Skocz do zawartości

Przestała działać tylna wycieraczka.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze włączam tylną wycieraczkę podczas jazdy w deszczu. Dziś naciskam przycisk a wycieraczka ani drgnie.

Styki na klapie w porządku, nie działa też nawet ze spryskiwaczem. Spryskiwacz pryska ale wycieraczka nie działa.

Gdzie jest feler?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze włączam tylną wycieraczkę podczas jazdy w deszczu. Dziś naciskam przycisk a wycieraczka ani

> drgnie.

> Styki na klapie w porządku, nie działa też nawet ze spryskiwaczem. Spryskiwacz pryska ale

> wycieraczka nie działa.

> Gdzie jest feler?

a silniczek słyszysz?

może sworzeń zapieczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak nagle by się zapiekł? Parę dni wcześniej działało i nagle by się zapiekł?

Mnie w ten sposób w dwóch Unach się "nagle zapiekło". Możesz zrobić tak, że ktoś Ci włączy wycieraczkę, a Ty stojąc przy niej pomożesz ręką pociągając ramię. Jeżeli poczujesz, że silnik ciągnie, to znaczy że jest zatarte. Na początek pomaga wlanie WD40 na ośkę, kilka razy żeby wciekło, a potem ręczne rozruszanie wycieraczki z włączonym silnikiem i dolewanie WD aż zacznie chodzić normalnie, jeżeli Ci się nie chce rozgrzebywać silnika. Ja ani razu nie rozgrzebywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze włączam tylną wycieraczkę podczas jazdy w deszczu. Dziś naciskam przycisk a wycieraczka ani

> drgnie.

> Styki na klapie w porządku, nie działa też nawet ze spryskiwaczem. Spryskiwacz pryska ale

> wycieraczka nie działa.

> Gdzie jest feler?

Sprawdź styki pomiędzy klapą a kabiną - proponuję od razu je przeczyścić porządnie.

Ostatnio znajomy stwierdził, że pasł mu silniczek. Zamówiłem mu na allegro za 30 plnów z wysyłką. Ten znowu dzwoni i mówi, że zepsuty... Wystarczyło styki wyczyścić. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Sprawdź styki pomiędzy klapą a kabiną - proponuję od razu je przeczyścić porządnie.

> Ostatnio znajomy stwierdził, że pasł mu silniczek. Zamówiłem mu na allegro za 30 plnów z wysyłką.

> Ten znowu dzwoni i mówi, że zepsuty... Wystarczyło styki wyczyścić.

Przecież napisałem, że czyściłem styki i dalej nic. Po paru dniach jakimś cudem zadziałała ale przerywała, teraz znów nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przekaźnik załączania silniczka mógł paść. Ja tak miałem. A bywa tak że się wycieraczka załączy

> czasami?

Bywa tak właśnie. Raz się włączyła i normalnie pracowała, jednak czasami było słychać takie intensywne cykanie i wycieraczka równie intensywnie przerywała ale działała. Po chwili przestało cykać i pracowała normalnie.

Teraz znów przestała działać.

Jeżeli to przekaźnik to gdzie on się znajduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem mechanizm, wyjąłem tę część elektryczną i z tego co mi się wydaje to nawalił ten mały czarny przekaźnik, który jest wlutowany w płytkę.

Wychodzi na to, że trzeba będzie wymienić cały mechanizm. Tak chyba będzie najprościej.

Ktoś tu miał taki mechanizm do zaoferowania tylko nie pamiętam kto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Rozebrałem mechanizm, wyjąłem tę część elektryczną i z tego co mi się wydaje to nawalił ten mały

> czarny przekaźnik, który jest wlutowany w płytkę.

> Wychodzi na to, że trzeba będzie wymienić cały mechanizm. Tak chyba będzie najprościej.

> Ktoś tu miał taki mechanizm do zaoferowania tylko nie pamiętam kto.

Najprościej jak się umie cokolwiek lutować to wlutować nowy przekaźnik o tych samych lub zbliżonych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogółem jest zawsze problem z tylnymi wycieraczkami z powodu zadkiego uzywania ich,moze sprawdz czy

> dochodzi prąd

> . Mozliwe ze gdzies Ci kostka moze nie łaczyc ja tak miałem.

Wymieniłem cały mechanizm na inny. A co do używania to używana była zawsze gdy padało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.