Skocz do zawartości

Prośba o zdjęcie kompresora klimatyzacji z boku w bloku


deltabox

Rekomendowane odpowiedzi

> Kurde zostało mi tylko przykręcenie kompresora klimy i jest problem, ten dzyndzel w bloku blokuje

> mi możliwość przykręcenia go. Robię coś nie tak?? Zaraz mnie szlag trafi!

> Uploaded with ImageShack.us

obciac dziada biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobacz czy ,masz obcięty ten dzyndzel w żółtym kwadracie u ciebie, bo tu na fotce jest nacięty, ale

> nie obcięty.

podejrzałem na podnośniku, i mam ten dynks ścięty (tak jak idzie to nacięcie), fotki nie będzie bo musiałbym ściągac rolkę a mi się nie chce zlosnik.gif

po montazu sprawdź czy pasek między kompresorem a kolem pasowym silnika idzie prosto , a nie po skosie

u mnie szedl po skosie (mimo prawidłowego montażu) i szarpalo mi pasek

dopiero fasolki na tulejach sprężarki pozwoliły mi to wyrównać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobione, kątówka załatwiła temat, ciekawe jest to, jak montowali w fabryce klimę, czy też używali kątówki, czy też były inne bloki. Jutro założyć i napiąć paski, odpalić i zbadać poprawność działania, elektryka, w sobotę może nabiję do pełna. I pytanie brzmi czy można na próbę nabić jakimś innym tanim gazem żeby sprawdzić szczelność??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy można na

> próbę nabić jakimś innym tanim gazem żeby sprawdzić szczelność??

LPG ma te same własciwości, poza tym że palny - więc na chwilę i na własne ryzyko można

(na giełdach za pół ceny własnie tym nabijają)

poza tym maszyna przed nabiciem robi próżnię więc jak nieszczelne to nie nabije

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde i z instalacją mam problemy, w opisie jest przekaźnik czarny i czerwony i w czerwonym ma być m.in przewód żółto-czerwony, a u mnie takiego nima i w ogóle kolory się różnią przewodów oslabiony.gif O które przekaźniki chodzi wogóle, może patrze nie na te

0bp6.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde i z instalacją mam problemy, w opisie jest przekaźnik czarny i czerwony i w czerwonym ma być

> m.in przewód żółto-czerwony, a u mnie takiego nima i w ogóle kolory się różnią przewodów O

> które przekaźniki chodzi wogóle, może patrze nie na te

> Uploaded with ImageShack.us

chodzi o przekaźniki za komputerem silnika, przy macpherson'ie

jaki Ty masz wogóle silnik

jak kiedyś miałem 1.1 SPI to w tym miejscu były też 2 przekaźniki czerwony i czarny, czerwony sterował pompą paliwa a czarny nie pamiętam

po przeróbce na 1.4 16V miałem tam puste miejsce bo pojawił się podwójny zielony przekaźnik, przy dokładaniu klimy zmieniłem "środkową" wiązkę na taką z klimy i te przekaźniki znowu się pojawiły z tym że jeden steruje sprężarką a drugi wiatrakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie brzmi czy można na

> próbę nabić jakimś innym tanim gazem żeby sprawdzić szczelność??

tam gdzie pracuje szczelność sprawdzamy napełniając układ powietrzem po prostu. Mamy taką złączkę jak przy maszynie do klimy na to gumowy wąż i i kołek do felg na to pistolet do pompowania kół dmuchasz 7 barów i wszystko jasne 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na Twojej fotce jest przekaźnik pompy paliwa i tego bym nie ruszał

To zmienia postać rzeczy zlosnik.gif Czyli nie mam jeszcze tych przekaźników.

Mam 1,1 spi.

I tera pytanie skąd wytrzasnąć te przekaźniki.

Na allegunwo jedna aukcja za kosmiczną kwotę yikes.gif

http://allegro.pl/wiazka-elektryczna-seicento-1-1-spi-klimatyzacja-i3446777822.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I za ile sprawdzacie czy szczelna, 2-3 dni?

w przypadku powietrza bedzie widac odrazu smile.gif a jesli prozni nie przejdzie pompujemy powietrze i szukamy dzior. A tak nawiasem bywaja przypadki ze proznia wychodzi oki czynnik sie wbije a po tyg uklad pusty - proznia 100% pewnosci nie daje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Układ sprawdza się azotem. A ponadto podaje się czynnik do gazu i w razie wycieku widać miejsce

> wycieku po naświetleniu.

tylko azot i czynnik swoje kosztuje smile.gif powietrze + mydliny sa tansze i tez daja pewnosc ale co warsztat to obyczaj 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zmienia postać rzeczy Czyli nie mam jeszcze tych przekaźników.

> Mam 1,1 spi.

> I tera pytanie skąd wytrzasnąć te przekaźniki.

> Na allegunwo jedna aukcja za kosmiczną kwotę

> http://allegro.pl/wiazka-elektryczna-seicento-1-1-spi-klimatyzacja-i3446777822.html

zaloz zwykle tak jak ja to zawsze robie. Reszte wtyczek dostales wiec nie ma problemow smile.gif Nie zepsuj sobie tylko wtyczki silnika przy wkladaniu do niej przewodow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz mi jeszcze napisz jak wpiąć się w 8 i 24 pin w kompie, bo w wtyczce nie mam tych gniazd, są

> puste.

miec takie zlaczki z innej wtyczki, wydlubac zaslepki, a wlozyc piny grinser006.gif ja tak robilem, jak przerabialem wtyczke pod 16v i dokladalem przewod do wtrysku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz mi jeszcze napisz jak wpiąć się w 8 i 24 pin w kompie, bo w wtyczce nie mam tych gniazd, są

> puste.

wlozyc tam przewody bez izolacji na koncu. Ustawic odpowiednio i zalac kropelka smile.gif

Chociaz znam takiego co przylutowal je bezposrednio do kompa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie mozna ominąc kompa?

> tam chyba wchodzi sygnał masowy z wyłącznika klimy i wychodzi tez masowy na sterowanie

> przekaznikiem kompresora?

> dobrze mysle?

> jak tak to komp konieczny by nie był do tej operacji

mozna to pominac, ale komputer otrzymujac sygnal z klimy wzbogaca mieszanke na wolnych obrotach. Bez tego po zalaczeniu klimy obroty by spadaly a komp by nie wiedzial o co chodzi przy takim obciazeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany pieronowy sukces, zagodała i chłodzi. Teraz jeszcze kosmetyczne sprawy i będzie klasa. I pytanie. Wentylator z chłodnicy klimy 2 minuty działa i dwie stoi. To tak ma być?? Spadek mocy silnika jest nieznaczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany pieronowy sukces, zagodała i chłodzi. Teraz jeszcze kosmetyczne sprawy i będzie klasa. I

> pytanie. Wentylator z chłodnicy klimy 2 minuty działa i dwie stoi. To tak ma być?? Spadek mocy

> silnika jest nieznaczny.

ile kosztowalo Cie sprawdzenie szczelnosci i nabicie ?? smile.gif Wymieniles wszystkie oringi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile kosztowalo Cie sprawdzenie szczelnosci i nabicie ?? Wymieniles wszystkie oringi ??

Zawiozłem najsampierw wszystko do Sośnicowic (Chłodnicpol) w celu sprawdzenia szczelności i podobno sprawdzili czy kompresor działa. Za to 50zł. Teraz jak już zmontowałem do kupy to nawalił tam azotu i odczekał 10 minut. Trzeba było wymienić jeden zaworek bo puszczał. I za docelowe napełnienie 99zł. Oringi wymieniłem tylko z tych wyciągniętych przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawiozłem najsampierw wszystko do Sośnicowic (Chłodnicpol) w celu sprawdzenia szczelności i podobno

> sprawdzili czy kompresor działa. Za to 50zł. Teraz jak już zmontowałem do kupy to nawalił tam

> azotu i odczekał 10 minut. Trzeba było wymienić jeden zaworek bo puszczał. I za docelowe

> napełnienie 99zł. Oringi wymieniłem tylko z tych wyciągniętych przewodów.

to sie ciesze ze dziala smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi jeszcze, czy po załączeniu klimy kompresor chodzi cały czas?? Bo u mnie się cyklicznie włącza i wyłącza i jak jadę to czuję te szarpnięcia. Aaaa, i ile czynnika powinno być w układzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz mi jeszcze, czy po załączeniu klimy kompresor chodzi cały czas?? Bo u mnie się cyklicznie

> włącza i wyłącza i jak jadę to czuję te szarpnięcia. Aaaa, i ile czynnika powinno być w

> układzie?

załącza się i wyłącza w zależności od potrzeb

czynnika do sc wchodzi 500g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ale już widzę, że pasek altek - koło pasowe silnika się strzępi od zewnętrznej strony. Umiałbyś jakoś lepiej wytłumaczyć gdzie te fasolki wkładałeś i jak taka fasolka wygląda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za info, ale już widzę, że pasek altek - koło pasowe silnika się strzępi od zewnętrznej

> strony. Umiałbyś jakoś lepiej wytłumaczyć gdzie te fasolki wkładałeś i jak taka fasolka

> wygląda??

tam są tylko dwa paski: silnik-klima, klima-altek

popatrz dobrze który "idzie" krzywo i dlaczego (ew. zrób fotki)

u Ciebie może być inaczej "przekoszony" pasek więc z radami poczekaj aż ustalisz co u Ciebie jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.