Skocz do zawartości

Tuning CC Sporting


CCSportingTeam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam fiacika CC Sporting,rok 96.Autko 2 lata temu przeszło zewnętrzne przeróbki tzn zostały zdemontowane oba zderzaki,na ich miejsce założone sportowe (laminat) oraz sportowe progi.Jednak parę dni temu na parkingu pod centrum handlowym inny kierowca uderzył i zniszczył przedni zderzak.Znalazłem na necie parę takich sportowych zderzaków jednak mam parę pytań.Czy to jest zderzak czy dokładka zderzaka.Jak się to mocuje.Na jakieś zaczepy czy może klei.Gość który robił mi te ostatnie wyzywał jak cholera bo robota która miała mu zająć parę dni zajęła ponad 2 tygodnie.Mimo,że były to zderzaki do Cinquecento nic nie pasowało,trzeba je było docinać,kombinować,cena którą z nim ustaliłem później okazała się za niska jak za robotę jaką przy tym wszystkim wykonał,musiałem sporo dopłacić slinka.gif W komplecie nie było nic do montażu,zestaw nie był wybrakowany.Do jednych zderzaków dodają jakieś zestawy mocujące,u mnie nie było.Czy skoro mówi się,że to są dokładki zderzaka zakłada się je na zderzaki fabryczne??Po pomalowaniu ich,jakiś czas potem pojawiły się mikro pęknięcia na lakierze,czy to normalna rzecz,a może lakiernik tak to pomalował ? slinka.gifCzy sportowe zderzaki do fiata Seicento będą pasowały do Cienkiego? Chodzi o przedni zderzak. Oto co znalazłem w necie,któryś z tych chcę kupić i założyć (teraz mam nieco podobny tyle,że mocno uszkodzony) :

http://www.cetus-tuning.pl/fiat.php

http://www.spojler.com.pl/produkt?info&id=11650#form

http://sklep.mdcarbon.pl/zderzak-przedni-fiat-seicento-p-1434.html

http://www.wojtmar.pl/sklep/index.php?k114,spojlery-fiat-cc (najprawdopodobniej ten kupię)

http://tablica.pl/oferta/sportowe-zderzaki-fiat-seicento-progi-CID5-ID2UWgl.html

http://www.tuning.slask.pl/kategoria/cinqecento-1991-1998.html?page=2

Proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Nie ladowałbym się w laminaty za te ceny jakie tam podają kupisz oryginalne zderzaki do cc. Laminat nigdy nie będzie pasował jak oryginalny zderz. bo to jest zamiennik wiem bo sam miałem i tez ostro rzeźbiłem by to spasować jak należny.CC jest kanciaste wiec okrągłe laminaty średnio będą pasować nie uważasz ?? Co do pęknięć to chyba raczej wina lakiernika. Z linków które podałeś żaden zderzak nie jest dokładka ,ani nie da się założyć jednego na drugi facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy Cie i cieszymy sie ze do nas trafiles, na poczatek zapraszam po kilka informacji jak prouszac sie po forum, i jka zaczac, wchodzac do nowego miejsca wypadaloby sie przywitac, co tez proponuje uczynic wink.gif

zagladnij tutaj

co do Twojego pytania.. a wlasciwie kilku.. kupujac zderzaki z laminatu , czy nawet seryjne ale nieoryginalne, liczyc sie nalezy z tym ze nie beda one pasowaly od razu, i jak mowisz blacharzo-lakiernik bedzie mial troche roboty - poprawianie mocowan, pasowanie, szpachlowanie, wyprowadzanie itp

pokazales typy zdesiow do CC ktore nam sie zle kojarza, one modny byly 5-6 lat temu, w stylu Fast and Furious, wiec ja chce Ci jedna rzecz uzmyslowic.. ok ?

pokazujesz zdesia ktorego chcesz kupic za 4 stowki, malowanie i robota blacharza drugie tyle, masz 800 zl

czy nie lepiej w tej kwocie kupic alufelgi, jakies obnizajace zawieszenie, powygladzac bude, i sprawic ze auto bedzie wygladalo tak ?

da81781f4163b6b6b70af402c911514f.jpg

520329.jpg

fiat_cinquecento_sporting_by_arek_ogf-d5h5w51.jpg

niz wydac krocie kasy aby auto wygladalo tak ?

fiat-cinquecento-frontstossstange-tuning-line-2.jpg

vn2_00931_S4010211.JPG

powiedz nam sam ktore Ci sie bardziej podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup ori zderzaki wyniesie Cię to koło 200zł komplet (przynajmniej mnie rok temu tyle wyniosło ori fiat obydwa) i je pomodź. Zalej rowki, dospawaj blendę nad blachą z tyłu, przerób wloty, będzie zdecydowanie ładniejszy niż te cudowne laminaty..., no i oczywiście będą pasowały jak należy na mocowania.

Ewentualnie poszukaj od sx-a, chodź dzisiaj już ciężko znaleźć, ale one same w sobie wyglądają dużo fajniej niż seryjne cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć coś innego niż wszyscy to mogę ci sprzedać zestaw dokładek set 2008-2010, chodź ja osobiście z nich zrezygnowałem, bo spasowanie tego nie jest proste

-70/50 to max i 5.5 6J felga z dobrym ET

Mimo wszystko proponuje zainwestować w zawias, hamulce itd...

20756b59a39a8f62gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :-) zdjęcia fajne :-) szczerze to powiem tak,że miałem ambitny plan aby wpakować w niego 5000 zł.W tej kwocie miały się zmieścić takie rzeczy jak likwidacja rdzy która pojawiła się w kilku miejscach ( boczny lewy kierunek,przy przedniej szybie,tylna klapa w rogu i to mocno co zostaje to chyba jedynie kupno innej i pomalowanie,żółtych,gotowych w dobrym stanie nie ma slinka.gif,na nadkolach odłazi lakier,poprawka progów bo lakiernik spierd....;/ drzwi ocierają i progi są obdrapane),kupno foteli kubełkowych,sportowej kierki,nowej gałki z mieszkiem,zawieszenie MTS Technik komplet gdyż jest do roboty całkowitej moje obecne,układ dolotowy + może jakieś przeróbki przy silniku.A już mega byłoby kupić jakieś fajne felgi z oponkami,obecnie śmiga na fabrycznych 13 cali,opony 155/65 r.13.Niestety na nowych oponach z przodu,tzn.na 1 zrobił się guzek frown.gifWpakowałem się w jakąś dziurę;/)Niestety kasy chyba by mi brakło na zakup felg z oponkami.Miałem fajną wizję jak sobie go podpicować,niestety moje zdolności w realu zakończyły się tym,że kupiłem zderzaki sportowe które gość mi założył,i mało,że źle pomalował to jeszcze musiałem sporo dopłacić frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> się tym,że kupiłem zderzaki sportowe

a co to? oink.gif

To co nie potrzebne odrazu:

kubełki + pasy (bo inaczej tego nie widzę) to w zależności czy nowe czy używki: 1000-1500 + mocowania

Kierownica - od 150 + naba ok 100

Do gleby

Zawieszenie MTS: springi + amory (-70/50) - ok700? (może taniej, ale używki tej firmy nie wchodzą w gre, chyba, że mało km i super pewne źródło oraz super cena 50%)

Do tego gumy w tylnym zawieszeniu, końcówki drążków, wahacze (przy glebie sworznie trzeba mieć dobre!!) - coś ok 500? (przy obniżeniu - 70 trzeba zrobić miejsce nad drążkiem, bo będzie uderzał)!

HAMULCE!!!! jeżeli masz dobre to super,. Jeżeli nierówno tył blokuje to: nowe bębny (oryginał), szczęki i zestaw naprawczy lub całe tarcze kotwicze, linka ręcznego org - 300? (nie opłaca się oszczędzić kilku zł na jakieś wynalazki, bo szybko padają)

Przód zestaw naprawczy zacisków + tarcze klocki (zestaw bremo+ferodo na allegro za 150zł) - 200+?

Dolot, albo sam rzeźbisz z kopułki 900 itd (poszukaj info na forum) albo gotowe Yankowy / Węglarski coś koło 200-400 (zależy czy używka i czy kompletny Węglarski)

Mody w silniku: na początek bym odpuścił, bo aby osiągnąć jakieś efekty to drogi byznes

I blacharka - a to już zależy jakie masz dojście, cena 300pln za element to norma jeżeli chcesz gwarancje na poprawki

Fajne koło to ja ostatnio sprzedałem alpiny za 500zł beksa.gif

Jak gdzieś się yebłem o 100czy200 to Sorki

POWODZENIA zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zawieszenie MTS Technik odradzasz? czy nie.Jest to moim zdaniem dobre rozwiązanie gdyż za standardowe zawieszenie (komplet przód i tył) zapłacę więcej (przód Mcperson droższy niż tył,nie tylko w CC,ale w każdym samochodzie).U mnie do zrobienia jest całe zawieszenie,amorki,sprężyny (tylne sprężyny pęknięte,oprócz tego ciekł olej,jeżdżę,ale auto nie trzyma się drogi na zakrętach,wejście z większą prędkością i wypadasz z gry),wahacze,łożysko jedno trze jak nie wiem,będę wymieniał komplet,nie ma sensu robić pojedynczego,co do foteli to fotel kierowcy ma pęknięte oparcie,z tego co wiem nie jest to odosobniony przypadek,pytanie czy da się to zrobić czy nie,jeśli tak jak zdjąć poszycie fotela,żeby ich nie uszkodzić i założyć na ten sam fotel z powrotem.Na dzień dobry w zawieszenie w ciągu najbliższych dni włożę co najmniej 1000 zł,mówię tu o tym komplecie MTS,zrobieniu wahaczy i wymianie łożysk,na pewno się w tej cenie nie zmieszczę,wiadomo,że dołożę,pytanie tylko ile.Ktoś kto to czyta myśli sobie pewnie : ale ten jego cienias zarżnięty,niestety,nie miałem kasy na tyle,żeby robić naprawy na bieżąco i się kumuluje.To jest tylko CC a co mówić jakbym miał droższą gablotę.Zrobić zrobię na pewno bo autko ogólnie chodzi jak złoto.Z tego ci piszecie o przeróbkach np.układu dolotowego i przerzuceniu z innego cc odpada,nie znam się na sprawach technicznych,u mnie wygląda to tak,że najwyżej mogę jechać do mechanika,zapłacić i niech robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>u mnie wygląda to tak,że najwyżej mogę jechać

> do mechanika,zapłacić i niech robi.

nie odradzam MTS'a, ale odradzam kupno używki! kup odrazu 70/50 i będzie ok.

Rozumiem, że olej cieknie z amora, nie z silnika?

Tył zawieszenia zmienisz sam na 100% o ile masz lewarek, coś do podstawienia auta i jakieś klucze płaskie, oczkowe, to zawsze trochę zaoszczędzisz u mechanika a i satysfakcja jest zlosnik.gif

Swoją drogą nie wiem ile biorą za wymianę przodu, ale taki podstawowy ściagacz do spingów nie jest drogi, więc też da radę zaoszczędzić na mechanice

CC/SC i Maluch to chyba najprostsze auta do nauki mechaniki "podstawowej" zlosnik.gif

Na wszystko można znaleźć odpowiedź Tu lub w google, a czego nie ma to pytaj, zrobi się "foto manual" i się nauczysz

LZainwestuj 200zł w zestaw z grzechotką + klucze (nie muszą być zajebistej firmy), no chyba, że nie Masz z czasu/ ochoty się z tym babrać

http://www.mapet-tuning.com/sklep/cinque...ii46mp8duh7fdj0

PAMIĘTAJ CAŁE ZAWIESZENIE i HAMULCE (poza linką ręcznego) SĄ IDENTYCZNE W SEICENTO (900 ,1.1) i CC(S) (700,900,1.1), więc zawsze sprawdź cene za części do CC i do SC, bo czasem nie wiadomo dlaczego sa różnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś kto to czyta myśli sobie pewnie (...)

.. że nie słyszałeś o interpunkcji i podstawowych zasadach budowania zdań.

Co do auta to fakt, roboty jest trochę (z tego co udało mi się wywnioskować ze zlepku słów) ale sporo osób gorszymi paździerzami jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTS Technik jest o tyle dobry,że tańszy niż jakbym wymieniał na seryjne :-)Na Allegro nowiutki zestaw kosztuje 699 zł (-70,-50 mm albo -40). Pytanie tylko czy da się tak go zamontować,żeby był np.na tej wysokości co teraz :-)Powód?Wystarczy jakaś troszkę większa dziura i leżę,zderzak uszkodzony a już nie mówię o podjeździe pod nawet mały krawężnik bo też mogę zaczepić;/Dlatego czy da się zrobić tak,żeby ustawić na tej wysokości co mam teraz(fabrycznie) :-)Czy w grę wchodzi tylko obniżenie o tyle ile jest przy MTS podane przez producenta.Co do używek nie wchodzą w grę,tylko nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MTS Technik jest o tyle dobry,że tańszy niż jakbym wymieniał na seryjne :-)Na Allegro nowiutki

> zestaw kosztuje 699 zł (-70,-50 mm albo -40). Pytanie tylko czy da się tak go zamontować,żeby

> był np.na tej wysokości co teraz :-)Powód?Wystarczy jakaś troszkę większa dziura i

> leżę,zderzak uszkodzony a już nie mówię o podjeździe pod nawet mały krawężnik bo też mogę

> zaczepić;/Dlatego czy da się zrobić tak,żeby ustawić na tej wysokości co mam teraz(fabrycznie)

> :-)Czy w grę wchodzi tylko obniżenie o tyle ile jest przy MTS podane przez producenta.Co do

> używek nie wchodzą w grę,tylko nowe.

czytam i czytam i sie zastanawiam czy to przypadkiem nie jest jakis zart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MTS Technik jest o tyle dobry,że tańszy niż jakbym wymieniał na seryjne :-)Na Allegro nowiutki

> zestaw kosztuje 699 zł (-70,-50 mm albo -40). Pytanie tylko czy da się tak go zamontować,żeby

> był np.na tej wysokości co teraz :-)Powód?Wystarczy jakaś troszkę większa dziura i

> leżę,zderzak uszkodzony a już nie mówię o podjeździe pod nawet mały krawężnik bo też mogę

> zaczepić;/Dlatego czy da się zrobić tak,żeby ustawić na tej wysokości co mam teraz(fabrycznie)

> :-)Czy w grę wchodzi tylko obniżenie o tyle ile jest przy MTS podane przez producenta.Co do

> używek nie wchodzą w grę,tylko nowe.

wpysk.gif kup gwinta to sobie wyregulujesz wysokość spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu żart? przy seryjnych zderzakach może nie robi to różnicy,ale z laminatu tak bo one fabrycznie

> są produkowane obniżone a jak do tego dojdzie MTS?

Jaja sobie robisz ? słaby z Ciebie killer widocznie i na pełnej oink.gif wjeżdżasz na te krawężniki hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.