Skocz do zawartości

[KzAK] Nissan Almera lub inny dla kobiety


matee

Rekomendowane odpowiedzi

> Rdzy szukaj

Rdzy, ale też wytrzaskanego zawieszenia, układu hamulcowego - zużytych cylinderków, zapieczonych zacisków, amortyzatorów, cieknącej maglownicy, dogorywającej elektryki. Taki samochód nie nadaje się do normalnej ciągłej eksploatacji, zwłaszcza przez kobietę, bo jest kupą złomu. Żeby doprowadzić go do porządku przygotuj jeszcze 5 tysięcy, a i to nie gwarantuje, że nie wyjdzie kolejny problem. Jak kochasz żonę i masz szacunek do pewnie ciężko zarobionych pieniędzy - nie kupuj jej takiego samochodu! Rdza, to jest najmniejszy problem w starym samochodzie grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Forum nissana twierdziło inaczej. Swego czasu chciałem kupić taką almerę od znajomego ale mi

> przeszło po rozmowie z nim i poczytaniu forum nissana.

też chciałem kupić to auto ale po info o rozrządach sobie odpuściłem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko 1.8 lubi wypić

a i to nie jest do konca prawdą

kuzyn miał taką właśnie almerę 1.8 i przez 4 lata nie dolewał wogóle oleju, ani tez z rozrządem nic mu się nie działo. fakt, kupił jak miała najechane 90 tys, sprzedał przy 180, ale nie każdy egzemplarz musi byc zły.

jak tak kazdy bedzie nadawał na wszystkie samochody, ze ten to, ten tamto, to wogóle nie ma co kupić, bo każdy sie nadaje na złom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a i to nie jest do konca prawdą

> kuzyn miał taką właśnie almerę 1.8 i przez 4 lata nie dolewał wogóle oleju, ani tez z rozrządem nic

> mu się nie działo. fakt, kupił jak miała najechane 90 tys, sprzedał przy 180, ale nie każdy

> egzemplarz musi byc zły.

> jak tak kazdy bedzie nadawał na wszystkie samochody, ze ten to, ten tamto, to wogóle nie ma co

> kupić, bo każdy sie nadaje na złom

kolega ma 1.5 i też nic nie dolewa, stąd moja opinia o 1.5 - jednak przy 130kkm musiał wymienić skrzynię - auto od nowości było w jego rodzinie - samochód był zadbany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w domu Almerę 1,5PB od 2003 roku, przebieg 120 tys., jeszcze oleju nie dolewaliśmy oprócz przeglądów wink.gif

Pojawiła się rdza na tylnych błotnikach ale to pewnie przez to, że jak auto miało miesiąc, to w bagażniku zaparkował stary polonez crazy.gif

Z napraw tylko tarcze, klocki, akumulator, łożysko koła, czyli eksploatacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra historia :-) i dobry blog akurat na wieczor do poczytania dziekowac :-)

szkoda ze wysnuta chyba na podstawie jednego egzemplarza zlosnik.gif

mialem primere z tym silnikiem,w pracy mam jedna primere i 2 almery-i zadna nie brala ani nie bierze oleju ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a i to nie jest do konca prawdą

> kuzyn miał taką właśnie almerę 1.8 i przez 4 lata nie dolewał wogóle oleju, ani tez z rozrządem nic

> mu się nie działo. fakt, kupił jak miała najechane 90 tys, sprzedał przy 180, ale nie każdy

> egzemplarz musi byc zły.

> jak tak kazdy bedzie nadawał na wszystkie samochody, ze ten to, ten tamto, to wogóle nie ma co

> kupić, bo każdy sie nadaje na złom

Nareszcie jakiś głos rozsądku! ok.gif w taki sposób to żadnego używanego auta nie dałoby się kupić, a po 3 latach od nowości powinno się je spuszczać do rzeki. ok.gif

Ja akurat mam swoją Almerę od nowości, jeżdżę ponad 6 lat, więc tak jak dbam, tak mam. Poza eksploatacją wymieniana była pompa paliwa po 2 miesiącach od wyjazdu z salonu (wada fabryczna, więc na gwarancji) i linki hamulca ręcznego (też na gwarancji), malowana tylna klapa, zderzak i wymieniona tylna lampa (uszkodzenie na parkingu). Żadnego oleju mi w życiu nie wzięła. Także wydaję mi się, że nie jest tak źle.

A Fordy gniją, a Ople to już w ogóle, a samochodów na "F" się nie kupuje, a ostatnio znajomej laweta musiała zabrać Toyotę, a VW to na pewno odwinięte z przystanku, a Honda to po młodym gniewnym, bla bla bla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy do kącikowych oglądaczy co sądzicie o takiej sztuce ?

> http://otomoto.pl/nissan-almera-C29712304.html

> Auto dla żony do jazdy tylko po mieście. Na co zwrócić uwagę przy oględzinach?? Jakieś typowe

> awarie??

> Dzięki z góry

Mam Almerę od trzech tygodni, silnik 1,8 z LPG. Dla mnie fajne auto, małe, zwinne, odczuwam różnicę w użytkowaniu głównie po mieście w stosunku do Laguny I w wersji kombi. Z tyłu dla dzieciaków tyle samo miejsca przed nogami, na boki wiadomo że jest mniej i trzecia osoba raczej z tyłu nie siądzie przy dwóch fotelikach. Co do samego auta to szukaj ognisk rdzy. Jak nie ma i żonie podejdzie to brać i jeździć smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.