Skocz do zawartości

Brudzące, klejące się elementy wnętrza


tomashx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu moim utrapieniem są jak w temacie klejące się i cholernie brudzące elementy wnętrza takie jak schowek po stronie pasażera i ten mały po stronie kierowcy. Ogólnie wszystko pod spodem się klei! Ma ktoś na to jakiś sposób, tzn czym skutecznie usunąć tą dziwna warstwę gumy (silikonu?) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mam. Jest to taka wierzchnia warstwa gumy, którą jak zetrzesz to nie wygląda za estetycznie. Pozostaje Ci kupić używany schowek i resztę deski. Ja walczyłem z tym rok i się nie udało. Myślałem jeszcze żeby polakierować to jakimś matowym sprayem, ale za równo to by nie wyszło a schowek kupisz cały za 50 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie wymiana schowka nie była by złym pomysłem, ale dochodzi do tego konsola środkowa (fragment przylegający do schowka i biegnący aż do ręcznego) ta sama sytuacja po stronie kierowcy... spróbuje tą benzyna, ewentualnie tym brudpurem jak to gdzieś znajdę... Gdzies wyczytałem ze najlepiej się do tego nadają paznokcie grinser006.gif ale jak to wymyć spod paznokci to już nie napisali wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też walczyłem z tą smołą - bez rezultatu i dlatego dzisiaj właśnie kupiłem na Allegro dolną półkę i panel środkowy konsoli. Zapłaciłem 80 zł razem z przesyłką. Jutro powinien przyjść i będę montował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum znalazłem tylko info jak wyczyścić przyciski na panelu do sterowania szybami, ale na temat tej smoły pod deska rozdzielcza nic się nie doszukałem. Wczoraj znajomy ofiarował mi trochę spirytusu odpadowego który dobrze tą smołe rozpuszcza. Dzis będę walczył tuk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odebrałem panel i półkę. I wiecie co? Kleją się tak jak moje. Chyba odeślę, ale na razie mając zapas, swoje traktowałem różnymi środkami. Bez rezultatu. W końcu przetarłem talkiem screwy.gif i dziwne, ale dało najlepszy efekt. Na początku były białe w plamy, ale po kilkakrotnym przeczyszczeniu miękką szmatką zrobiło się dość przyzwoite. Nie wiem na jak długo, ale na razie przy dotknięciu klejenie jest ledwie wyczuwalne, ale jak się poskrobie np paznokciem, to pod paznokciem zostaje czarna guma. Musimy nadal szukać, powiadomcie jak coś odkryjecie.

PS. A nie pytał ktoś w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to wyczyściłem środkiem firmy Amway, nazywa się Zoom, rozcieńczyć z wodą pół na pół, ewentualnie dodawać więcej środka jak by nie chciało zbyt łatwo schodzić i czyścić gąbką aż zejdzie wszystko (czasem kilkukrotnie trzeba przelecieć). U mnie zeszło ładnie, w niektórych miejscach tylko trochę plastik zbielał ale powinno się to załatwić opalarką. Słyszałem też, że środek o nazwie Meglio odtłuszczacz uniwersalny, daje rade ale jeszcze nie testowałem.

A i nie radzę robić tego na samochodzie bo uwalicie inne rzeczy tym brudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na forum znalazłem tylko info jak wyczyścić przyciski na panelu do sterowania szybami, ale na temat

> tej smoły pod deska rozdzielcza nic się nie doszukałem. Wczoraj znajomy ofiarował mi trochę

> spirytusu odpadowego który dobrze tą smołe rozpuszcza. Dzis będę walczył

mozesz jeszcze tak - wyczyścic te paskudną gumę i:

1. wyszlifować aligancko papierem wodnym

2. zagruntowac podkładem do plastików w sprayu

3. prysnąc na wybrany kolor

lub... kupic z pół metra czarnej matowej folii 3M Di-NOC (chyba tak to się zwie) i po wyczyszczeniu okleić sobie wybrane elementy.

Oklejanie jest banalnie proste, wystarczy suszarka do włosów i normalnie oklejasz. Ja u siebie bede chyba oklejał szczotkowana stalą, zeby mi pasowało do ogólnej wizji wnętrza ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po myciu Zoom'em zostaje taka faktura? Nie ściera się na gładko? Jak możesz to napisz jak gruba

> warstwa schodzi.

zostaje faktura bo ten plastik tak wygląda, jeśli robi się gładkie po czyszczeniu to albo środek niszczy powierzchnię albo ten brud nie zszedł do końca,

a tego syfu to właśnie najwięcej miałem na schowku, jak by ktoś normalnie plasteliną to oblepił, miejscami ze 2-3mm,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się za to wziąłem. Płyn do mycia felg ( pokazany wyże) bo ten miałem. Wanna w domu (pod nieobecność mulher.gif) lub działka. Ja robiłem w wannie ...ryżowa lub plastikowa szczota. Na dno wanny odpadał ten silikon płatami. Teraz mam dwa komplety. Swój i z allegro.

Jeśli ktoś nie ma czasu na mycie, lub jest leniwy, to chętnie jeden komplet odstąpię, tzn kpl dolny schowek i panel środkowy konsoli. Wyglądają jak nowe.

PS. Robi się (jak piszesz) gładkie kiedy rzeczywiście jest nie doczyszczone. W tym miejscu trzeba po zmoczeniu płynem trochę jeszcze poszorować. Dzięki wszystkim za wskazówki. Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.