocyklem czy "nie wypada".

Sam chętnie kupiłbym R6 ale mam więcej obaw niż Ty - może i niesłusznie.

Jeszcze w tym tygodniu jadę oglądac Bandita - zobaczę jak się na tym siedzi.

Jak nic z tego nie wyjdzie to w dalszej kolejności na tapecie jest FZ8 i dalej R6 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm. Jakimi kryteriami się kierujesz przy wyborze moto? Bo fz8, bandit a r6 to jak zastanawianie

> się nad ferrari vs kia

Zacznę od tego, żeby sobie posiedzieć na każdym z nich.

Pierwsze dwa są na sprzedaż, trzeci to moje marzenie zlosnik.gif

Rozsądek pewnie nakazywałby kupić bandita, nauczyć się jeździć.

Serce ciągnie do sporta zlosnik.gif

Pewnie z bandita nic nie będzie bo się nie dogadam co do ceny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój instruktor to policjant z drogówki i nie chcę go denerwować palacz.gif, choć przeszło mi wczoraj przez myśl,żeby podjechać na plac r6tką... wink.gif

Zanim dżihadżiści jazdy bez lejców mnie zlinczują to napiszę,że plac znajduje się 400 metrów od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamówiłem właśnie blokadę Xena XX10Y, garaż mam zaraz pod podłogą sypialni więc 120 decybeli

> powinno mnie obudzić.

> Kij lub dubeltówka w rękę i zbiegamy

Wyrob sobie nawyk sprawdzania zawsze, czy blokada jest na tarczy. Latwo ja przeoczyc i wtedy jak ruszysz, to paciak 270751858-jezyk.gif

Widzialem nawet takie sznurki od blokady do kierownicy, ja masz zaczepiony o kierownice, to sobie przypominasz, ze jest blokada wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyrob sobie nawyk sprawdzania zawsze, czy blokada jest na tarczy. Latwo ja przeoczyc i wtedy jak

> ruszysz, to paciak

> Widzialem nawet takie sznurki od blokady do kierownicy, ja masz zaczepiony o kierownice, to sobie

> przypominasz, ze jest blokada

przypomniales mi jak paręnaście lat temu miaoem cezete i łańcuch jako zabezpieczenie. Udało mi się pogiąć szprychy w tylnym kole jak zapomniałem ze łańcuch wisi a ja jeden i do przodu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zanim dżihadżiści jazdy bez lejców mnie zlinczują to napiszę,że plac znajduje się 400 metrów od

> domu.

Do linczu mi daleko. To jest Twoje życie, Twoja kasa itd.

Sam też polatałem bez uprawnień motocyklem (jakieś pół godziny).

Ale teraz, no kwa, w końcu 4 dychy na karku i światopogląd trochę się zmienił, bez uprawnień bym chyba nie wsiadł hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam kumpla co mu wzieli prawko na rok bo wypił jedno piwo a do domu miał 250m

Ja od takiego odkupiłem kiedyś moto. Miał do przejechania ok 100m w lini prostej, od domu do garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słabo, ja jeździłem bez uprawnień 20 godzin

jak juz się chwalimy to ja jeździłem moto ponad rok, a skończyłem jak dostałem premie pieniężną w sądzie grodzkim. Potem kupę lat nic, a w zeszłym roku zrobiłem prawko (jako ostatnie do kompletu wink.gif) i tak sobie pykam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do linczu mi daleko. To jest Twoje życie, Twoja kasa itd.

> Sam też polatałem bez uprawnień motocyklem (jakieś pół godziny).

> Ale teraz, no kwa, w końcu 4 dychy na karku i światopogląd trochę się zmienił, bez uprawnień bym

> chyba nie wsiadł

Wsiadłbyś wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do alarmu to myślę o takim z powiadomieniem w pilocie.

> klik

> Uśmierci to aku, czy nie będzie takiego problemu?

Nie wiem jak z tym powiadomieniem, ale te syreny są do bani moim zdaniem, bardzo łatwo je uciszyć.

> Może polecicie coś dobrego i przyjaznego dla aku?

Jeśli chcesz aku friendly to weź taki na baterię, nie podam linka, bo je sprzedaję i będzie że robię sobie reklamę zlosnik.gif

Zresztą pilot od tego alarmu tak średnio wygląda, więc nie pasował by trochę do takiego motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.