Jump to content

przyczepa do matiza

deszczowyRoman
 Share

Recommended Posts

> czy matiz tylko z kierowca da rade pociagnac przyczepke 300-400kg w trasie ok 200km? jazda

> spokojna bez szalenstwa

Na legalu nie, chyba, że masz jakoś wbity w dowód hak spy.gif.

A technicznie powinien dać radę, ale wachlowanie biegami będzie ostre.

> I teoretycznie można kupić hak ale tylko bez homologacji , i jakoś tam sobie go zamontować ,

> osobiście widziałem Matiza z hakiem jak ciągnął przyczepkę

Wyzwanie dla wiejskich umysłów ścisłych - taki hak trzeba przyspawać do podłogi bagażnika - do wnęki koła najczęściej... naprawdę super mocny element konstrukcyjny

> I teoretycznie można kupić hak ale tylko bez homologacji , i jakoś tam sobie go zamontować ,

> osobiście widziałem Matiza z hakiem jak ciągnął przyczepkę

Na allegro widziałem zestaw, ale możliwa tylko rejestracja jako uchwyt rowerowy, wiadomo legalna przyczepka odpada.

> czy matiz tylko z kierowca da rade pociagnac przyczepke 300-400kg w trasie ok 200km? jazda spokojna bez szalenstwa

Z racji braku czegokolwiek, do czego dałoby się normalnie zamontować hak (tzn. oferowane w sprzedaży haki przykręcane są do blachy poszycia podłogi a nie elementu konstrukcyjnego, nie ma też możliwości wbicia haku do DR, bo nie przewiduje tego homologacja) nie da się tego zrobić w sposób legalny, nie da się też tego zrobić w sposób w pełni bezpieczny.

> Ciekawostka, mam wbitą w DR adnotację, że samochód zwolniony z obowiązku homologiacji decyzją

> Ministerstwa Infrastruktury.

Też mam. Raczej normalka. Przynajmniej dla Matiza i Lanosa po 2004r, czyli z okresu "po Daewoo".

> Też mam. Raczej normalka. Przynajmniej dla Matiza i Lanosa po 2004r, czyli z okresu "po Daewoo".

Wtedy skończyła się homologacja na te samochody, a że konstrukcyjnie się nie zmieniły, więc odpuszczono stojącej na krawędzi FSO konieczność ponoszenia kolejnych kosztów.

> Z racji braku czegokolwiek, do czego dałoby się normalnie zamontować hak (tzn. oferowane w

> sprzedaży haki przykręcane są do blachy poszycia podłogi a nie elementu konstrukcyjnego, nie

> ma też możliwości wbicia haku do DR, bo nie przewiduje tego homologacja) nie da się tego

> zrobić w sposób legalny, nie da się też tego zrobić w sposób w pełni bezpieczny.

Chyba kiedyś na allegro widziałem szalony pomysł jakiegoś spawacza: hak do matiza przykręcany obejmą do tylnej belki zlosnik.gif

• 2 weeks later...

> przy zakupie otrzymałem papierowe świadectwo homologacji:) wydane w grudniu 2006r

W grudniu? To bardzo ciekawe. Zwłaszcza, że miałeś Matiza przede mną a ja kupowałem w październiku 2006 clown.gif