Skocz do zawartości

moje babole


Pirat7993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z swoim parchem... sprawdziłem masę rzeczy ale nie wiem gdzie dalej szukać przyczyn...

moze ktoś podpowie ?

pwdt.png

brak zaworka do recyrkulacji oparów

oraz brak centralki CODE

- te 2 błędy były od zawsze i nic złego się nie działo..

na chwile obecną pojawił się błąd ZWARCIE oraz MAX zubożania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

aczkolwiek problemy pojawiają się nawet na benzynie ...

po "nocnym" resecie komputera auto odpala na benzynie bardzo fajnie -pochodzi z 10min na benzynie i pojawiają się te same problemy i zaczyna chodzić jak traktor a mieszanka leci w max ubogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak

> aczkolwiek problemy pojawiają się nawet na benzynie ...

> po "nocnym" resecie komputera auto odpala na benzynie bardzo fajnie -pochodzi z 10min na benzynie i

> pojawiają się te same problemy i zaczyna chodzić jak traktor a mieszanka leci w max ubogą

a sonde podmieniales ?? Bo moze daje ona bledny sygnal i komputer glupieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a sonde podmieniales ?? Bo moze daje ona bledny sygnal i komputer glupieje

tak sonde kupiłem nową do testów - podmieniłem ale zero zmian...

kupiłem następną nową z NTK (widać na pseudo AFR oraz programie gazowym ze pracuje dość poprawnie - przynajmniej wg tych wskazań )

jedynie co może mi przychodzić do głowy to czujnik temp płynu (3 bolce) wentylator kiedyś odpalał zaraz po przekroczeniu kreski 90* na chwile obecną w różnych temperaturach zaczyna startować (najczęsciej ok 100* )

jeżeli chodzi o zwarcie -to z CPW - wystają kabelki (ale to chyba dość częsta przypadłość) tak czy inaczej myślicie ze to mogło by być to ?

słyszałem również że "zwarcie" może podawać jakiś padający czujnik,

po skasowaniu błędu w programie znika on na ok 20 sek po czym wyskakuje "ZWARCIE + 12" a po 5 sek zmienia nazwę "ZWARCIE Z MASĄ"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak sonde kupiłem nową do testów - podmieniłem ale zero zmian...

> kupiłem następną nową z NTK (widać na pseudo AFR oraz programie gazowym ze pracuje dość poprawnie

> - przynajmniej wg tych wskazań )

> jedynie co może mi przychodzić do głowy to czujnik temp płynu (3 bolce) wentylator kiedyś odpalał

> zaraz po przekroczeniu kreski 90* na chwile obecną w różnych temperaturach zaczyna startować

> (najczęsciej ok 100* )

> jeżeli chodzi o zwarcie -to z CPW - wystają kabelki (ale to chyba dość częsta przypadłość) tak czy

> inaczej myślicie ze to mogło by być to ?

> słyszałem również że "zwarcie" może podawać jakiś padający czujnik,

> po skasowaniu błędu w programie znika on na ok 20 sek po czym wyskakuje "ZWARCIE + 12" a po 5 sek

> zmienia nazwę "ZWARCIE Z MASĄ"

Zwarcie jest od EVAPu, a nie ogólne.

Możesz mieć zasyfione lub zacinające się wtryski od jeżdżenia na gazie i jest przelany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie , po założeniu innych wtrysków (może nie jest na 100% jak ma być ) ale dużo się zmieniło - auto zaczęło równo chodzić na jałowych wg na afr widać też że sonda prawidłowo oscyluje

jeszcze tylko zostaje diagnostyke podpiąć i zobaczyć co tam wynikło... a wczoraj już nie miałem siły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.