Skocz do zawartości

[żal z AK] co mi się wysypało w 2013 roku


Jettison

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że rok pechowy to warto się pokrzepić i poczytać co się wysypało w naszych francach w tym roku. Pozwolę sobie zacząć hehe.gif

Maglownica

przejechała jakieś 4 tysiące km, zamontowana była w grudniu - wymieniona oczywiście w ramach gwarancji.... sick.gif

na dodatek wymieniłem sworzeń wahacza, prawy, wytrzymał 10 lat i 118kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z awarii niezapowiedzianych to lozysko przod, lozysko podpory, sworzen ktory nie stukal a jednak stanal, nagrzewnica, cieknaca glowka magla, teraz jakies przewody od magla, zaczynaja stawac zaciski....

Mam kontynuowac shocked.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako, że rok pechowy to warto się pokrzepić i poczytać co się wysypało w naszych francach w tym

> roku. Pozwolę sobie zacząć

> Maglownica

> przejechała jakieś 4 tysiące km, zamontowana była w grudniu - wymieniona oczywiście w ramach

> gwarancji....

To ja sobie poczytam a na koniec postaram się wszystkich przebić swoją historią biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwany kabel w tylnej lambdzie. Auto w pewnym momencie zaczęło wytracać prędkość i zatrzymało się... Na szczęście mały koszt.

Dzis przy szukaniu przyczyn awarii hamulca postojowego - szukając bezpiecznika odkryłem wodę w schowku pod siedzeniem kierowcy i pasażera...

Poza tym padł mi aku już drugi raz.

Póki co tyle w 2013 Mam nadzieje że będę na końcu stawki wątku żal 2013 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przerwany kabel w tylnej lambdzie. Auto w pewnym momencie zaczęło wytracać prędkość i zatrzymało

> się... Na szczęście mały koszt.

> Dzis przy szukaniu przyczyn awarii hamulca postojowego - szukając bezpiecznika odkryłem wodę w

> schowku pod siedzeniem kierowcy i pasażera...

W żelazku odpowiedzialna za to jest końcówka przewodu od klimy, która zapycha się śmieciami. Mały tuning klapki na tej rurce rozwiązuje problem. W scenicach też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no nie jest dobrze, cos czuje ze dopoki nie przyjdzie jozek to bede liderem

zapomniałem jeszcze napisać o sterowniku szyby kierowcy - też w tym roku. Wredne toto było, bo szybka sobie zjeżdżała na dół wtedy kiedy chciała, najczęściej na parkingu w nocy facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no nie jest dobrze, cos czuje ze dopoki nie przyjdzie jozek to bede liderem

czy ja wiem zlosnik.gifzlosnik.gif

nap...stuka coś w kole - niezrobione

nie odbija klamka - niezrobione

nie otwiera sie szyba pasazera - niezrobione

blad sondy lambda, element grzania - niezrobione

poza tym, wymienilem 4 cewki,

i gwóźdź programu: zgrilowana sciana grodziowa silnika - tym mnie nikt nie przebije smile.gif

jak cos sobie przypomne to dopisze, chyba ze pomozecie heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chciałbym zapeszyć, ale mnie nie wysypało się nic.

> Już z nudów sam szukam roboty w aucie i właśnie będę wymieniał tarcze i klocki hamulcowe (i to

> bardziej tak profilaktycznie niż w sensie, że się zużyły ).

jeszcze nie ma końca roku hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako, że rok pechowy to warto się pokrzepić i poczytać co się wysypało w naszych francach w tym

> roku. Pozwolę sobie zacząć

> Maglownica

> przejechała jakieś 4 tysiące km, zamontowana była w grudniu - wymieniona oczywiście w ramach

> gwarancji....

> na dodatek wymieniłem sworzeń wahacza, prawy, wytrzymał 10 lat i 118kkm

mi podczas jazdy wysypał sie jakis dynks elektroniczny, 3 tygodnie temu - pojawil sie komunikat ze sterowanie oswietleniem skretnym uszkodzone i przestały swiatla skrecac.

ale po 2 dniach zaczely spowrotem i jedyny slad awarii to byla migająca kontrolka.

3 dni temu z kolei - kontrolka przestała migać, swiatla skrecaja dobrze.

czyli wniosek jest taki: nie naprawiac, poczekać, az sie samo "wyleczy" grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, bo szkoda czasu wink.gif

Przełom stycznia/lutego sprzęgło przestało całkowicie rozłączać. Pod koniec lutego miałem małe zdarzenie drogowe, więc samochód i tak przestał jeździć. Zabrałem się za wymianę sprzęgła ale skrzynia nie chciała wyjść no to zapadła decyzja, że wyjmuję razem z silnikiem i zrobię od razu wymianę paska rozrządu, świec żarowych i przedmuchującej rury EGR, czyli wszystkiego do czego normalnie nie ma dostępu. No i chyba czas zacząć wyliczankę clown.gif:

- żeby nie rozszczelniać klimy tak manewrowałem chłodnicą, że ostatecznie ją przedziurawiłem

- sprzęgło tak się rozsypało, że strach ponownie wkładać tą samą skrzynię

- rura EGR nie okazała się być wadliwa. To kolektor wydechowy zgiął się od temperatury

- świece żarowe sprawne. Bo wina braku podgrzewania leży w sterowniku

- wymieniając pasek rozrządu delikatnie (ale jednak) podgiąłem zawory

- chcąc zdjąć głowicę trzeba wyjąć wtryski, nie ma innej opcji. Wtryski są oczywiście zapieczone i wymagają specjalnych przyrządów do demontażu

W międzyczasie jeździłem pożyczonym XM'em, padła w nim pompa paliwa.

Od maja jeżdżę Scenikiem I, kupionym m. in na okoliczność tego grubego remontu C8. Jakbym pisał to wczoraj to bym mógł go tylko chwalić, bo po zakupie rozleciało się jedynie koło pasowe wału co nie unieruchomiło samochodu. Ale piszę to dziś a dziś jestem po pracy, do której nie dotarłem wczoraj na czas. Czujnik położenia wału się zbuntował a ja poznałem część drogi do pracy w wariancie pieszo smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sadziłem ze mam pecha co do królowej lawet ale przy was to ja leszczu jestem yikes.gif

- uzupełnienie klimy bo cały czynnik wyparował (zdarza się)

- rozsypało się koło pasowe wału korbowego ( zona.gif zachaczyła wydechem)

- plecionka rozerwana i wieszaki tylnego tłumika (zona.gif j.w.)

- bład sondy lambda (j. w.)

- tuleje belki tylnej i amortyzatory z tyłu (cos stukało)

normalnie Laguna II zawstydza Was Panowie...

- coś mi silnikiem telepie ale do tej pory nie wiem co i ciagnie sie to od zeszłoego roku wiec tego nie dotyczy juz ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to u mnie w tym roku "tylko"

- poduszka silnika

- rozszczelniona klima (wymiana osuszacza i naprawa rurki)

- wysprzęglik - a przy okazji i całe sprzęgło crazy.gif

do tego sam z siebie wymieniłem tarcze i klocki z przodu i zaślepiłem EGRa ... i chyba to wszystko mam nadzieję że na co najmniej rok mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako, że rok pechowy to warto się pokrzepić i poczytać co się wysypało w naszych francach w tym

> roku. Pozwolę sobie zacząć

> Maglownica

> przejechała jakieś 4 tysiące km, zamontowana była w grudniu - wymieniona oczywiście w ramach

> gwarancji....

> na dodatek wymieniłem sworzeń wahacza, prawy, wytrzymał 10 lat i 118kkm

szkoda gadać mi wymienili i okazałą się walnięta wymienili na gwarancji i po 2 tyg znów pada sciana.gif więc za jakiś miesiąc znów będą wymieniać sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako, że rok pechowy to warto się pokrzepić i poczytać co się wysypało w naszych francach w tym

> roku.

Mi odpukać w XP się nic nie popsuło.

Za to w punto puścił spaw wydechu, rura opadła na asfalt i trzeba było holowac hehe.gif

Na szczęście jest assistance a naprawa <100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> + zbiornik na płyn do spryskiwaczy sie rozszczelnił

Borykałem sie z tym samym 4 lata ,co rok pod rząd .sylikonem zakleiłem teraz spokój 2 lata.Ale lepiej kupic używany a dobry.Dopiero jak nie potrzebowałem to wszędzie lezały po częściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2013:

- przerdzewiała rurka od hydrauliki = auto na glebie, pierwszy problem z hydro od nowości

- ECU silnika, używka z allegro tania, ale niestety stało się to w DE w drodze do CRO, więc wyjazd zepsuty sciana.gifbeksa.gif, myślałem że go spalę

- sworzeń 1 wahacza, tuleje 2 wahaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skoro jest żal to i ja opisze.

1.Tranzystor w sterowaniu nawiewu koszt 6zł.

2.Dwa łączniki stabilizatora z przodu.

3.Listwa wtryskowa padły dwa wtryski na zimnym ok na gorącym silniku brak wtrysku paliwa.Zakupione na portalu za 120 zł.Wymiana samodzielna.

4.Plecionka tłumika i czyszczenie zacisków hamulcowych koszt u kolegi 120zł.

5.Bezpieczniki termiczne w sterowaniu wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.