Skocz do zawartości

problem z rozruchem


lata155

Rekomendowane odpowiedzi

witam

moje drugie z kolei cento ma problem z rozruchem, wydaje mi sie ze ten sam

problem pojawia sie czasami i tylko gdy silnik jest cieply, rozrusznik kreci ale bardzo slabo, przygasaja kontrolki itd czasem jest w stanie zapalic a czasem juz nie da rady...

jak silnik jest zimny to kreci ok, zapala zawsze

rozrusznik i altek po regeneracji, napiecie aku 12,6, pod obciazeniem 10,6, na zapalonym silniku 14,6

jak podpialem aku do ladowania to przyzad pokazuje ze aku jest naladowany...

zastanawiam sie czy nie mam gdzies zwarcia, ew. gdzie takowego szukac??

auto jezdzi sporadycznie, co jakis czas na zawody i 2,3 dni przed zawodami, na czas postoju odpinam akumulator

ktos sie spotkał z podobnym problemem??

silnik 1,2 16v, altek rozrusznik itd z 1,1

pozdr smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> moje drugie z kolei cento ma problem z rozruchem, wydaje mi sie ze ten sam

> problem pojawia sie czasami i tylko gdy silnik jest cieply, rozrusznik kreci ale bardzo slabo,

> przygasaja kontrolki itd czasem jest w stanie zapalic a czasem juz nie da rady...

> jak silnik jest zimny to kreci ok, zapala zawsze

> rozrusznik i altek po regeneracji, napiecie aku 12,6, pod obciazeniem 10,6, na zapalonym silniku

> 14,6

> jak podpialem aku do ladowania to przyzad pokazuje ze aku jest naladowany...

> zastanawiam sie czy nie mam gdzies zwarcia, ew. gdzie takowego szukac??

> auto jezdzi sporadycznie, co jakis czas na zawody i 2,3 dni przed zawodami, na czas postoju odpinam

> akumulator

> ktos sie spotkał z podobnym problemem??

> silnik 1,2 16v, altek rozrusznik itd z 1,1

> pozdr

a na ile srub przykrecony rozrusznik?? ja tak mialem, jak brakowalo jednej. jakos musial sie krzywic i nie dawal rady. po skreceniu jak sie nalezy wszystko gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a na ile srub przykrecony rozrusznik?? ja tak mialem, jak brakowalo jednej. jakos musial sie

> krzywic i nie dawal rady. po skreceniu jak sie nalezy wszystko gra...

skrecony na 3

a miales tak tylko na cieplym silniku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tulejki osi rozrusznika puchly od ciepla i nie szlo zakrecic. jak postal 30 minut - godzine, to krecil normalnie. wymiana rozrusznika pomoga.

to, ze miales regenerowany rozrusznik nie znaczy, ze nie masz tego problemu u siebie. zmien rozrusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabialem to 2 dni temu - na cieplym nie krecil jakby pradu nie miał, na zimnym palil "od kopa". z poczatku bylem pewny ze czujnik pol. wału, bo mialem lichy tzn poprzecierany, zalamany przewod w kilku miejscach - po wymianie na nowy MM zero poprawy. okazalo sie... ze to rozrusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. problem wygląda w ten sposob ze zalewa paliwem cala przepustnice i dopiero kiedy skonczy sie

> paliwo i zostanie resztka to zalapie na kilka sekund. jak temu zaradzic zeby wstrzymac mu te

> paliwo...

możesz dorobić wyłącznik pompy albo... poprostu wyjąć kostkę zasilającą pompę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.