Skocz do zawartości

Idea - zestaw wskaźników.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

W instrukcji obsługi napisane jest, że w przypadku niektórych ostrzeżeń oprócz kontrolki powinien dać się słyszeć buzer/biper.

Nic nie słychać.

Bawiłem się wczoraj trochę z ustawieniami komputera w samochodzie i nic to nie dało. Cisza.

Parkomat dalej nie daje sygnałów, żadne ostrzeżenie o niezapiętych basach też jest niesłyszalne, przekroczenie ustawionej prędkości maksymalnej też nie. Według instrukcji powinno być takie ostrzeżenie.

W serwisie powiedzieli, że chyba coś w zestawie wskaźników nawaliło i buzer, który jest właśnie w zestawie wskaźników, nie działa.

Czy faktycznie tak jest?

Pytam na typowych forach dotyczących tego modelu Fiata nie uzyskałem odpowiedzi.

Czy są jakieś warsztaty, które typowo zajmują się tylko sprawdzaniem i naprawą zestawów wskaźników?

Jak tak to czy zna ktoś jakiś taki warsztat w okolicy Opola gdzie mógłbym sprawdzić zestaw wskaźników?

Zastanawiam się też nad kupnem innego zestawu ale nie wiem czy wszystko będzie działać tak jak powinno.

Chodzi mi o to czy zestaw wskaźników zawiera rejestrator przejechanych kilometrów czy innych funkcji czy po prostu spełnia tylko rolę takiego monitora.

Nie wiem czy po wymontowaniu go z samochodu i zamontowaniu innego zestawu wszystkie funkcje będą działały tak jak wcześniej i czy wszystkie informacje będą tak samo wyświetlane.

Przyznam, że drażni mnie trochę to niepełne podświetlenie wyświetlacza. Gdy świeci słońce to słabo widać to co się na nim wyświetla, a wyregulowany jest na maksimum.

Chciałbym też żeby ten parkomat działał i żeby było słychać te dźwięki ostrzeżeń.

Czy ktoś może coś poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiast wymieniać na inne, radziłbym podjechać do elektronika żeby przelutował płytkę, możliwe że

> gdzieś zrobił się zimny i teraz kuleją zegary.

Tylko, że nie mam nikogo takiego w okolicy. Większość to tylko korekty robi i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kontrolka uszkodzenia systemu czujników parkowania nie świeci się?

Nie świeci się żadna kontrolka. Nie wiem nawet czy Idea ma takową, z tego co mi się wydaje to nie ma.

W serwisie powiedzieli, że instalacja i czujniki są w porządku, problem prawdopodobnie tkwi w zestawie wskaźników.

> Najlepiej zapodać ELM'a i byłoby

> wszystko jasne...

Co to jest ten ELM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby niedaleko ale cały dzień w plecy. Ciężko mi teraz cokolwiek zaplanować ale namiar możesz dać.

> A nóż, może się kiedyś uda lub przyda.

Na priva Ci pozniej wysle numer, bo to jest gosc ktory pracuje w ASO Fiata.

A ELM to jest kabel, ktorym mozesz sie podpiac sie pod kompa z auta wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na priva Ci pozniej wysle numer, bo to jest gosc ktory pracuje w ASO Fiata.

Dzięki. Tak więc czekam na numer.

Zadzwonię, pogadam, zapytam czy jest szansa zrobić to w jeden dzień itp.

> A ELM to jest kabel, ktorym mozesz sie podpiac sie pod kompa z auta

Człowiek całe życie się uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie świeci się żadna kontrolka. Nie wiem nawet czy Idea ma takową, z tego co mi się wydaje to nie

> ma.

Ma takową kontrolkę, tak mniej więcej wygląda zlosnik.gif - P)))

Jeżeli ci nie wyświetla to jest ok, elearn podaje takie coś:

Quote:

Buzzer oferuje możliwość sterowania sygnalizacją o różnej intensywności dla następujących funkcji:

Sygnalizacja alarmów/ ostrzeżeń / niebezpieczeństw;

Otwarte drzwi/pokrywa bagażnika/pokrywa silnika podczas jazdy samochodu;

Zaciągnięty hamulec postojowy podczas jazdy samochodu;

Nie zapięty pasa bezpieczeństwa;

Czujnik parkowania

Prędkość graniczna

Niebezpieczeństwo oblodzenia

Rezerwa paliwa

Ograniczona Autonomia - Zasięg (Trip Computer);

Roger Beep' po naciśnięciu przycisków.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Głośność buzera ustawia się przy pomocy klawiszy po lewej stronie, obok bezpieczników, podobnie jak jasność podświetlenia.

Aby sprawdzić kontrolki itp najlepiej podłączyć sie do body ELM i Fiat ECU Skan.

Posiadam Idę mam polskie instrukcje obsługi itp pisz na priv lub gg.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Głośność buzera ustawia się przy pomocy klawiszy po lewej stronie, obok bezpieczników, podobnie jak

> jasność podświetlenia.

> Aby sprawdzić kontrolki itp najlepiej podłączyć sie do body ELM i Fiat ECU Skan.

> Posiadam Idę mam polskie instrukcje obsługi itp pisz na priv lub gg.

> Pozdrawiam.

Poprzez EPER dotarłem do właściwego numeru katalogowego mojego zestawu wskaźników. Mając ten numer kupiłem na allegro właściwy zestaw wskaźników za 40zł z przesyłką z niższym przebiegiem od tego, który widniał na tym co miałem w samochodzie.

W serwisie wymienili mi zestaw wskaźników, ustawili oryginalny przebieg i parkomat ożył. smile.gif

Dodatkowo wymienili mi jeszcze sprzęgło. Stare było totalnie zużyte, łożysko rozpadło się na trzy części, z czego jedna przykleiła się dość mocno do sprężyny docisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.