Skocz do zawartości

Szybka ocena auta jutro jadę oglądać


getek33

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam w miarę taniego i solidnego wozidła.

Jeżeli chodzi o wyposażenie to samochód ten spełnia je idealnie.

Jest zarejestrowany w Polsce, od prywatnego właściciela i żeby go obejrzeć to muszę pokonać 70km.

Teraz proszę o ocenę na podstawie zdjęć z ogłoszenia.

FOCUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam w miarę taniego i solidnego wozidła.

> Jeżeli chodzi o wyposażenie to samochód ten spełnia je idealnie.

> Jest zarejestrowany w Polsce, od prywatnego właściciela i żeby go obejrzeć to muszę pokonać 70km.

> Teraz proszę o ocenę na podstawie zdjęć z ogłoszenia.

> FOCUS

Dzwoniłeś, że piszesz że jest od 1wł?Czy sugerujesz się ogłoszeniem? (tak poza konkursem pytam).

Generalnie uważam, że samochód warty wyjazdu 70km na oględziny. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam w miarę taniego i solidnego wozidła.

> Jeżeli chodzi o wyposażenie to samochód ten spełnia je idealnie.

> Jest zarejestrowany w Polsce, od prywatnego właściciela i żeby go obejrzeć to muszę pokonać 70km.

> Teraz proszę o ocenę na podstawie zdjęć z ogłoszenia.

> FOCUS

mmialem takiego jakies 3 lata temu

polecam ten silnik

auto bezawaryjne( przynajmniej moje)podobno lubi pojawic sie rdza na rantach drzwi. ale moj jak go 3 llata temu sprzedawalem mial 200 tys 2 lata temu mial 240 tys i nic sie nie dzialo a niedawno trafil do handlarza i udalo mu sie wrocic do przebiegu 150 tys.

ten z ogloszenia chyba dosc drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam w miarę taniego i solidnego wozidła.

> Jeżeli chodzi o wyposażenie to samochód ten spełnia je idealnie.

> Jest zarejestrowany w Polsce, od prywatnego właściciela i żeby go obejrzeć to muszę pokonać 70km.

> Teraz proszę o ocenę na podstawie zdjęć z ogłoszenia.

> FOCUS

Ja Cię sunę, że tak powiem... Jaka cena!! Toć to chłopie z tego roku fokus za 10 kPLN można rozważyć, ale nie za stopińdziesiąt procent normy. W dodatku założę się, że sprzedający nie jest właścicielem. Oczywiście nie dzwoniłem i nie wiem, ale ten tekst ogłoszenia na to wskazuje. Jeśli jest inaczej, mea culpa. 70 km można pojechać, ale niech właściciel nie szaleje z ceną, bo to tylko fokus, i tak zgnije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja Cię sunę, że tak powiem... Jaka cena!! Toć to chłopie z tego roku fokus za 10 kPLN można

> rozważyć, ale nie za stopińdziesiąt procent normy. W dodatku założę się, że sprzedający nie

> jest właścicielem. Oczywiście nie dzwoniłem i nie wiem, ale ten tekst ogłoszenia na to

> wskazuje. Jeśli jest inaczej, mea culpa. 70 km można pojechać, ale niech właściciel nie

> szaleje z ceną, bo to tylko fokus, i tak zgnije.

Może ktoś mu napisał ogłoszenie, dlatego wygląda jak opis handlarza waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam w miarę taniego i solidnego wozidła.

> Jeżeli chodzi o wyposażenie to samochód ten spełnia je idealnie.

> Jest zarejestrowany w Polsce, od prywatnego właściciela i żeby go obejrzeć to muszę pokonać 70km.

> Teraz proszę o ocenę na podstawie zdjęć z ogłoszenia.

> FOCUS

70km to nie jest daleko, wiec po prostu jedz, obejrzysz, najwyżej wrócisz za pare minut ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja Cię sunę, że tak powiem... Jaka cena!! Toć to chłopie z tego roku fokus za 10 kPLN można

> rozważyć, ale nie za stopińdziesiąt procent normy.

Noooo i jeszcze z gazem ! zlosnik.gif dodaj jeszcze że to stopindziesiąt procent TWOJEJ normy....Jak się pojeździ trochę i naogląda złomu, to widać różnicę dlaczego samochody różnią się tak cenami. Tutaj może i dość wysoka na rocznik, ale być może stan będzie na tyle dobry by nie dokładać z miejsca. Niektórzy wolą kupić drożej i użytkować, inni kupić taniej, naprawić i użytkować, a jeszcze inni kupić taniej niż tanio, nic nie naprawiać, co się urwie to podwiązać trytytką i "tłuc się" po wsi, bo jazdą tego nazwać nie można. Kwestia co kto lubi i potrzebuje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam w miarę taniego i solidnego wozidła.

> Jeżeli chodzi o wyposażenie to samochód ten spełnia je idealnie.

> Jest zarejestrowany w Polsce, od prywatnego właściciela i żeby go obejrzeć to muszę pokonać 70km.

> Teraz proszę o ocenę na podstawie zdjęć z ogłoszenia.

> FOCUS

Teść ma takiego (tylko inny kolor) - póki co nie narzeka, a użytkuje ponad 10 lat. Przebieg też coś koło 100kkm. Śladu rdzy nie ma (garażowane, nie używane na codzienne dojazdy, ale też nie tylko w niedzielę)

Szwagier miał przez siedem lat MK2 z tym albo podobnym silnikiem (1600 benzyna) i też chwalił, teraz kupili nowego Focusa też 1.6 benzyna. Stwierdził że bierze z tym silnikiem póki to robią wink.gif

Jeśli ten z ogłoszenia ma cenę do negocjacji, to warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena kosmos. Za rok starsze Stilo z lepszym wyposażeniem dałem miesiąc temu 8,8 kzł. W tym Focusie masz raczej oryginalny przebieg, na co wskazują fabryczne Micheliny XV1, rozrząd do wymiany, bo jest na 160 kkm lub 10 lat. Cena musi być mocno elastyczna i brać. Zajrzyj pod tylną kanapę, czy nie ma sita w nadkolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cena kosmos. Za rok starsze Stilo z lepszym wyposażeniem dałem miesiąc temu 8,8 kzł. W tym Focusie

> masz raczej oryginalny przebieg, na co wskazują fabryczne Micheliny XV1, rozrząd do wymiany,

> bo jest na 160 kkm lub 10 lat. Cena musi być mocno elastyczna i brać. Zajrzyj pod tylną

> kanapę, czy nie ma sita w nadkolach.

I na rant klapy i maski .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja Cię sunę, że tak powiem... Jaka cena!!

Jeśli ma naprawdę 110 kkm nalotu a autko jest zadbane, to taka całkiem z d*py ta cena znów nie jest. Ale trzeba próbować coś urwać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Noooo i jeszcze z gazem ! dodaj jeszcze że to stopindziesiąt

> procent TWOJEJ normy....

AkuQ... Odpuść smile.gif Toć to bez sensu. Ja już sobie dałem spokój grinser006.gif Nie przetłumaczysz, dalej się będą sugerować cenami ze szrotomoto. Jest jak mówisz, nie było jeszcze inaczej żeby się mi ktoś "tanim" nabytkiem chwalił, a po obejrzeniu ja bym to auto jak dla mnie z góry dyskwalifikował. Wiedza i świadomość konsumencka odzwierciedla stan rynku.

I tak będzie "bo ja to tyle a tyle czasu temu kupiłem to i to auto za 8 tys." I albo ktoś nie wie co ma, albo rzeczywiście miał fuksa i kupił prawdziwą okazję. Tylko że tych okazji jest 1/50, jeden trafi i nakręca wszystkich na forum że "da się", reszta wtopi i robi dobrą minę przed sąsiadami i na forach, wkładając kolejne tysiące w "elementy eksploatacyjne".

Focus ładny, na pewno warto obejrzeć i ocenić, jak nie przegnity to cena nie jest zła - bo wtedy jest tym 1/50 który nie przerdzewiał. Próbowałbym targować ze 2 tys., jak nie to za 14tys. i tak bym wziął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> AkuQ... Odpuść Toć to bez sensu. Ja już sobie dałem spokój Nie przetłumaczysz, dalej się będą

> sugerować cenami ze szrotomoto. Jest jak mówisz, nie było jeszcze inaczej żeby się mi ktoś

> "tanim" nabytkiem chwalił, a po obejrzeniu ja bym to auto jak dla mnie z góry dyskwalifikował.

> Wiedza i świadomość konsumencka odzwierciedla stan rynku.

> I tak będzie "bo ja to tyle a tyle czasu temu kupiłem to i to auto za 8 tys." I albo ktoś nie wie

> co ma, albo rzeczywiście miał fuksa i kupił prawdziwą okazję. Tylko że tych okazji jest 1/50,

> jeden trafi i nakręca wszystkich na forum że "da się", reszta wtopi i robi dobrą minę przed

> sąsiadami i na forach, wkładając kolejne tysiące w "elementy eksploatacyjne".

> Focus ładny, na pewno warto obejrzeć i ocenić, jak nie przegnity to cena nie jest zła - bo wtedy

> jest tym 1/50 który nie przerdzewiał. Próbowałbym targować ze 2 tys., jak nie to za 14tys. i

> tak bym wziął.

A ja sobie spokoju nie dałem, ale uważam że 15 tysięcy za takiego fokusa to jednak przesada. Auto ze złota nie jest, ot po prostu zwyczajny kompakt który przez zaraz można powiedzieć naście lat tłukł się po polskich dziurach. Cudów nie ma. Owszem, lepiej brać takiego niż od handlarza z Niemiec, ale cena też musi być realna. To tylko ford, tu ciężko czymkolwiek uzasadnić cenę. Ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jego kasa, jego sprawa. Ale cena kosmos jak na fokę.

Że jego kasa, to wątpliwości nie ulega. Ale przecież założyciel wątku pyta o zdanie, to każdy swoim zdaniem się z nim dzieli. Dla mnie taka cena za ten model auta (i to w sumie pomijając już stan i rocznik) jest nie do zaakceptowania. Tak pod kątem własności użytkowych tego auta, jak i późniejszej odsprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu sprzedałem swojego Focusa z 2004 za cenę poniżej 10000 tyś ale to był diesel .

W tej cenie to już Fokę 2 znajdziesz np....

http://forum.autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=287072470&page=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Noooo i jeszcze z gazem ! dodaj jeszcze że to stopindziesiąt procent TWOJEJ normy....Jak się

> pojeździ trochę i naogląda złomu, to widać różnicę dlaczego samochody różnią się tak cenami.

> Tutaj może i dość wysoka na rocznik, ale być może stan będzie na tyle dobry by nie dokładać z

> miejsca. Niektórzy wolą kupić drożej i użytkować, inni kupić taniej, naprawić i użytkować, a

> jeszcze inni kupić taniej niż tanio, nic nie naprawiać, co się urwie to podwiązać trytytką i

> "tłuc się" po wsi, bo jazdą tego nazwać nie można. Kwestia co kto lubi i potrzebuje

Dobrze mówisz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tej cenie to już Fokę 2 znajdziesz np....

> http://forum.autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=287072470&page=0

Sprowadzany, przerdzewiały (i to jak i dlaczego aż tak??), z niewiadomą przeszłością i dwa razy większym przebiegiem, nowszy tylko o dwa lata... ale "za tyle to możesz kupić już (...) + link do Szrotomoto" to mój ulubiony rodzaj postów ok.gifgrinser006.gif

Każdy kupuje co chce, tylko potem ja nie mogę normalnego auta znaleźć bo i normalnego rynku nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drzwi prawe przednie na bank robione bo kolor dobrany beznadziejnie ale to jeszcze nic tragicznego.

> Tragiczna jest cena bo po wstepnych wymianach wyjdzie cie kolo 16tys a te samochody kosztuje

> kolo 10-11tyś, naprawde zadbne egzemplarze po 12.

Jak weźmie negocjatorów z AK to za 8 kupi palacz.gif

Być może to kolesia 1sze ogłoszenie i sprawdza sobie rynek, bo nie wie ile może wziąć i rozmowa w 4 oczy może poskutkować właśnie sporymi negocjacjami w okolice 12 tyś. Generalnie jeśli by mi się auto podobało to 70km nie jest wielką odległością by nie sprawdzić naocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak weźmie negocjatorów z AK to za 8 kupi

A to na pewno grinser006.gif

> Być może to kolesia 1sze ogłoszenie i sprawdza sobie rynek, bo nie wie ile może wziąć i rozmowa w 4

> oczy może poskutkować właśnie sporymi negocjacjami w okolice 12 tyś. Generalnie jeśli by mi

> się auto podobało to 70km nie jest wielką odległością by nie sprawdzić naocznie.

Nie pojedzie, bo "takie same" są za 10-11 smile.gif

Ja nie mówię że płacić kasę i brać, ja mówię jechać z kimś naprawdę kumatym w temacie wszechobecnego szrotowiska i porównać z innymi "za 8-11". Może też się okaże że to złom, ale ogłoszenie zachęca. I jak widać jeszcze się nie sprzedał, bo albo ma wady, albo wszyscy szukają igiełek okazji jak na AK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drzwi prawe przednie na bank robione bo kolor dobrany beznadziejnie ale to jeszcze nic tragicznego.

mhm mhm

i jesteś to w stanie ocenić po zdjęciach gdzie:

1. aparat nie dał rady z zakresem tonalnym przez kąt odbicia

2. zdjęcia są tak skompresowane, że zęby bolą

smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drzwi prawe przednie na bank robione bo kolor dobrany beznadziejnie

widze ze sie znasz jak diabli pad.gif

> Tragiczna jest cena bo po wstepnych wymianach wyjdzie cie kolo 16tys

kolejny super argument. mnie wmawiasz, ze za drogo płace, a tu za olej, filtry i rozrząd liczysz 2 tys facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fascynująca jest mentalność mentalność rodaków- kłócą się o 2-3 tyś. zł jakby to wstyd kupić w miarę zadbany egzemplarz i uczciwą cenę przy tym zapłacić zlosnik.gif Za to wstydem nie jest kupić trupa i włożyć 3x tyle zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fascynująca jest mentalność mentalność rodaków- kłócą się o 2-3 tyś. zł jakby to wstyd kupić w

> miarę zadbany egzemplarz i uczciwą cenę przy tym zapłacić Za to wstydem nie jest kupić trupa

> i włożyć 3x tyle

Bo w 1 stronę to-Gdzie tyle kasy zapłacić, przecież pińć tysi tańsze są na allegro, a w drugą Daewoo, Fiat, Renault (wstawić dowolną markę) są do kitu i się psują i...i w ogóle nigdy więcej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 14500 to rozbój w biały dzień

> Wg mnie te drzwi nie specjalnie pasują kolorem.

pojechałem z koleżką oglądać jeden samochód- mimo, że miał tyle kasy ile chciał sprzedający auta nie kupił, a naprawdę nie było się czego czepić. Kupił za to parcha o 5 tyś. tańszego, w ciągu 2 lat włożył w niego 2x tyle co "oszczędził" przy kupnie albo i lepiej. Płacze, że już się z nim ożenił, bo nawet ułamka tego nie odzyska co wsadził. zlosnik.gif

Mowa o autach w kwocie dwudziestu kilu tysięcy.

Także na dwoje babka wrózyła wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pojechałem z koleżką oglądać jeden samochód- mimo, że miał tyle kasy ile chciał sprzedający auta

> nie kupił, a naprawdę nie było się czego czepić. Kupił za to parcha o 5 tyś. tańszego, w ciągu

> 2 lat włożył w niego 2x tyle co "oszczędził" przy kupnie albo i lepiej. Płacze, że już się z

> nim ożenił, bo nawet ułamka tego nie odzyska co wsadził.

> Mowa o autach w kwocie dwudziestu kilu tysięcy.

> Także na dwoje babka wrózyła

Tylko, że przy używce nie ma żadnej gwarancji że w tą droższą też by nie włożył wagonu pieniędzy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, że przy używce nie ma żadnej gwarancji że w tą droższą też by nie włożył wagonu pieniędzy

oczywiście racja ale jak masz historię serwisową, kupę kwitów i rachunków to możesz sobie wyrobić pogląd na przeszłość auta, a ten osioł pojechał i kupił auto bez niczego, którego właściciel roku nawet nie miał i uwierzył mu w magiczne zapewnienia jaką "malynę" bierze. Nie na darmo mówią, że cena czyni cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiście racja ale jak masz historię serwisową, kupę kwitów i rachunków to możesz sobie wyrobić

> pogląd na przeszłość auta, a ten osioł pojechał i kupił auto bez niczego, którego właściciel

> roku nawet nie miał i uwierzył mu w magiczne zapewnienia jaką "malynę" bierze. Nie na darmo

> mówią, że cena czyni cuda.

No tak, ryzyko mniejsze, ale nigdy nie wiadomo co się wydarzy. Ja mam trochę spaczone spojrzenie po WRXie i po tym jak mi w serwisie powiedzieli że "przy Subaru turbo możesz wszystko sprawdzić w 3 serwisach a jutro obrócić panewkę".

A teraz widzę o jakie MPSy, w jakich cenach ludzie pytają na forum i wiem, że mój jest poprostu niesprzedawalny hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem pewien że tam nie ma różnicy kolorów. Wiem jak ten kolor wygląda na żywo. Ten jestem pewien,

> że jest ok albo dobrze pomalowany.

Ja jestem pewien że jest robiony. Nie piszcie mi tu bajek o padaniu słonca, pada pod takim samym kątem na reszte elementow z tej strony. Zresztą różnice ewidentnie widać na zdjęciu od przodu i od tyłu auta. Stawiam flaszke że drzwi robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jestem pewien że jest robiony. Nie piszcie mi tu bajek o padaniu słonca, pada pod takim samym

> kątem na reszte elementow z tej strony. Zresztą różnice ewidentnie widać na zdjęciu od przodu

> i od tyłu auta. Stawiam flaszke że drzwi robione.

ja robionego nie kupiłbym . devil.gif

malowane bedzie rdzewieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.