Skocz do zawartości

Jakie śruby...?


Muzyk007

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi podać numer org. śrub do fiata uno łączące przedni amortyzator z tą... no.... zwrotnicą ? hmm.gif (te dwie paskudne śruby, co lubią się nieodkręcać podobno) hmm.gif

Można coś takiego jeszcze w ASO dostać? hmm.gif

Jak nie to co za śruby wsadzić, żeby nie robić "partyzantki"? Jakieś M10m i klasę twardości 8.8 styknie czy 10.9 dawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może ktoś mi podać numer org. śrub do fiata uno łączące przedni amortyzator z tą... no....

> zwrotnicą ? (te dwie paskudne śruby, co lubią się nieodkręcać podobno)

> Można coś takiego jeszcze w ASO dostać?

> Jak nie to co za śruby wsadzić, żeby nie robić "partyzantki"? Jakieś M10m i klasę twardości 8.8

> styknie czy 10.9 dawać?

Im mocniejsze tym lepsze.

Możesz dać śmiało z punto , tipo czy innych gdzie też jest M10x1,25.

Tych z większym skokiem gwintu bym raczej nie dawał.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Im mocniejsze tym lepsze.

> Możesz dać śmiało z punto , tipo czy innych gdzie też jest M10x1,25.

> Tych z większym skokiem gwintu bym raczej nie dawał.

> pozdr

ja mam u siebie jakieś zawieszeniówki z vw 10.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może ktoś mi podać numer org. śrub do fiata uno łączące przedni amortyzator z tą... no....

> zwrotnicą ? (te dwie paskudne śruby, co lubią się nieodkręcać podobno)

ile amortyzatorów już demontowałem tak ani jednej jeszcze nie udało mi się nie odkręcić... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile amortyzatorów już demontowałem tak ani jednej jeszcze nie udało mi się nie odkręcić...

Mi za to udało się swego czasu ukręcić hehe.gif

I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile amortyzatorów już demontowałem tak ani jednej jeszcze nie udało mi się nie odkręcić...

Jak robiliśmy swapa u Drupiego na 1.6 to zajęło nam to 2 dni.

1 dzień na odkręcenie tych śrub (a w zasadzie wyjęcie) a drugi na resztę hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Od tego czasu Drupi już smaruje śruby przy składaniu grinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Im mocniejsze tym lepsze.

> Możesz dać śmiało z punto , tipo czy innych gdzie też jest M10x1,25.

> Tych z większym skokiem gwintu bym raczej nie dawał.

> pozdr

ok.

czyli M10x1,25 najlepiej 10.9, długość ok 80mm + nakrętka samokotrująca + podkładki pod nakrętki(?)

i będzie gitarrra grinser006.gif

dzięki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> yyyyyyyyyy

> no raczej tak...

błąd palacz.gif

A w tym punto mkI jak robiliśmy łożysko mcpersona? Przecież ciąłeś śruby (albo nacinałeś nakretki - nie pamiętam dokłądnie, bo nakrętka lekko się ruszyła, a potem staneła i ani w jedną ani w drugą stronę iść nie chciała (nawet pneumatykiem) a potem jechaliśmy do "kolekcjonera śrub" dopasować coś palacz.gif

Przypominasz sobie?

To je fiat, tego normalnie nie naprawisz hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ooo bardzo cenna uwaga

> chyba "liźnięcie" jakimś szmarem nie zaszkodzi, a pomoże przy ewentualnym ponownym demontażu

Tylko że po przepchnięciu śrub trzeba oczyścić ze smaru wystający gwint, bo po pierwsze, jeżeli ktoś dokręca kluczem dynamometrycznym to przeciągnie moment, a po drugie nawet nakrętka samohamująca słabiej trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko że po przepchnięciu śrub trzeba oczyścić ze smaru wystający gwint, bo po pierwsze, jeżeli

> ktoś dokręca kluczem dynamometrycznym to przeciągnie moment, a po drugie nawet nakrętka

> samohamująca słabiej trzyma.

Odkręcałem to i przykręcałem miliard razy, zawsze na wyczucie dość mocno i ani się nie odkręciło ani nie przeciągnęło. Niektóre książkowe zasady są po prostu "przeciągnięte" i nie ma co z nimi przesadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.