Skocz do zawartości

LPG Niemcy


djinsekt

Rekomendowane odpowiedzi

> Witajcie

> Do tankowania w DE wystarczy o taka

> przejścióweczka--http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-redukcja-niemcy-belgia-10mm-i3319626535.html

> Jak wygląda sprawa z dostępnością gazu na stacjach?

> Pozdrawiam

Wystarczy ok.gif

Aczkolwiek na każdej stacji mają "AutoGas Adapter" i jak zostawisz w kasie 50E zastawu to Ci pożyczą, oddasz, to oddadzą Ci 50E zlosnik.gif

LPG zdecydowanie NIE JEST na każdej stacji. Na autobanach są oznaczenia czy najbliższa stacja MA LPG czy go NIE MA. Jest dopisek LPG na znaku mówiącym o stacji. Jechałem teraz z Wawy do Berlina i z Berlina do Brukseli to na tej trasie średnio co 100km stacja LPG. Ale jak wracałem z Francji bardziej południem Niemiec to trafiłem na odcinek ponad 250km bez LPG i miałem gorąco, bo gaz się kończył, a beny miałem ciut ciut hehe.gif

Ceny średnio ok. 75-79 centów. Tankujesz sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co kolega wyżej mówi, zatankuj sobie trochę benzyny bo możesz się czasem przeliczyć. Co do dystrybutorów to się przypatrz dokładnie do zdarzają się takie co z jednej strony mają niemiecką końcówkę a z drugiej 'naszą'. Jednak dla świętego spokoju radzę kupić przejściówkę, to nie jest duży wydatek. A no i pamiętaj, żeby przez cały okres tankowania trzymać ten przycisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> LPG zdecydowanie NIE JEST na każdej stacji. Na autobanach są oznaczenia czy najbliższa stacja MA

> LPG czy go NIE MA. Jest dopisek LPG na znaku mówiącym o stacji.

Będe jechać do Bawarii-wgrałem sobie do Automapy punkty POI pobrane ze strony niemieckiej. Chyba dobrą stacją jest Aral i widziałem ich dużo po drodze na mapie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będe jechać do Bawarii-wgrałem sobie do Automapy punkty POI pobrane ze strony niemieckiej. Chyba

> dobrą stacją jest Aral i widziałem ich dużo po drodze na mapie

Tez tak zrobilem, ale dwa razy sie nacialem, ze jednak gazu nie bylo (a PoI byl smile.gif ). Tak jak pisza koledzy miej zawsze wiecej beznyny - jakbys jednak nei znalazl.

Ja kilka razy tankujac w D, mialem problem z jakoscia ich gazu tongue.gif, dwa razy nei chcial sie przelaczyc na gaz (wczesniej i pozniej nie bylo problemu) i dwa razy spalil znaczniej wiecej, przy tej samej sredniej i stylu jazdy tongue.gif. Takze pozniej zawsze przed granica tankowalem na full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez tak zrobilem, ale dwa razy sie nacialem, ze jednak gazu nie bylo (a PoI byl ). Tak jak pisza

> koledzy miej zawsze wiecej beznyny - jakbys jednak nei znalazl.

> Ja kilka razy tankujac w D, mialem problem z jakoscia ich gazu , dwa razy nei chcial sie

> przelaczyc na gaz (wczesniej i pozniej nie bylo problemu) i dwa razy spalil znaczniej wiecej,

> przy tej samej sredniej i stylu jazdy . Takze pozniej zawsze przed granica tankowalem na

> full.

nie raz jechałem busem juz na oparach. w AM miałem aral zaznaczony zjechałem zatankować a tam zonk.Calkiem inna stacja no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja o gaz w niemczech wcale bym się nie martwił na Twoim miejscu ponieważ spokojnie można tankować nie sprawdzając wcześniej gdzie jest stacja LPG. Ja jeżdżac do szkopów tankuje gaz średnio co 250km i na takim dystansie spokojnie znajduje sie stacja LPG. Adaptera nie worze bo na aralu spokojnie pasuje wkrętka nasza z Polski a jak juz będziesz potrzebował przejściówki to praktycznie na każdej stacji jest i można pożyczyć.Nie obawiaj sie o tankowanie tylko spokojnie jedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nie polska jak jest znak LPG to będzie lpg na stacji

Nie o to mi chodziło. Jak jest znak o LPG to tak faktycznie jest.

Pod tablicą informującą o stacji benzynowej na samym dole jest dodana biała tablica z podaną odległością do następnej stacji benzynowej. Ale to nie jest równoznaczne, że na tej następnej stacji będzie LPG. O tym można się przekonać jak zobaczysz dużą tablicę informującą jakiego typu infrastruktura na danej stacji jest dostępna i na tejże tablicy zobaczysz, czy zalejesz sobie LPG. A poniżej tej tablicy znajdziesz oczywiście kolejną informację o odległości do kolejnej stacji benzynowej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie o to mi chodziło. Jak jest znak o LPG to tak faktycznie jest.

> Pod tablicą informującą o stacji benzynowej na samym dole jest dodana biała tablica z podaną

> odległością do następnej stacji benzynowej. Ale to nie jest równoznaczne, że na tej

> następnej stacji będzie LPG. O tym można się przekonać jak zobaczysz dużą tablicę informującą

> jakiego typu infrastruktura na danej stacji jest dostępna i na tejże tablicy zobaczysz, czy

> zalejesz sobie LPG. A poniżej tej tablicy znajdziesz oczywiście kolejną informację o

> odległości do kolejnej stacji benzynowej

dokłąłdnie tak

ale jak pamietam jakies 10lat temu przejazd przez niemcy tranzytem na LPG był małym wyczynem (trzeba bylo miec z gory zapalnowana rozpiske stacji)

teraz nie ma najmniejszej potzreby

w tamtym tygodniu zrobilem 2000km po niemczech (zasieg auta 350-400km na LPG) i ani razu nie musialem jechac na noPB i wcale specjalnie stacji LPG nie wypatrywałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.