Skocz do zawartości

świece do lacetti 1.4 lpg


marcin77

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jakie polecacie sprawdzone świece, najlepiej kodem albo ze wskazaniem "palcem" tongue.gif, auto zaczyna mnie stresować angryfire.gif, czasem potrafi dławić się przy przyspieszaniu (lpg i pb to samo), elm nie pokazuje błędów, gdzieś czytałem że uszkodzone świece komputer nie "wychwyci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam co prawda LPG ale mam takie:

> NGK

> BKR6E-11

> 6465

> V-LINE 14, VL14

I takie mają być. ok.gif

Nie widzę potrzeby wkręcania innych świec niż zalecane przez fabrykę, ale jeśli ktoś musi mieć "specjalne" i jest skłonny za to zapłacić, to z pewnością rynek zaspokoi jego zachciankę. zlosnik.gif

Czy komputer w Lacetti wykryje "wypadające zapłony" tego nie miałem okazji sprawdzić, ale myślę że powinien. Inne auta wykrywają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I takie mają być.

> Nie widzę potrzeby wkręcania innych świec niż zalecane przez fabrykę, ale jeśli ktoś musi mieć

> "specjalne" jest skłonny za to zapłacić, to z pewnością rynek zaspokoi jego zachciankę.

> Czy komputer w Lacetti wykryje "wypadające zapłony" tego nie miałem okazji sprawdzić, ale myślę że

> powinien. Inne auta wykrywają...

no to następna zagwozdka, czemu przy dodawaniu gazu dławi się, w skrajnym przypadku gaśnie (narazie pojawiło się chyba 3-4 razy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I takie mają być.

> Nie widzę potrzeby wkręcania innych świec niż zalecane przez fabrykę, ale jeśli ktoś musi mieć

> "specjalne" jest skłonny za to zapłacić, to z pewnością rynek zaspokoi jego zachciankę.

> Czy komputer w Lacetti wykryje "wypadające zapłony" tego nie miałem okazji sprawdzić, ale myślę że

> powinien. Inne auta wykrywają...

Wykrywa.

Znana była akcja serwisowa z zaworami wydechowymi - wymieniane przez wypadające zapłony właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> jakie polecacie sprawdzone świece, najlepiej kodem albo ze wskazaniem "palcem" , auto zaczyna mnie

> stresować , czasem potrafi dławić się przy przyspieszaniu (lpg i pb to samo), elm nie

> pokazuje błędów, gdzieś czytałem że uszkodzone świece komputer nie "wychwyci"

Mialem taka akcje z cewka zaplonowa.

Zaswiecil sie check, komp wyplul blad na ktorejs sekcji cewki.

Zostala wymieniona na nowa, droga jak diabli, ale marki nie pamietam (przy okazji zalozylem jakies mega hiper swiece BERU.

Ta zaczela niedomagac po roku, auto poszarpywac, najpierw na LPG, potem i na benzynie.

Check czasem wywalalo, a czasem nie, jak juz wywalilo to wskazywalo na EGR.

Wymienilem EGR i nie pomoglo, swiece na NGK i nie pomoglo.

Pewnie dalej wymienialbym bez sensu gdybym nie oddal samochodu do Opla (Mega) ze wzgledu na owe dlawienie i serwis LPG.

Powodem okazala sie cewka, tym razem wsadzilem tania (ERA) i wszystko wrocilo do normy.

Jedyna pociecha z tego wszystkiego, ze odzyskalem kase po reklamacji tej pierwszej cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko u mnie nic nie pokazuje komputer, chyba że "magiczny" z aso komp pomoże, ale jak byłem parę miesięcy temu to ich cudo pokazało to co mój tongue.gif

może kable wn dają taki objaw hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uporales sie?

narazie odpuściłem, urlop skończył się i żona niech się "męczy" z tym problemem tongue.gif, będę robił rozrząd z pompą wody to mechanik niech przyjrzy się problemowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.