Skocz do zawartości

Spsuty 7er


KupisS

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, ostatnio jadąc sobie baaaardzo delikatnie moja 730i e38 V8 natychmiastowym tempie temperatura wody skoczyła do jakichś 120 stopni po czym para płynu chłodniczego wpadła do środka nawiewami na szybę czołową .

Dzisiaj znalazłem chwilkę żeby zajrzeć do auta czy nie zrobiła się jakaś dziura w przewodzie . Po głębszych oględzinach okazało się, że w zbiorniczku do płynu chłodniczego znajduje się olej .

Wypłukałem zbiorniczek, nalałem czystej wody i z ciekawości odpaliłem na pare sekund auto .

W rezultacie akcja została powtórzona . Jaka to może być przyczyna ? Oraz +/- jakie koszta i ile nerwów w naprawie tego ... frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siema, ostatnio jadąc sobie baaaardzo delikatnie moja 730i e38 V8 natychmiastowym tempie

> temperatura wody skoczyła do jakichś 120 stopni po czym para płynu chłodniczego wpadła do

> środka nawiewami na szybę czołową .

> Dzisiaj znalazłem chwilkę żeby zajrzeć do auta czy nie zrobiła się jakaś dziura w przewodzie . Po

> głębszych oględzinach okazało się, że w zbiorniczku do płynu chłodniczego znajduje się olej .

> Wypłukałem zbiorniczek, nalałem czystej wody i z ciekawości odpaliłem na pare sekund auto .

> W rezultacie akcja została powtórzona . Jaka to może być przyczyna ? Oraz +/- jakie koszta i ile

> nerwów w naprawie tego ...

typowa usterka E38.

1. pompa wody

2. albo termostat

zacznij od pompy wody...

olej mogles miec już dłużej, poprostu nie zgladales... a druga operacja poprostu wypłukała to co było już w przewodach.

3. nie lej tam wody! jesli jeszcze nie padła - zabijesz pompe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siema, ostatnio jadąc sobie baaaardzo delikatnie moja 730i e38 V8 natychmiastowym tempie

> temperatura wody skoczyła do jakichś 120 stopni po czym para płynu chłodniczego wpadła do

> środka nawiewami na szybę czołową .

> Dzisiaj znalazłem chwilkę żeby zajrzeć do auta czy nie zrobiła się jakaś dziura w przewodzie . Po

> głębszych oględzinach okazało się, że w zbiorniczku do płynu chłodniczego znajduje się olej .

> Wypłukałem zbiorniczek, nalałem czystej wody i z ciekawości odpaliłem na pare sekund auto .

> W rezultacie akcja została powtórzona . Jaka to może być przyczyna ? Oraz +/- jakie koszta i ile

> nerwów w naprawie tego ...

uszczelka pod glowica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> typowa usterka E38.

> 1. pompa wody

> 2. albo termostat

> zacznij od pompy wody...

> olej mogles miec już dłużej, poprostu nie zgladales... a druga operacja poprostu wypłukała to co

> było już w przewodach.

> 3. nie lej tam wody! jesli jeszcze nie padła - zabijesz pompe.

a skąd olej w płynie chlodzacym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale może być. rozumiem, że chcesz jednoznacznie wywróżyć diagnozę z jednego posta na forum? czy

> dopuszczasz prawdopodobieństwo?

jasne ze moze byc

ale duzo aut a zwlaszna te z lpg maja maslo zwlaszcza zima tongue.gif

a olej w plynie chlodzacym raczej nie jest normalnym stanem rzeczy, przyznaj tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jasne ze moze byc

to sie zdecyduj smile.gif przed chwiłą nie było.

> ale duzo aut a zwlaszna te z lpg maja maslo zwlaszcza zima

dlatego jak oczysci korek (o ile ma z czego) i pojezdzi to sie dowie czy jest powod do niepokoju.

> a olej w plynie chlodzacym raczej nie jest normalnym stanem rzeczy, przyznaj

a kto twierdzi ze jest?

jesli mocno trafiło pompe wody to wlasnie tamtedy wlazł i wlasnie dlatego mogl sie zagotowac. latwiej to sprawdzic niz od razu sięgac do głowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to sie zdecyduj przed chwiłą nie było.

ze niby co?

> dlatego jak oczysci korek (o ile ma z czego) i pojezdzi to sie dowie czy jest powod do niepokoju.

> a kto twierdzi ze jest?

> jesli mocno trafiło pompe wody to wlasnie tamtedy wlazł i wlasnie dlatego mogl sie zagotowac.

> latwiej to sprawdzic niz od razu sięgac do głowic.

to rozumiem ze olej do wody dostaje sie przez popsuta pompe wody, tak kolega tu pisze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czytamy ze zrozunieniem?

tak, nawet miedzy wierszami.

> a tu juz nie dostalem odpowiedzi

a to było pytanie? gdzie znaczek zapytaczek? wybacz. pisz precyzyjniej - ktory kolega? i o co wogole chodzi.

ale jelsi to jest pytanie i "kolega" to ja... to owszem istnieje taka możliwość.. ale poprawka: mea culpa, nie w tym silniku. co nie zmienia faktu, że olej i przegrzanie to 2 różne sprawy.

inna opcja to to ze przegrzanie spowodowało usterke uszczelki i stąd olej. bo raczej sam olej nie spowodował przegrzania.

ale na forum tego nie wywróżysz. niech autor sprawdzi podstawy proste tematy zanim rozbierze górę silnika, co "kolega" proponuje sugerując od razu uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, nawet miedzy wierszami.

> a to było pytanie? gdzie znaczek zapytaczek? wybacz. pisz precyzyjniej - ktory kolega? i o co

> wogole chodzi.

raczej we dwoje tu piszemy...

> ale jelsi to jest pytanie i "kolega" to ja... to owszem istnieje taka możliwość.. ale poprawka: mea

> culpa, nie w tym silniku. co nie zmienia faktu, że olej i przegrzanie to 2 różne sprawy.

> inna opcja to to ze przegrzanie spowodowało usterke uszczelki i stąd olej. bo raczej sam olej nie

> spowodował przegrzania.

> ale na forum tego nie wywróżysz. niech autor sprawdzi podstawy proste tematy zanim rozbierze górę

> silnika, co "kolega" proponuje sugerując od razu uszczelkę.

padlo pytane jest odpowiedz,

nie napisalem że jest to na 100% uszczelka pod glowica tongue.gif

ps gumka za ciasna? zlosnik.gif

nie nerwowo 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raczej we dwoje tu piszemy...

a autor to co?

> padlo pytane jest odpowiedz,

tia. gdyby nie trzebabylo sie domyslac, byloby sprawniej.

> nie napisalem że jest to na 100% uszczelka pod glowica

nie twierdze ze napisałeś ze to na 100% uszczelka pod glowica.

> ps gumka za ciasna?

jaka gumka? odma? biglaugh.gif

> nie nerwowo

ja jestem spokojny. moj wyrównawczy ma się dobrze, oleju nie stwierdozno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a autor to co?

autor ma nas w d... grinser006.gif

i chyba śpi

> tia. gdyby nie trzebabylo sie domyslac, byloby sprawniej.

> nie twierdze ze napisałeś ze to na 100% uszczelka pod glowica.

> jaka gumka? odma

to moze niech autor postu sobie odme wymieni grinser006.gif

i bedzie git ;D

> ja jestem spokojny. moj wyrównawczy ma się dobrze, oleju nie stwierdozno.

ide sprawdzic u siebie zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe w d..... Was nie mam, spokojnie grinser006.gif

Żadnego masła pod korkiem nie znalazłem. W aucie nie ma żadnej instalacji LPG .

Oleju wcześniej w zbiorniczku nie było, bo przy zakupie sprawdzałem . Stan oleju wcześniej był wzorowy i nie opadał, teraz jest dużo niżej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie jeszcze mi mówią, że mogła też paść chłodnica oleju . Możliwe, że tak ukazała by swój koniec

> życia ?

pojedź do kogoś zrobić test na obecność co2 w płynie i przestań się czarować domysłami. sprawdziłeś termostat i pompę?

od samego mieszania oleju z wodą by Ci się nie gotowała i nie wywalała płynu.

ew. sam zabaw się w małego chemika:

jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.