Skocz do zawartości

Antena tv naziemnej i kilka telewizorów


pi0trek

Rekomendowane odpowiedzi

> Antena tv naziemnej i kilka telewizorów - jak to połączyć aby działało?

> Kiedyś widziałem podobny wątek ale nie mogę odszukać.

Ile telewizorów, jaka antena, czy jest zasilacz, jaki jest odbiór na jednym TV?

Ogólnie potrzebujesz rozgałęźnika. Coś takiego:

blsp1-3.jpg

To jest akurat na trzy wyjścia. Są też na inną ilość wyjść. Powinieneś kupić na taką ilość jak Ci potrzeba. Kupowanie na zapas może przynieść zły skutek, bo im więcej wyjść tym większe straty sygnału.

Jeśli masz przy TV zasilacz, to w takim układzie najlepiej przenieść go przed rozgałęźnik.

Gdyby okazało się, że poziom sygnału masz na tyle mały, że po przejściu przez rozgałęźnik odbiór się znacznie pogarsza, możesz zastosować rozgałęźnik aktywny. Coś takiego np:

r14r1.jpg

W tym układzie jeśli masz zasilacz przy TV, to kabel od tego TV podłączasz do pierwszego wyjścia. Zasilacz musi pozostać przy TV. Tylko przy jednym. Jeśli go nie ma trzeba dokupić np. taki:

zasilaczant.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz schematy przykladowe i pamietaj ze za silny sygnal przy tv lub tunerze dvbt jest bardzo niedobry nono.gif tak samo jak za slaby.

dane nadajnikow znajdziesz np tututu oczywiscie sprawdz tez czy np inna lokalizacja nie bedzie ci dawala lepszego sygnalu (mam klienta w Krakowie ktory odbiera sygnal zupelnie z innego nadajnika bo ma wielgachna gore i las na drodze na nadajnik krakowski)

i jeszcze jedna sprawa-daj sobie spokoj z antenami "siatkowymi" a szczegolnie ze wzmacniaczem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz uzasadnić?

> U mnie tylko taka się sprawdziła, kierunkowa Tri Digit nie zagrała. Odległość od nadajnika ponad 70

> km w linii prostej.

U mnie na taką odległość stara siatka z nową płytką daje rade. Musiałem tylko zmienić rozgałęźnik, aby przepuszczał zasilanie tylko od zasilacza do anteny, separując pozostałe wyjścia z rozgałęźnika. Działa wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.kiepska siatkowa jest z reguly antena bardzo szeroko dzialajaca zbierajaca sygnal nie tylko ten ktory chcemy lecz wszystkie "smieci"ktore sa wytwarzane gdzies w okolicach.jesli podciagniemy to wzmacniaczem to wzmacniamy tez syf w sumie daje to wielka brazowa kup...e

2.warunki montazu anteny(miejsce zamontowania,elementy metalowe obok,nizej,wyzej,

3.zastosowane wzmacniacze w tri digit i siatce

4.przewod od anteny do tv

5.jakosc montazu np.wtyczek jak i przy antenie(wbrew pozorom nawet wtyk f mozna zalozyc kiepsko)

6.lokalizacja w ktorym jest zamontowana antena

7.do dobrego odbioru mozna tez dobrac odpowiednia antene yagi,tri digit to nie ideal

oczywiscie od regul sa wyjatki i moze twoja antena ze wzmacniaczem jest tak dopracowana przez laboratorium ze dziala palacz.gif

tri digit tez moze byc kiepsko wykonany bo ja spotkalem sie z paroma antenami pod nazwa tri digit z ktorych jedne byly miodzik inne w/w kup...a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.kiepska siatkowa jest z reguly antena bardzo szeroko dzialajaca zbierajaca sygnal nie tylko ten

> ktory chcemy lecz wszystkie "smieci"ktore sa wytwarzane gdzies w okolicach.jesli podciagniemy

> to wzmacniaczem to wzmacniamy tez syf w sumie daje to wielka brazowa kup...e

W mojej lokalizacji (park narodowy) kilka km ode mnie nie ma cywilizacji, czyli nie dotyczy.

> 2.warunki montazu anteny(miejsce zamontowania,elementy metalowe obok,nizej,wyzej,

Opada. Drewniany maszt wys 13 m postawiony na ziemi, mocowany nylonowymi linkami.

> 3.zastosowane wzmacniacze w tri digit i siatce

Siatka i wzmacniacz n.n. Leży i czeka ASP-8W LUX wersja A ze wzmacniaczem LNA-177 z Dipolu. Nie wymieniam, bo wszystko działa, więc nie mam ciśnienia.

Koło działki mam wysoki las świerkowy, więc odbieram szczątkowy sygnał odbity.

> 4.przewod od anteny do tv

Triset czarny żel, ok.40 m.

> 5.jakosc montazu np.wtyczek jak i przy antenie(wbrew pozorom nawet wtyk f mozna zalozyc kiepsko)

Końcówki PCT-TRS-9IM-NT porządnie zaciśnięte

> 6.lokalizacja w ktorym jest zamontowana antena

70 km od nadajnika. Brak widoczności nadajnika. Abym ją uzyskał, musiałbym wywalić maszt dwa razy wyższy. Sąsiad ma 30-metrowy i mógłby powiesić kierunkową. Jeśli działa stara siatka, to po co kombinować.

> 7.do dobrego odbioru mozna tez dobrac odpowiednia antene yagi,tri digit to nie ideal

> oczywiscie od regul sa wyjatki i moze twoja antena ze wzmacniaczem jest tak dopracowana przez

> laboratorium ze dziala

Producent nn, bo antena ma chyba z ćwierć wieku.

> tri digit tez moze byc kiepsko wykonany bo ja spotkalem sie z paroma antenami pod nazwa tri digit z ktorych jedne byly miodzik inne w/w kup...a

Sprawdzałem taką: Dipol 44/21-69 Tri Digit ze wzmacniaczem LNA-177.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Antena tv naziemnej i kilka telewizorów - jak to połączyć aby działało?

> Kiedyś widziałem podobny wątek ale nie mogę odszukać.

U mnie - za oknem antena:

http://www.dipol.com.pl/antena_asp-4_a_z_symetryzatorem_A0050.htm

potem wzmacniacz rozgałężny:

http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_antenowy_wewnetrzny_z_zasilaczem_aws-144_B1170.htm

i sygnał idzie do

- TV

- tunera TV w pececie

- amplitunera.

smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W mojej lokalizacji (park narodowy) kilka km ode mnie nie ma cywilizacji, czyli nie dotyczy.

> Opada. Drewniany maszt wys 13 m postawiony na ziemi, mocowany nylonowymi linkami.

> Siatka i wzmacniacz n.n. Leży i czeka ASP-8W LUX wersja A ze wzmacniaczem LNA-177 z Dipolu. Nie

> wymieniam, bo wszystko działa, więc nie mam ciśnienia.

> Koło działki mam wysoki las świerkowy, więc odbieram szczątkowy sygnał odbity.

a z innej strony odbior?

> Triset czarny żel, ok.40 m.

dobry przewod

> Końcówki PCT-TRS-9IM-NT porządnie zaciśnięte

> 70 km od nadajnika. Brak widoczności nadajnika. Abym ją uzyskał, musiałbym wywalić maszt dwa razy

> wyższy. Sąsiad ma 30-metrowy i mógłby powiesić kierunkową.

kratownica?30m? zezwolenie musial zalatwiac ? smile.gif

Jeśli działa stara siatka, to po co

> kombinować.

> Producent nn, bo antena ma chyba z ćwierć wieku.

> Sprawdzałem taką: Dipol 44/21-69 Tri Digit ze wzmacniaczem LNA-177.

niezla antena

przy tej siatce n.n. jakie masz parametry sygnalu ?

mierzyles cos miernikiem czy w tunerze wskaznikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kratownica?30m? zezwolenie musial zalatwiac ?

Nie, nie. Maszt ze stalowej rury z trzema poziomami odciągów.

A czy pozwolenie załatwiał? Wątpię. Stawiał to w latach '80, a że to stary UBek, to i tak pozwolenie nie było problemem. Miał kilka takich masztów z rozpiętymi między nimi linkami jako anteny. Teraz to już tak nie funkcjonuje. I tak na tym zadupiu nikt nie bywa oprócz dzików, bobrów, sarenek, lisów, kun itp.

> przy tej siatce n.n. jakie masz parametry sygnalu ?

> mierzyles cos miernikiem czy w tunerze wskaznikiem?

Miernikiem nie mierzyłem. Na tunerze mam sygnał ok 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Antena tv naziemnej i kilka telewizorów - jak to połączyć aby działało?

> Kiedyś widziałem podobny wątek ale nie mogę odszukać.

Gniazda antenowe z we i wy ok.gif

Antena ze wzmacniaczem, kabel wchodzi na pierwsze gniazdo i wychodzi na kolejne i tak w szeregu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_antenowy_wewnetrzny_z_zasilaczem_aws-144_B1170.htm

> i sygnał idzie do

> - TV

> - tunera TV w pececie

> - amplitunera.

U mamuski dałem ten wzmacniacz i pięknie bangla na zwykłych starych antenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Antenę założyłem taką i rozumiem, że wzmacniacz powinienem wpiąć przed rozdzielaczem?

Dałeś się nabrać na wyrób antenopodobny ale jeśli działa to tak. Wzmacniacz, ta kostka na kablu musi być przed rozgałęźnikiem.

Nie potrzebujesz już żadnych wzmacniaczy, bo ten, który masz ma i tak kolosalne, o wiele za duże wzmocnienie. Następny wzmacniacz to proszenie się o kłopoty.

Wystarczy rozgałęźnik i po kłopocie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba masz jakis stary indianski cmentarz pod domem bo jak masz na siatce 80% to cos miales skopane w tym tri digicie.

wg mnie powinna chodzic bez problemu no ale tak jak mowilem dopuszczam mozliowsc wystepowania anomalii grinser006.gif

> Nie, nie. Maszt ze stalowej rury z trzema poziomami odciągów.

> A czy pozwolenie załatwiał? Wątpię. Stawiał to w latach '80, a że to stary UBek, to i tak

> pozwolenie nie było problemem. Miał kilka takich masztów z rozpiętymi między nimi linkami jako

> anteny. Teraz to już tak nie funkcjonuje. I tak na tym zadupiu nikt nie bywa oprócz dzików,

> bobrów, sarenek, lisów, kun itp.

> Miernikiem nie mierzyłem. Na tunerze mam sygnał ok 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee gadasz glupoty ...ladna obudowa hehe.gif

no i ten przewod...nie znam akurat tego z tej aukcji natomiast widzialem duzo rg6 fe/cu ktore nawet dawaly rade na krotszych odcinkach smile.gif

> Dałeś się nabrać na wyrób antenopodobny ale jeśli działa to tak. Wzmacniacz, ta kostka na kablu

> musi być przed rozgałęźnikiem.

> Nie potrzebujesz już żadnych wzmacniaczy, bo ten, który masz ma i tak kolosalne, o wiele za duże

> wzmocnienie. Następny wzmacniacz to proszenie się o kłopoty.

> Wystarczy rozgałęźnik i po kłopocie.

> Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to chyba masz jakis stary indianski cmentarz pod domem bo jak masz na siatce 80% to cos miales

> skopane w tym tri digicie.

A czy do dobrego działania tri digit nie jest konieczna "widoczność" nadajnika (las wys. 25-30 m) i bardzo precyzyjne ustawienie anteny (13 m drewniany drąg bujający się na wietrze)?

U mnie ze względów oczywistych oba warunki nie są spełnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoria mowi ze tak ale zauwazylem ze kierunek jest bardziej istotny,widocznosc juz nie tak bardzo.

jakbys mial gdzies zwykla yagi np 19 elementowa ze wzmacniaczem to moglbys poprobowac

zebym mial blizej albo po drodze to bym wzial na garba mierniki,anteny i bysmy test zrobili niekoniecznie z tri digitem smile.gif

ja nie dyskwalifikuje siatki jako takiej bo to w jakis tam sposob dziala ale w instalacjach ktore robilem staralem sie unikac tego jak ognia.

jesli ci dziala i nie ma problemu to zostaw tak jak jest

jak masz troche czasu i piwo.gif to zawsze mozna sie pobawic

rozumiem ze ten sam kabel z wtyczkami stosowales przy siatce i kierunkowej?

> A czy do dobrego działania tri digit nie jest konieczna "widoczność" nadajnika (las wys. 25-30 m) i

> bardzo precyzyjne ustawienie anteny (13 m drewniany drąg bujający się na wietrze)?

> U mnie ze względów oczywistych oba warunki nie są spełnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> ja nie dyskwalifikuje siatki jako takiej bo to w jakis tam sposob dziala ale w instalacjach ktore

> robilem staralem sie unikac tego jak ognia.

...

Anteny siatkowe to bardzo dobre anteny. Ich opinie psują fatalnej jakości polskie podróbki, które także należałoby nazywać wyrobami antenopodobnymi.

Gdybyś spojrzał na osiągi porządnej siatki to okazuje się, że nie ma lepszej anteny komercyjnej.

Np. ośmiosekcyjna siatka z promiennikiem typu delta, tfu... quad, daje zysk większy i równiejszy w całym pasmie niż ATX-91 czy DAT75.

Pozdrawiam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego ich unikam,chociaz televesa opluwac icon_eek.gifhehe.gif

jedyne miejsce gdzie mialem do czynienia z siatka ktora dzialala idealnie to zakopane ale to bylo w miejscu gdzie na paluchu chodzilo wszystko idealnie smile.gif

> Anteny siatkowe to bardzo dobre anteny. Ich opinie psują fatalnej jakości polskie podróbki, które

> także należałoby nazywać wyrobami antenopodobnymi.

> Gdybyś spojrzał na osiągi porządnej siatki to okazuje się, że nie ma lepszej anteny komercyjnej.

> Np. ośmiosekcyjna siatka z promiennikiem typu delta, tfu... quad, daje zysk większy i równiejszy w

> całym pasmie niż ATX-91 czy DAT75.

> Pozdrawiam.

> Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.