Skocz do zawartości

Parkomat - Idea.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ po zakupie oddałem samochód do ASO to przy okazji wymian podstawowych rzeczy kazałem sprawdzić parkomat, bo nie działał.

Czujniki sprawne, instalacja też ale nie ma sygnalizacji akustycznej.

Powiedziano mi, że to prawdopodobnie coś z zestawem wskaźników.

Czy to prawda?

A może jest gdzieś jakaś dodatkowa rzecz, która nie pozwala na działanie parkomatu?

Wymiana zestawu wskaźników to jednak trochę droga sprawa. Choć przy okazji zlikwidowałbym problem niedoświetlonego wyświetlacza.

Aha, no i nie wiadomo czy wskaźniki z Idea bez czujników parkowania są takie same jak z samochodu wyposażonego w te czujniki.

Przypuszczam, że parkomaty w większości Fiatów działają na identycznej zasadzie, może ktoś by mógł podpowiedzieć gdzie może jeszcze leżeć problem, bo w ASO też pracują ludzie, którzy mogą się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ po zakupie oddałem samochód do ASO to przy okazji wymian podstawowych rzeczy kazałem

> sprawdzić parkomat, bo nie działał.

> Czujniki sprawne, instalacja też ale nie ma sygnalizacji akustycznej.

Łączyli się egzaminerem?

> Powiedziano mi, że to prawdopodobnie coś z zestawem wskaźników.

> Czy to prawda?

Jeżeli nie zapniesz pasów to ci nie brzęczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łączyli się egzaminerem?

Co to jest? Pierwszy raz w życiu mam do czynienia z parkometrem także znam jedynie to jak mniej więcej działa.

Coś mam dodatkowo zasugerować serwisantom? Tylko żeby się nie obrazili. grinser006.gif

> Jeżeli nie zapniesz pasów to ci nie brzęczy?

hmm.gif

Sprawdzałem czy działa ale czy miałem wtedy zapięte pasy czy nie to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to jest? Pierwszy raz w życiu mam do czynienia z parkometrem także znam jedynie to jak mniej

> więcej działa.

> Coś mam dodatkowo zasugerować serwisantom? Tylko żeby się nie obrazili.

Egzaminer to fiatowski interfejs do łączenia się z różnymi podzespołami samochodu.

> Sprawdzałem czy działa ale czy miałem wtedy zapięte pasy czy nie to nie wiem.

Już nie pamiętam dokładnie ale jeżeli masz nie zapięte pasy i jedziesz powyżej jakiejś prędkości to kontrolka zaczyna migać i głośnik brzęczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Egzaminer to fiatowski interfejs do łączenia się z różnymi podzespołami samochodu.

Samochód oddałem do ASO do porządnego sprawdzenia, wymienili płyny, paski, świece, filtry. Cały samochód sprawdzali.

Także myślę, że egzaminer też użyli.

> Już nie pamiętam dokładnie ale jeżeli masz nie zapięte pasy i jedziesz powyżej jakiejś prędkości to

> kontrolka zaczyna migać i głośnik brzęczeć.

Nie jeździłem z odpiętymi pasami więc nie wiem.

Nadzieja jest jeszcze w tym, że ktoś ściszył "buzer" do zera. Wyczytałem w instrukcji obsługi, że można ściszyć wszelkie akustyczne ostrzeżenia.

Podczas jazdy, po przekroczeniu ustawionej prędkości włącza się ostrzegawcza lampka kontrolna i powinien być sygnał akustyczny.

Jak wracałem samochodem po zakupie do domu to jadąc p o autostradzie lampka się włączyła przy 130km/h ale buzer nic nie sygnalizował.

Może jest po prostu ściszony.

Dziś prawdopodobnie odbiorę samochód z serwisu i pobawię się trochę komputerkiem. Może serwisanci też nie wpadli na to, że trzeba go dać głośniej. Oby, bo wolałbym żeby to działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.