Skocz do zawartości

1.1 spi utrata mocy przy niepełnym otwarciu przepustnicy TPS


jihadcento19

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas jazdy i przepustnicy otwartej do "połowy" silnik zaczyna tracić moc, dławić się, auto robi "żabkę" nie wiem jak to inaczej opisać icon_rolleyes.gif taka sytuacja zlosnik.gif

Problem znika gdy przepustnica jest otwarta na maksa - auto płynnie przyspiesza, nie traci mocy, nie dławi się.

Obstawiam problemy z TPS-em w przepustnicy i tu moje pytanie czy wyskakuje marchewa gdy TPS jest uszkodzony?

Zakładam że problemy z iskrą (cewki, WN, świece) odpadają gdyż auto na jałowym wkręca się na obroty elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podczas jazdy i przepustnicy otwartej do "połowy" silnik zaczyna tracić moc, dławić się, auto robi

> "żabkę" nie wiem jak to inaczej opisać taka sytuacja

> Problem znika gdy przepustnica jest otwarta na maksa - auto płynnie przyspiesza, nie traci mocy,

> nie dławi się.

> Obstawiam problemy z TPS-em w przepustnicy i tu moje pytanie czy wyskakuje marchewa gdy TPS jest

> uszkodzony?

> Zakładam że problemy z iskrą (cewki, WN, świece) odpadają gdyż auto na jałowym wkręca się na obroty

> elegancko.

pozwolę sobie podpiąć się pod wątek

pacjent to SC 1.1 żony

kiedy jedzie żona -> zapala się kontrolka sterowania, traci moc, potrafi zgasnąć zupełnie na prostej drodze...

kiedy jadę ja-> nic nie dolega, tzn. przekręcam, odpalam, wrzucam bieg i "przemieszczam się"... nic się nie dzieje (może się boi? grinser006.gif)

na jałowym reaguje żwawo na pedał, wkręca się i opada równo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pozwolę sobie podpiąć się pod wątek

> pacjent to SC 1.1 żony

> kiedy jedzie żona -

> kiedy jadę ja-

> na jałowym reaguje żwawo na pedał, wkręca się i opada równo

Map sensor może powodować takie objawy. Zanim podmienisz map sensor to sprawdź czy wężyk, który od niego idzie do kolektora ssącego nie jest nigdzie uszkodzony/pęknięty

Map sensor znajduje się nad kompem pod "daszkiem" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.