Skocz do zawartości

kilka pytań o scenic'a


d_m

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

żonie spodobał się scenic 1 po faceliftingu, niestety scenic 2 nie łapie się w naszym budżecie (+-11.000) tzn. łapie ale to są w większości same piece i przystanki sick.gif

z wymagań albo klekot z automatem albo zagazowana benzyna z automatem ok.gif ... jeżeli mnie nie wystraszycie wink.gif

oraz: poduchy, wspomaganie, klima, trochę elektryki

poradźcie czego się bać a co w ogóle pominąć podczas poszukiwań

wyczytałem o czujniku położenia wału i że może gasnąć

za wszelkie porady będę wdzięczny ok.gif

pozdr Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie psuję się często , a jak już się popsuje to jakaś pierdołą którą tanio da się naprawić.

Części tanie , łatwo dostępne , jak już Ci się coś sypnie to do Sulejówka daleko nie masz smile.gif

Czujnik zastrajkował raz smile.gif pomogło wyczyszczenie.

Ogólnie za tą cenę ciężko kupić tak pojemne auto.

Mojego szczeniaka obecnie użytkuje żona i nie bardzo chce słyszeć o zamianie smile.gif

Omijaj tylko silniki 1,4 są za słabe , palą tyle co 1,6 a nie jadą grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo popatrz całkowicie zapomniałem że Ty masz scenica, jest u nas jakiś magik w okolicy od renuarów ?

po dwóch odpowiedziach widzę że benzyny sie nie bać wink.gifok.gif

a co z klekotami i automatem (niezależnie PB czy ON) hmm.gif

wpadł "nam" w oko taki oto scenic ... bo baby kupują oczyma a to ma fajny kolor, fajne wyposażenie tylko że jest klekotem do tego jeszcze w automacie hehe.gif

mnie zastanawiają zderzaki ... czy one nie powinny mieć czarnego paska a nie takiego pod kolor ale w ciut innym odcieniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oo popatrz całkowicie zapomniałem że Ty masz scenica, jest u nas jakiś magik w okolicy od renuarów

> ?

> po dwóch odpowiedziach widzę że benzyny sie nie bać

> a co z klekotami i automatem (niezależnie PB czy ON)

> wpadł "nam" w oko taki oto scenic ... bo baby kupują oczyma a to ma fajny kolor, fajne wyposażenie

> tylko że jest klekotem do tego jeszcze w automacie

> mnie zastanawiają zderzaki ... czy one nie powinny mieć czarnego paska a nie takiego pod kolor ale

> w ciut innym odcieniu ?

kolega Broov pisze głupoty o wersji 1.4, owszem palą sporo ale pisać że nie jadą nono.gif ? chętnie stanę na milę z kimś kto ma 1.6 cool.gif

a teraz poważnie

uzytkuje wersję I FL od 2 lat i wymieniłem do tej pory niewiele tzn dwukrotnie olej z kompletem filtrów, teraz rozrząd kompletny z pompą wody, po razie klocki i raz tylne tarcze, pasek wieloklinowy, termostat i gumy łaczników z przodu. Teraz dodatkowo włacznik rozrusznika.

Większość rzeczy to eksploatacja jak widać i awaria jeszcze mi się nie zdarzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oo popatrz całkowicie zapomniałem że Ty masz scenica

I to od 5 lat 270751858-jezyk.gif

> jest u nas jakiś magik w okolicy od renuarów ?

Ja oddaję Scenika i Lagunę do Michała Bolka - ma warsztat na Napoleońskiej w Otwocku . Jak dotąd jestem zadowolony z jakości usług oraz z cen wink.gif jedyne co to termin oczekiwania "na wizytę" minimum 3 dni bo klientów ma sporo.

> po dwóch odpowiedziach widzę że benzyny sie nie bać

W tych silnikach nie bardzo ma się co popsuć smile.gif

> a co z klekotami i automatem (niezależnie PB czy ON)

Nie miałem klekota , w automacie tym bardzie smile.gif

Ale z tego co czytam na forach związanych z marką 1,9dti/dci raczej wielu problemów nie stwarza (pod warunkiem że poprzedni właściciel dbał wink.gif )

> wpadł "nam" w oko taki oto scenic ... bo baby kupują oczyma a to ma fajny kolor, fajne wyposażenie

> tylko że jest klekotem do tego jeszcze w automacie

> mnie zastanawiają zderzaki ... czy one nie powinny mieć czarnego paska a nie takiego pod kolor ale

> w ciut innym odcieniu ?

Na temat tego egzemplarza się nie wypowiem ale ... 3 mce temu szukałem właśnie takiego auta dla ojca , założenia były bardzo podobne (poza ON i ASB - reszta podobna) i po 2 m-cach szukania ojciec dalej jeździł astrą smile.gif wszystko co oglądaliśmy było niewarte kupna :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega Broov pisze głupoty o wersji 1.4, owszem palą sporo ale pisać że nie jadą ?

Ja tam jednak lubię mieć pewien zapas pod nogą ...

W moim odczuciu 1,4 jest już nawet zbyt małe do Megane IphII no ale każdy może to postrzegać inaczej.

Teraz przesiadłem sie na Lagunę 2.0 i jak czasem wsiadam do szczeniaka żony to mam wrażenie , że ręczny trzyma zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam jednak lubię mieć pewien zapas pod nogą ...

> W moim odczuciu 1,4 jest już nawet zbyt małe do Megane IphII no ale każdy może to postrzegać

> inaczej.

> Teraz przesiadłem sie na Lagunę 2.0 i jak czasem wsiadam do szczeniaka żony to mam wrażenie , że

> ręczny trzyma

pojezdzij laguna 3,0 pare dni to w twojej lagunie też reczny złapie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pojezdzij laguna 3,0 pare dni to w twojej lagunie też reczny złapie

Ja wiem , że przesiadając się do auta słabszego ma się pewien niedosyt biglaugh.gif (delikatnie mówiąc) zlosnik.gif

Co do 3.0 - jeździłam i bardzo żałuję że takowej nie mam ale znalezienie zadbanego egzemplarza graniczyło z cudem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to od 5 lat

> Ja oddaję Scenika i Lagunę do Michała Bolka - ma warsztat na Napoleońskiej w Otwocku .

na piechotę mam tam z 10 minut marszu .. podoba mi się ta lokalizacja zlosnik.gif

> Nie miałem klekota , w automacie tym bardzie

> Ale z tego co czytam na forach związanych z marką 1,9dti/dci raczej wielu problemów nie stwarza

> (pod warunkiem że poprzedni właściciel dbał )

ok.gif

> Na temat tego egzemplarza się nie wypowiem ale ... 3 mce temu szukałem właśnie takiego auta dla

> ojca , założenia były bardzo podobne (poza ON i ASB - reszta podobna) i po 2 m-cach szukania

> ojciec dalej jeździł astrą wszystko co oglądaliśmy było niewarte kupna :/

o ABSie nie wspomniałem bo mam wrażenie że nie ma scenica bez ... spineyes.gif

nie wiem czego Ty szukasz dla ojca ale ciągle ucieka mi w Otwocku scenic z kartką na sprzedaż ok.gif

jak ma automat to tfu tfu rezerwuję wink.gifrotfl.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na piechotę mam tam z 10 minut marszu .. podoba mi się ta lokalizacja

ok.gif

> o ABSie nie wspomniałem bo mam wrażenie że nie ma scenica bez ...

Nie ABS tylko ASB (automatyczna skrzynia biegów 270751858-jezyk.gif )

> nie wiem czego Ty szukasz dla ojca ale ciągle ucieka mi w Otwocku scenic z kartką na sprzedaż

> jak ma automat to tfu tfu rezerwuję

Szukam a w zasadzie szukałem auta które ma mieć silnik 1,6 w manualu i być w co najmniej dobrej kondycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

jeszcze kilka pytań zlosnik.gif

jest fajne autko i sprzedawca cały czas "wpycha" mi VIN ... czy coś z niego można zweryfikować (np. przebieg) ?

auto pochodzi z D jeżeli to jest istotne zlosnik.gif

jeżeli jest auto z 4 elektrycznymi szybami to jak siedząc z przodu steruje się tyłem, bo w takich modelach koło kierowcy są tylko dwa przyciski spineyes.gif

jak się rozglądałem za automatyczną skrzynią to wiele, naprawdę wiele usłyszałem słabych opinii o skrzyniach ... czy rzeczywiście jest z nimi tak słabo ?

na szczęście żona nie stawia na ostrzu noża wymogu posiadania automatycznej skrzyni wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest fajne autko i sprzedawca cały czas "wpycha" mi VIN ... czy coś z niego można zweryfikować (np.

> przebieg) ?

Jasne. O ile był serwisowany w ASO

> auto pochodzi z D jeżeli to jest istotne

> jeżeli jest auto z 4 elektrycznymi szybami to jak siedząc z przodu steruje się tyłem, bo w takich

> modelach koło kierowcy są tylko dwa przyciski

Guziki są na desce, po lewej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.