Skocz do zawartości

Mandat za tablicę rej. własnej roboty - przewożenie roweru


Mantom

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak policja chce to może i jest w tym bardzo sprawna.

Oczywiście. W mojej wiosce 270751858-jezyk.gif nawet nakładali mandaty za czyn nie będący wykroczeniem, ale kto z pieszych zna na pamięć art. 13 PoRD? No i dawali sobie wciskać ciemnotę...

Za takie coś "dzielni stróże prawa" powinni dożywotnio szlifować krawężniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście. W mojej wiosce nawet nakładali mandaty za czyn nie będący wykroczeniem, ale kto z

> pieszych zna na pamięć art. 13 PoRD? No i dawali sobie wciskać ciemnotę...

> Za takie coś "dzielni stróże prawa" powinni dożywotnio szlifować krawężniki.

A pamiętacie sprawę samochodów z kratką? Ponieważ samochody

osobowe ja posiadające były zarejestrowane jako ciężarowe, zdarzały sie przypadki nakładania mandatów kierowcom wjeżdżającym na drogi gdzie był zakaz wjazdu ciężarówek. Oczywiście było to niezgodne z prawem bo takie zakazy dotycza pojazdów o masie pow. 3,5 t ( link), ale niektórzy kierowcy dali się robic w konia i płacili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sejm i min. infrastruktury wystarczy? KLIK

> I co? Jak zwykle u naszych urzędasów: jajco

No to trzeba byc upierdliwym i działać. Pisac petycje/wniski. interpelacje do upadłego

Spreparowałem taki dokument zlosnik.gif

Jeżeli szanowni Koledzy mogą sie zorganizowac w grupach to proponuję uzupełnic, wydrukowac , podpisac i wysłać smile.gif

Propozycje poprawek tekstu mile widziane zlosnik.gif

287074146-Trzeciatablicarejestracyjna-petycja.doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to trzeba byc upierdliwym i działać. Pisac petycje/wniski. interpelacje do upadłego

Wystarczyłoby żeby ktoś władny przygotował i opublikował odpowiednią interpretację przepisów. Przepisy mówią że nie można zasłaniać tablic. OK, ale z całą pewnością chodziło tutaj o coś innego niż montaż "czegoś" na haku holowniczym. Inaczej można by uznać, że samochód ciągnący dużą przyczepę kempingową też ma zasłoniętą tylną tablicę. Jest ona widoczna, ale wyłącznie w niewielkim zakresie kąta obserwacji. Czy w przypadku bagażnika rowerowego nie jest podobnie?

Niestety w naszym kraju nie widzę jednak możliwości tak prostego i racjonalnego rozwiązania problemu bo przecież ci wszyscy urzędnicy, eksperci, prawnicy itd. muszą mieć jakieś uzasadnienie swojego istnienia w systemie dojenia publicznej kasy confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Dzienniku Łódzkim jest dzisiaj takie ostrzeżenie dla kierowców przewożących rowery na bagażniku

> mocowanym na haku holowniczym. Nie daję linka ani nie wklejam tręści, bo jeszcze ktoś to uzna

> za naruszanie praw autorskich.

Jeżeli podając link czy cytując powołujesz się na źródło, to nie ma mowy o naruszeniu praw autorskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Dzienniku Łódzkim jest dzisiaj takie ostrzeżenie dla kierowców przewożących rowery na bagażniku

> mocowanym na haku holowniczym. Nie daję linka ani nie wklejam tręści, bo jeszcze ktoś to uzna

> za naruszanie praw autorskich.

> Sam mam bagaznik na hak i jeszcze i się nie zdarzyła taka sytuacja. I jak czytałem na forum chyba

> nikomu tutaj. Ale jak widać są tacy, co potrafią sie czepiac głupot. Albo realizowac tzw.

> plany mandatowe. Ja bym mandatu nie przyjał. Z głupota trzeba walczyć. O ile wiadomo chętnych

> do pracy w Policji nie brakuje, więc z wymianą nadgorliwca na czlowieka życzliwego ludziom nie

> powinno byc kłopotów.

ej Ponton, Ty sie na Hogwarcie szkoliles? zrob jeszcze raz puff i poprosze na Pokatna zlosnik.gif

a zeby nie dostac strzala, mowie, ze tablicy nie wolno podrabiac howgh zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie można, bo bagażnik to bagażnik, a tablica ma być w miejscu do tego przeznaczonym na

> samochodzie.

A wystarczy dostosować przepisy do rzeczywistości, bo przecież chodzi o to, by tablica była widoczna z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś na rzeczy jednak było

> jakiś tekst

z całym szacunkiem, ale to głupota i brak ''czytania ze zrozumieniem''

"pojazd" jak sama nazwa wskazuje musi jeździć, a te bagażniki kół nie posiadają więc pojazdami być nie mogą.

Jeżeli już określać ich ''stan ruchowy'' to bardziej szybowce lub, w skrajnym przypadku, UFO zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to bardziej odnosiło się do widoczności, a nie do bagażnika jako przyczepy jak pisałeś.

> Bodajże w zeszłym roku było na tvn turbo przy okazji programu >o bagażnikach rowerowych.Wypowiadał

> się jakiś szpec z KG MO i interpretator przepisów (też w >mundurze)

> Nie mam haka, rowery wożę na dachu, więc temat spuściłem."

Przeczytaj sobie skąd to wziąłem tą rewelację i przestań przypisywać mi autorstwo tej interpretacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeczytaj sobie skąd to wziąłem tą rewelację i przestań przypisywać mi autorstwo tej

> interpretacji.

Napisales "W świetle polskich przepisów bagażnik mocowany na haku jest przyczepą i powinien mieć własną tablicę rejestracyjną i OC" , wiec Ci odpowiadamy ze w swietle przepisów wcale tak nie jest ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W C15 i w nubirze - z tyłu miałem samoróbki. Policjanci się nie czepiali, a widzieli nie raz. Może dlatego, że jeśli chodzi o wszelkie wymiary, porobiłem je zgodnie z normą; nawet folii odblaskowej do produkcji używałem. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W C15 i w nubirze - z tyłu miałem samoróbki. Policjanci się nie czepiali, a widzieli nie raz. Może

> dlatego, że jeśli chodzi o wszelkie wymiary, porobiłem je zgodnie z normą; nawet folii

> odblaskowej do produkcji używałem.

kiedyś tu było zupełnie co innego pisane, ze tablica ma byc inna , żeby ktoś nie powiedział że podrabiasz spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś na rzeczy jednak było

> jakiś tekst

"mocowane na haku holowniczym bagażniki rowerowe mogą stwarzać zagrożenie dla innych użytkowników dróg poprzez ograniczenie widoczności tylnych świateł, tylnej tablicy rejestracyjnej"

hahaha !

jakie zagrożenie stwarza dla innych użytkowników brak widocznej tablicy rejestracyjnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wg Ciebei naklejenie flagi PL na gwiazdki UE na tablicy rejestracyjnej kwalifikuje sie na mandat badz zabranie DR ? zlosnik.gif

Klaudek kiedys wklejal auto Antosia M z tak wlasnie przerobionymi blachami, ja dzis widzialem podobnego przyglupa w nowo zarejestrowanej skodzie octavii screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrozum jedno, że to nie

> policjanci i sąd ustanawiają durne prawo- tylko je egzekwują i tyle w temacie, policjanci nie

> są po to żeby myśleć czy prawo jest absurdalne czy nie.

No i tu się bardzo mylisz, bo w krajach cywilizowanych, gdy naruszysz jakiś głupi przepis, to policja nie reaguje.

A u nas chodzi tylko i wyłącznie o plan mandatowy, więc karze się za to, co nikomu nie szkodzi - bo takie przepisy ludzie najczęściej łamią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i tu się bardzo mylisz, bo w krajach cywilizowanych, gdy naruszysz jakiś głupi przepis, to

> policja nie reaguje.

> A u nas chodzi tylko i wyłącznie o plan mandatowy, więc karze się za to, co nikomu nie szkodzi - bo

> takie przepisy ludzie najczęściej łamią.

przykłady poproszę ok.gif

bo o ile mnie pamięć nie zawodzi jakiś czas temu na wszelakich kącikach płakano nad policją słowacką walącą mandaty za wyposażenie apteczki i posiadanie po zapasowej żarówce każdego rodzaju jaka jest w aucie skromny.gif

Jeżeli nie podasz to uznam to za zwykłą demagogię smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przykłady poproszę

> bo o ile mnie pamięć nie zawodzi jakiś czas temu na wszelakich kącikach płakano nad policją

> słowacką walącą mandaty za wyposażenie apteczki i posiadanie po zapasowej żarówce każdego

> rodzaju jaka jest w aucie

> Jeżeli nie podasz to uznam to za zwykłą demagogię

Niemcy karali naszych za nożyczki o złej długości a w odwecie nasi karali Niemców za brak gaśnicy.

Etc., etc. Trza wozić konwencję wiedeńską ze sobą...

Taa, w nocy, na słowackiej autostradzie, jadąc z 3 dzieci, tłumacz durniowi co tam we Wiedniu 100 lat temu podpisali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bodajże w zeszłym roku było na tvn turbo przy okazji programu o bagażnikach rowerowych.Wypowiadał

> się jakiś szpec z KG MO i interpretator przepisów (też w mundurze)

Tak właśnie myślałem hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie głupota tylko obowiązujące przepisy w PL. Zaeaz przyjdzie Kol. Fred, i Ci wytłumaczy co

> należy przestrzegać...

OT: jaki był finał jego rozmowy telefonicznej, której nie było? Zagadnąłem kiedyś, ale milczy... dostał w zawiasach? grinser006.gifhehe.gifbiglaugh.gifcfaniaczek.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie - masz określone w ustawie miejsce na tablicę w pojeździe.

Nie w ustawie a w rozporządzeniu i nie określa miejsca na samochodzie tylko przestrzeń na obrysie i określoną widoczność. Można przełożyć na bagażnik jeśli będzie na odpowiedniej wysokości i w osi, tylko musi mieć jakieś oświetlenie, jakiś led np.

W wątku ktoś popełnił jeszcze jeden błąd, tablica nie jest dokumentem, sądy włącznie z SN kilka razy już się do tego ustosunkowały oddalając i umarzając sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie w ustawie a w rozporządzeniu

tu zgoda - pomyliłem

> i nie określa miejsca na samochodzie tylko przestrzeń na obrysie i

> określoną widoczność. Można przełożyć na bagażnik jeśli będzie na odpowiedniej wysokości i w

> osi, tylko musi mieć jakieś oświetlenie, jakiś led np.

> W wątku ktoś popełnił jeszcze jeden błąd, tablica nie jest dokumentem, sądy włącznie z SN kilka

> razy już się do tego ustosunkowały oddalając i umarzając sprawy.

A tu nie masz racji - punkt 7 $1 Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. (z późn. zm.) w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r.)

Quote:

wysokości położenia podawane w pkt 3-5 należy określać na pojeździe w stanie nieobciążonym.


na pojeździe....nie na bagażniku 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jest taki przepis w niemieckim prawie, który mówi o karze za przejście na czerwonym świetle?

> Prosiłbym, żebyś go przytoczył.

Taryfikator wystarczy?

Z tabelki:

Überqueren einer Ampel bei Rotlicht 5 Euro

Überqueren einer Ampel bei Rotlicht und es kam zu einem Unfall 10 Euro

czyli:

Przechodzenie na czerwonym: 5 Euro

Przychodzenie na czerwonym i spowodowanie wypadku: 10 Euro

W praktyce piesi na czerwonym nie powodują wypadków i policja nie wlepia im tych budzących respekt 5 Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taryfikator wystarczy?

> Z tabelki:

> Überqueren einer Ampel bei Rotlicht 5 Euro

> Überqueren einer Ampel bei Rotlicht und es kam zu einem Unfall 10 Euro

> czyli:

> Przechodzenie na czerwonym: 5 Euro

> Przychodzenie na czerwonym i spowodowanie wypadku: 10 Euro

> W praktyce piesi na czerwonym nie powodują wypadków i policja nie wlepia im tych budzących respekt

> 5 Euro.

cóż pozostaje wyprowadzić się do Niemiec jak tam tak fajnie jest ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na pojeździe....nie na bagażniku

moim zdaniem nadinterpretacja... zaraz wpadnie ktoś, i powie, że tablica ma być przymocowana do pojazdu a nie do plastikowej ramki... bo ramka nie jest pojazdem, pojazd z fabryki wyjeżdża bez ramki, to tylko takie akcesorium hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pojazd z fabryki wyjeżdża

> bez ramki,

E ... no co Ty opowiadasz. biglaugh.gif

Moje autko wyjechało z ramkami. Kod wyposażenia z VIN :

6V1 = Ramka pod tablice rejestac.

6W1 = Ramka pod tablice rejestac. przod

To legalnie moge sobie tablice do ramki/ auta przyczepić biglaugh.gif

btw

Widzałem Vitarę ktora miala swoje tablice na normalnym miejscu a na bagażniku tablice innego auta niewiem.gif Mam gdzieś nawet fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taryfikator wystarczy?

> Z tabelki:

> Überqueren einer Ampel bei Rotlicht 5 Euro

> Überqueren einer Ampel bei Rotlicht und es kam zu einem Unfall 10 Euro

> czyli:

> Przechodzenie na czerwonym: 5 Euro

> Przychodzenie na czerwonym i spowodowanie wypadku: 10 Euro

> W praktyce piesi na czerwonym nie powodują wypadków i policja nie wlepia im tych budzących respekt

> 5 Euro.

Tak, ale to zgoła coś innego niż:

Quote:

No i tu się bardzo mylisz, bo w krajach cywilizowanych, gdy naruszysz jakiś głupi przepis, to policja nie reaguje.


Przepis nie jest głupi, a jego realizacja jest sensowna. Tak jest zresztą w wielu krajach - i jeszcze jedno, pieszych się tam traktuje zdecydowanie lepiej niż w Polsce. Może Polsce też tak kiedyś będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepis nie jest głupi, a jego realizacja jest sensowna.

Więc inaczej: w cywilizowanych krajach policja nie egzekwuje przestrzegania mądrych przepisów, o ile to nieprzestrzeganie nie jest niebezpieczne.

A u nas - co jakiś czas akcja "pieszy na czerwonym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc inaczej: w cywilizowanych krajach policja nie egzekwuje przestrzegania mądrych przepisów, o

> ile to nieprzestrzeganie nie jest niebezpieczne.

To generalnie forma edukacji i sensownego podejścia do ruchu - pieszych traktuje się dużo lepiej, więc rzadko też dochodzi do konfliktów. Niemniej nadzór jest.

> A u nas - co jakiś czas akcja "pieszy na czerwonym".

W Polsce to w zasadzie ciągle tylko o akcjach słyszę, czytam itd., choć jak patrzę na to co się dzieje, to jednak idzie ku lepszemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.