Skocz do zawartości

brak oswietlenia rejestracji w Lagunie I kombii


kozi39

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie nie przychodzi 12V, rozbebeszyłem plastik od wewnątrz na tą kostkę która wychodzi z wiązki i rozbija na dwie lampki również nic nie przychodzi przy otwartej klapie.

Całość instalacji tj kable do centralnego i wycieraczki schodzą się w jeden pęk i gdzieś idą dalej.

Gdzie szukać najprędzej 12V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na szybko znalazłem w necie że jakiś styk jest w zamku klapy?

Jest ale on raczej nie odpowiada za rozłączanie podświetlenia rejestracji w momencie otwarcia klapy , przynajmniej u mnie nie odpowiada grinser006.gif

Ten mikro włącznik faktycznie lubi się psuć ale z tego co wiem odpowiada on za włączanie lampki w bagażniku po otwarciu klapy.

Jeżeli nie działa Ci podświetlenie rejestracji to najprościej pociągnąć nowy kabel z lewej tylnej lampy (pozycja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie nie jestem pewien czy nie odpowiada, na początku właśnie żeby oświetlenie rejestracji sie

> załączylo musiałem pare razu machnac klapa. światła w bagażniku nie mam wogóle

Jeżeli tak to najprawdopodobiej masz przerwany kabel "na wejściu/wyjściu" wiązki z budy do klapy (w tym gumowym "wężu")

Byłem sprawdzić u siebie i otwarta klapa nie ma wpływu na "świecenie" rejestracji grinser006.gif

Światła w bagażniku nie masz bo fizycznie nie ma lampki czy jest ale nie działa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampkę mam na suficie praktycznie przy samym końcu dachu ... jak kupowałem lalkę to standardowo nie działała (tak samo jak podgrzewana tylna szyba i inne typowe drobiazgi dla tego modelu grinser006.gif ) łatwo i tanim kosztem da się to naprawić.

Co do podświetlenia tej nieszczęsnej rejestracji ... nie jestem pewien czy instalacja idzie od niej od lampy czy gdzieś bezpośrednio z wiązki (biorąc pod uwagę , że to francuz obstawiał bym wiązkę grinser006.gif ) ale jak bym to ja naprawiał to kabel ciągnął bym właśnie z lewej lampy bo najbliżej i najłatwiej przeprowadzić po słupku do góry i przejść w klapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> będę szukał a jak zrobiłeś podgrzewanie tylnej szyby? mnie też nie dziala

na 99% przepalone styki w kostce :

-tej przy tylnej lewej lampie (taka biała)

-takiej żółtej obok przekaźników i bezpieczników (pod kierownicą)

Proponował bym odwiedzić forum RLKP dział Manuale 270751858-jezyk.gif

Masz tam rozwiązanie 99,9% typowych bolączek tego modelu grinser006.gif i co ważne większość da radę ogarnąć nie ponosząc kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.