Skocz do zawartości

Mandat za tablicę rej. własnej roboty - przewożenie roweru


Mantom

Rekomendowane odpowiedzi

W Dzienniku Łódzkim jest dzisiaj takie ostrzeżenie dla kierowców przewożących rowery na bagażniku mocowanym na haku holowniczym. Nie daję linka ani nie wklejam tręści, bo jeszcze ktoś to uzna za naruszanie praw autorskich.

Sam mam bagaznik na hak i jeszcze i się nie zdarzyła taka sytuacja. I jak czytałem na forum chyba nikomu tutaj. Ale jak widać są tacy, co potrafią sie czepiac głupot. Albo realizowac tzw. plany mandatowe. Ja bym mandatu nie przyjał. Z głupota trzeba walczyć. O ile wiadomo chętnych do pracy w Policji nie brakuje, więc z wymianą nadgorliwca na czlowieka życzliwego ludziom nie powinno byc kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Dzienniku Łódzkim jest dzisiaj takie ostrzeżenie dla kierowców przewożących rowery na bagażniku

> mocowanym na haku holowniczym. Nie daję linka ani nie wklejam tręści, bo jeszcze ktoś to uzna

> za naruszanie praw autorskich.

> Sam mam bagaznik na hak i jeszcze i się nie zdarzyła taka sytuacja. I jak czytałem na forum chyba

> nikomu tutaj. Ale jak widać są tacy, co potrafią sie czepiac głupot. Albo realizowac tzw.

> plany mandatowe. Ja bym mandatu nie przyjał. Z głupota trzeba walczyć. O ile wiadomo chętnych

> do pracy w Policji nie brakuje, więc z wymianą nadgorliwca na czlowieka życzliwego ludziom nie

> powinno byc kłopotów.

Tablica ma byc widoczna koneic kropka. Ja bym karal kazdego z takim bagaznikiem. Co innego jak rozwiazanie jest sensowne np jak Oplu Corsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jakbyś wiedział jakie przepisy co i jak regulują i na tej podstawie dyskutował to jeszcze jestem w stanie Twoją płodność na MK zrozumieć ale ten post jest taki sam jak na zasadzie wszystkiego co piszesz. Poproś o przeniesienie na HP. Co do dalszej części

Quote:


Ja bym mandatu nie przyjał. Z głupota trzeba walczyć.


Oczywiście masz do tego pełne prawo ale wtedy idziesz do sądu. Chyba nie sadzisz, że sąd podzieli Twoją argumentację w świetle obowiązujące prawa ? spineyes.gifhehe.gifrotfl.gif

Idź poczytaj o trójpodziale władzy - chociaż w googlach poszperaj, a nie Dzienniku Łódzkim zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty jak to pokorne ciele bys przyjał no.gif

Kilka lat temu w PL nielegalne były migające czerwone lampki rowerowe na tył. Ale ludzie to ignorowali i jeździli a kierowcy chwalili, że rowerzystów widac z daleka. I w końcu je zalegalizowano. Uważam że prawo powinno byc dostosowane do realiów, a funkcjonariusze myślec przy jego egzekwowaniu i byc życzliwi dla ludzi. A jeżeli ktoś próbuje nakładac mandat wbrew zdrowemu rozsądkowi - przeciez ten kierowca miał widoczne numery na wydrukowanej tablicy - to nie powinien dalej służyć. Bo ma tendencje do złośliwości albo wyciągania pieniędzy z kieszeni obywateli.

A sprawa 3 tablicy powinna być wreszcie załatwiona po mysli kierowców! Co jest tym bardziej dziwne, że przeciez ktoś by na ich produkcji i wydawaniu zarobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A sprawa 3 tablicy powinna być wreszcie załatwiona po mysli kierowców! Co jest tym bardziej dziwne,

> że przeciez ktoś by na ich produkcji i wydawaniu zarobił

A nie mnożna przełożyć tablicy z auta na bagażnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A Ty jak to pokorne ciele bys przyjał

> Kilka lat temu w PL nielegalne były migające czerwone lampki rowerowe na tył. Ale ludzie to

> ignorowali i jeździli a kierowcy chwalili, że rowerzystów widac z daleka. I w końcu je

> zalegalizowano. Uważam że prawo powinno byc dostosowane do realiów, a funkcjonariusze myślec

> przy jego egzekwowaniu i byc życzliwi dla ludzi. A jeżeli ktoś próbuje nakładac mandat wbrew

> zdrowemu rozsądkowi - przeciez ten kierowca miał widoczne numery na wydrukowanej tablicy - to

> nie powinien dalej służyć. Bo ma tendencje do złośliwości albo wyciągania pieniędzy z kieszeni

> obywateli.

> A sprawa 3 tablicy powinna być wreszcie załatwiona po mysli kierowców! Co jest tym bardziej dziwne,

> że przeciez ktoś by na ich produkcji i wydawaniu zarobił

Pamiętam, jak Policja zabrała mi DR za zamontowany 3 stop w maluchu zlosnik.gif. Ale wtedy takie były przepisy. W tej chwili równiez są takie, że tablicy nie możesz sobie mazakiem narysować, ani zmienić jej miejsca montażu. I czy chcesz czy nie - musisz się z tym pogodzić, lub ponieść konsekwencje 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ przestań pipczyc głupoty. Cały czas, prawo, prawo i prawo do dupy. Zrozum jedno, że to nie policjanci i sąd ustanawiają durne prawo- tylko je egzekwują i tyle w temacie, policjanci nie są po to żeby myśleć czy prawo jest absurdalne czy nie.

Za chwilę odezwą się głosy, że karanie za jazdę 200 km/h w terenie zabudowanym jest złe, bo ja umiem szybko jeździć. Ktoś kto dostaje mandat nigdy nie będzie na tyle głupi, żeby twierdzić, że to z życzliwości.

Masz problem to zamiast pierdołami forum śmiecić zrób coś, żeby nie czepiano się tych haków. Zbierz 100 tyś. podpisów pod własnym projektem albo chociaż napisz coś sam do kogoś władnego.

Żyjesz tyle lat człowieku, a nie wiesz, że prawo tworzą ludzie oderwani od rzeczywistości zlosnik.gif

Ja bym mandatu nie zapłacił, bo rowery na dachu wożę 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A sprawa 3 tablicy powinna być wreszcie załatwiona po mysli kierowców! Co jest tym bardziej dziwne,

> że przeciez ktoś by na ich produkcji i wydawaniu zarobił

Tylko że Polska wciąż nie jest krajem przyjaznym obywatelom i przedsiębiorcom. W innych dojście do tego trwało wieki, więc nie ma co liczyć, że u nas 25 lat wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ależ przestań pipczyc głupoty. Cały czas, prawo, prawo i prawo do dupy. Zrozum jedno, że to nie

> policjanci i sąd ustanawiają durne prawo- tylko je egzekwują i tyle w temacie, policjanci nie

> są po to żeby myśleć czy prawo jest absurdalne czy nie.

CHyba mało znasz życie. Są porządni policjanci, ktorzy potrafia pomóc obywatelowi. A jeśli nie musz nakładac mandatu to tak robia. A jesli już to w najnizszym wymiarze. Chodzi mi to to, że w opisywanym przypadku czepiali się naprawdę bzdurnie. Co innego gdyby kierowca wiózł te rowery bez tej 3 tablicy. A takich widuje się czasem na drogach. Kiedys nawet jednego spytałem na drodze i powiedził, że nikt się go nigdy o to nie czepiał

> Za chwilę odezwą się głosy, że karanie za jazdę 200 km/h w terenie zabudowanym jest złe, bo ja

> umiem szybko jeździć. Ktoś kto dostaje mandat nigdy nie będzie na tyle głupi, żeby twierdzić,

> że to z życzliwości.

Ty chyba nie rozróżniasz wagi problemu. Jak nie zauważyłes to kierowca jadacy 200 km/h w terenie zabudowanym stwarza ogromne zagrożenie. I dla siebie i dla innych.

> Masz problem to zamiast pierdołami forum śmiecić zrób coś, żeby nie czepiano się tych haków. Zbierz

> 100 tyś. podpisów pod własnym projektem albo chociaż napisz coś sam do kogoś władnego.

> Żyjesz tyle lat człowieku, a nie wiesz, że prawo tworzą ludzie oderwani od rzeczywistości

> Ja bym mandatu nie zapłacił, bo rowery na dachu wożę

Tobie chyba upał zaszkodził zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie mandatów i golizny znam się lepiej od Ciebie zlosnik.gif

Ty nie rozumiesz wagi problemu hehe.gif Uważasz, że durne przepisy znikną, bo za ich nie przestrzeganie nie będzie kary, a jak kara będzie to ewidentnie z winy chama i służbisty, bo się uparł hehe.gif

Durne przepisy w ogóle nie powinny istnieć, a żeby nie istniały to juz na etapie tworzenia prawa powinny być eliminowane hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w temacie mandatów i golizny znam się lepiej od Ciebie

> Ty nie rozumiesz wagi problemu Uważasz, że durne przepisy znikną, bo za ich nie przestrzeganie nie

> będzie kary, a jak kara będzie to ewidentnie z winy chama i służbisty, bo się uparł

A nie jest tak?

> Durne przepisy w ogóle nie powinny istnieć, a żeby nie istniały to juz na etapie tworzenia prawa

> powinny być eliminowane

Ha ha ha. A nie przyszlo Ci do głowy, że gdy tworzono pewne przepisy to świat wygladał inaczej niz obecnie? zlosnik.gif

I jeszcze cos z USA http://globalka.pinger.pl/m/801114

Ty też byś np. karał kobiety za noszenie spodni? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie jest tak?

mówił dziad do obrazu, a obraz ni razu- nic nie pojąłeś zlosnik.gif

> Ha ha ha. A nie przyszlo Ci do głowy, że gdy tworzono pewne przepisy to świat wygladał inaczej niz

> obecnie?

i co w związku z tym?

> I jeszcze cos z USA http://globalka.pinger.pl/m/801114

> Ty też byś np. karał kobiety za noszenie spodni?

oczywiście- dura lex sed lex skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz co? Poczytaj sobie może to

jak pryszcze z twarzy Tobie zejdą to może i Tobą jakaś dziewczyna się zainteresuje- inaczej słabo Ciebie widzę zlosnik.gif

> oraz to

cieszę się, że w Łodzi nie żyję zlosnik.gif

> W Kielcach byłeś?

byłem zajebiste miasto i ludzie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ależ przestań pipczyc głupoty. Cały czas, prawo, prawo i prawo do dupy.

no akurat w tym przypadku tak jest

moze warto by je zmienic

ale dopoki jest jak jest to trzeba zdawac sobie sprawe z konsekwencji jego nieprzestrzegania i w razie zlapania przyjac mandat na klate, a nie niepotrzebnie cwaniakowac

> policjanci i sąd ustanawiają durne prawo- tylko je egzekwują i tyle w temacie, policjanci nie

> są po to żeby myśleć czy prawo jest absurdalne czy nie.

z tym sie nie zgadzam, myslenie powinno byc obowiazkowe zlosnik.gif

jesli czuja, ze przepis jest glupi, a jego nieprzestrzeganie nikomu nie szkodzi to mogli by sobie odpuscic, albo dac pouczenie biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W świetle polskich przepisów bagażnik mocowany na haku jest przyczepą i powinien mieć własną

> tablicę rejestracyjną i OC

> Prawo nie nadąża za postępem technicznym.

Skąd kolega ma to info? Pierwsze słyszę o czymś takim. Poproszę jakiś link albo chociaż wklejenie odpowiedniego paragrafu. shocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tym sie nie zgadzam, myslenie powinno byc obowiazkowe

> jesli czuja, ze przepis jest glupi, a jego nieprzestrzeganie nikomu nie szkodzi to mogli by sobie

> odpuscic, albo dac pouczenie

to ja się z tym nie zgadzam zlosnik.gif

póki jest przepis zawsze będzie możliwość jego stosowania albo powoływania się na niego, chociażby przez ubezpieczyciela tylko po to, żeby kasy nie wypłacić wink.gif

Myślenie życzeniowe- co ja sobie o tym myslę o konkretnym przepisie nie ma tu nic do rzeczy, nikt nie rozpatruje tego w kwestiach moralnych wink.gif inaczej trzeba zmienić zawód i zostać dobrym samarytaninem wink.gif albo liczyć na fart, że nikt się nigdy nie dopatrzy i nie zrobi ała za niedopełnienie obowiązku zlosnik.gif

Prawa nie interesuje co o nim prywatnie myśli sobie sierżant Kowalski czy sędzia Nowak zlosnik.gif

Najzwyczajniej buble prawne nie powinny opuszczać Wiejskiej czy Al. Ujazdowskich zlosnik.gif Kultura prawna to jest cały klucz do sukcesu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W świetle polskich przepisów bagażnik mocowany na haku jest przyczepą i powinien mieć własną

> tablicę rejestracyjną i OC

> Prawo nie nadąża za postępem technicznym.

KRD Dz.1 Art. 2 Definiuje

pkt. 50. przyczepa - pojazd bez silnika, przystosowany do łączenia go z innym pojazdem;

pkt. 51. przyczepa lekka - przyczepę, której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750 kg;

pkt. 52. naczepa - przyczepę, której część spoczywa na pojeździe silnikowym i obciąża ten pojazd;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja robilem prawo jady to byly mandaty za trzecie swiatlo stopu.

Ktore w swietle obowiazujacych wtedy przepisow bylo nielegalne.

Oczywiscie zalezalo czy sie trafilo wtedy na milicjnata czy [motyla noga] w mundurze, ale za poprawienie bezpieczenstwa niejeden wtedy zaplacil i niestety nie mial nic do gadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli czuja, ze przepis jest glupi, a jego nieprzestrzeganie nikomu nie szkodzi to mogli by sobie

> odpuscic, albo dac pouczenie

I co by pouczyli?

Że tablicy nie można sobie namalować ani przełożyć z samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Dzienniku Łódzkim jest dzisiaj takie ostrzeżenie dla kierowców przewożących rowery na bagażniku

> mocowanym na haku holowniczym. Nie daję linka ani nie wklejam tręści, bo jeszcze ktoś to uzna

> za naruszanie praw autorskich.

> Sam mam bagaznik na hak i jeszcze i się nie zdarzyła taka sytuacja. I jak czytałem na forum chyba

> nikomu tutaj. Ale jak widać są tacy, co potrafią sie czepiac głupot. Albo realizowac tzw.

> plany mandatowe. Ja bym mandatu nie przyjał. Z głupota trzeba walczyć. O ile wiadomo chętnych

> do pracy w Policji nie brakuje, więc z wymianą nadgorliwca na czlowieka życzliwego ludziom nie

> powinno byc kłopotów.

Widzę rewolucjonista z Ciebie old.gif Fakty są jednak takie, że złe prawo należałoby próbować zmieniać zamiast świadomie go łamać. O przykładach przyczepek rowerowych dla dzieci, dodatkowych światłach stopu, światłach dziennych razem z postojowymi i wielu innych szkoda znów przypominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co czytałem gdzieś i kiedyś - to nie mogą się przyczepić jeśli "robiona" tablica nie ma

> hologramu - jeśli ma hologram "podrobiony" to jest już gorzej.

Dokładnie. Wywrotki często mają nieczytelne tablice z tyłu z powodu błota ale mają zazwyczaj na naczepie wymalowany dodatkowo nr rej. czyli też łamią przepisy? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. Wywrotki często mają nieczytelne tablice z tyłu z powodu błota ale mają zazwyczaj na

> naczepie wymalowany dodatkowo nr rej. czyli też łamią przepisy?

oni chyba mają obowiązek mieć wymalowany nr wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wywrotki często mają nieczytelne tablice z tyłu z powodu błota ale mają zazwyczaj na

> naczepie wymalowany dodatkowo nr rej. czyli też łamią przepisy?

Chyba nie (z naciskiem na chyba), bo te malunki mają monstrualne rozmiary grinser006.gif stosownie do rozmiarów samego auta.

Chcesz zatem zasugerować, by auto wiozące rowery na haku miało nad nimi dodatkową, dużą tablicę? Skoro normalna jest niewidoczna... hmm.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skąd kolega ma to info? Pierwsze słyszę o czymś takim. Poproszę jakiś link albo chociaż wklejenie

> odpowiedniego paragrafu.

Bodajże w zeszłym roku było na tvn turbo przy okazji programu o bagażnikach rowerowych.Wypowiadał się jakiś szpec z KG MO zlosnik.gif i interpretator przepisów (też w mundurze)

Nie mam haka, rowery wożę na dachu, więc temat spuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bodajże w zeszłym roku było na tvn turbo przy okazji programu o bagażnikach rowerowych.Wypowiadał

> się jakiś szpec z KG MO i interpretator przepisów (też w mundurze)

> Nie mam haka, rowery wożę na dachu, więc temat spuściłem.

Oni potrafią zinterpretować, że osioł to kura.

Problemem z bagażnikami na haku jest niewidoczność tablicy i dlatego trzeba ją przekładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oni potrafią zinterpretować, że osioł to kura.

> Problemem z bagażnikami na haku jest niewidoczność tablicy i dlatego trzeba ją przekładać.

nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kącikowi juryści zmienili ten stan rzeczy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kącikowi juryści zmienili ten stan rzeczy

A dlaczego odpowiedni wydział Policji nie eskaluje tego problemu drogą służbową w kierunku władzy ustawodawczej, która byłaby władna ten stan rzeczy zmienić, uzasadniając oczywiście odpowiednio wniosek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego odpowiedni wydział Policji nie eskaluje tego problemu drogą służbową w kierunku władzy

> ustawodawczej, która byłaby władna ten stan rzeczy zmienić, uzasadniając oczywiście

> odpowiednio wniosek?

a dlaczego nie diagności albo sprzedawcy tychże bagażników?

Może dlatego, że nie wynika to z ustawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak. System nie pozwala.

ku rozpaczy wielu Policja nie jest od wszystkiego 270751858-jezyk.gif

To nie policial.gif określają co i w jaki sposób uzyskuje homologacje oraz jakie warunki techniczne ma spełniać- dostają tylko wykładnię przepisu i tyle.

Może należy zwrócić się do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej żeby zainteresował się tym tematem i pomyślał nad jakimiś zmianami w prawie o ruchu drogowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może należy zwrócić się do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej żeby

> zainteresował się tym tematem i pomyślał nad jakimiś zmianami w prawie o ruchu drogowym?

Ale kto ma się zwrócić? Kowalski?

Mimo artykułu 4 Konstytucji, Naród nieźle się musi kolektywnie napracować, żeby w świetle prawa coś "przepchnąć", bo przedstawiciele Narodu mają - z powodu konstrukcji prawa wyborczego i pobocznych - średni wpływ na to, kto i jak rządzi.

A rządzący mają, za przeproszeniem, w nosie takie rzeczy, jak zmiany kosmetyczne w rozporządzeniach w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów - chyba, że jest dziura, na której można stracić 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale kto ma się zwrócić? Kowalski?

a Kowalski nie wybrał swojego przedstawiciela do parlamentu? Może czas, żeby Kowalscy zaczęli męczyć swoich wybrańców, a ci tyłki ruszyli i zrobili coś więcej niż grzaniem ławy?

Tylko nie pisz, że to nic nie da, jak ludzie będą upierdliwi to w końcu swoje wychodzą ok.gif, a jak poseł oleje to mu podziękować następnym razem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a Kowalski nie wybrał swojego przedstawiciela do parlamentu? Może czas, żeby Kowalscy zaczęli

> męczyć swoich wybrańców, a ci tyłki ruszyli i zrobili coś więcej niż grzaniem ławy?

> Tylko nie pisz, że to nic nie da, jak ludzie będą upierdliwi to w końcu swoje wychodzą , a jak

> poseł oleje to mu podziękować następnym razem

Przy ordynacji proporcjonalnej wcale to tak różowo nie wygląda.

Ale nikomu z rządzących nie jest w smak to zmieniać, więc będzie jak jest oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ku rozpaczy wielu Policja nie jest od wszystkiego

> To nie określają co i w jaki sposób uzyskuje homologacje oraz jakie warunki techniczne ma

> spełniać- dostają tylko wykładnię przepisu i tyle.

Nie zawsze

> Może należy zwrócić się do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej żeby

> zainteresował się tym tematem i pomyślał nad jakimiś zmianami w prawie o ruchu drogowym?

W innych ustawach policja bardzo chętnie pisała rozporządzenia podpisywane przez ministrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakie rozporządzenia pisała?

> Przytocz mi ale dokładnie które

Rozporządzenie w sprawie warunków wykonywania polowania. Po nowelizacji UOBiA myśliwi zaczęli kupować broń krótką. Jak w WPA było już ok 2 tyś sztuk KGP na szybko napisała nowelizacje rozporządzenia zakazująca polowania z broni krótkiej (dopisali w paragrafie "z wyjątkiem pistoletów i rewolwerów"). Oczywiście z pieśnią o walce o porządek publiczny i bezpieczeństwo obywateli.

Odchodzący minister ochrony środowiska podpisał je w ostatnim dniu urzędowania.

Ok 2 tyś myśliwych zostało w ręka w nocniku, a policja zaczęła ich wzywać (bezprawnie zresztą) do oddawania kupionych pistoletów do depozytu.

Jak policja chce to może i jest w tym bardzo sprawna.

Teraz kombinują żeby zmienić rozporządzenie w sprawie przechowywania broni. Nie mogą za bardzo udupić sportowców i kolekcjonerów z pozwoleniami to próbują ich zniechęcić nakazując przechowywanie broni w szafach pancernych z certyfikatami S1. Ceny tych szaf oczywiście od razu poszybowały w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego odpowiedni wydział Policji nie eskaluje tego problemu drogą służbową w kierunku władzy

> ustawodawczej, która byłaby władna ten stan rzeczy zmienić, uzasadniając oczywiście

> odpowiednio wniosek?

Sejm i min. infrastruktury wystarczy? KLIK

I co? Jak zwykle u naszych urzędasów: jajco zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Policja pisze rozporządzenie- może co najwyżej jakieś sugestie w kwestii sobie popisać, a czy przeczyta to ktoś i coś z tym zrobi- nie ma wpływu. Rozporządzenia płodzą ministrowie ok.gif ewentualnie mogli konsultować to ze środowiskiem policyjnym.

Nie dostrzegasz subtelnej różnicy, że z bronią Policja ma sporo, bo to ona jest przez MSWiA wyznaczona do prowadzenia jej ewidencji, wydawania pozwoleń czy kontroli nad jej przechowywaniem. Powołali się na porządek publiczny jak sam zaznaczyłeś. To jak ma się tablica rejestracyjna na haku do porządku publicznego?.

W ustawie o broni i amunicji określone są kompetencje Policji w sprawie borni, to teraz w Prawie o Ruchu Drogowym i innych przepisach znajdź mi kompetencje Policji w kwestii tablic rejestracyjnych, wykonywania badań technicznych i warunków technicznych jakim odpowiadają pojazdy ok.gif

To, że np. w Kodeksie Wykroczeń istnieje przepis, że za brak dopełnienia obowiązku meldunkowego należy się mandat, a życie pokazuje, że jest inaczej to znaczy, że dzielnicowy z Woli ma wystąpić do właściwego ministra o jego uchylenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.