Skocz do zawartości

Jak zamontować chlapacze?


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzę w przedni błotnik mojego Idea i zastanawiam się jak tam zamocować chlapacze.

Kupiłem takie.

287104977-1.jpg

287104977-2.jpg

Podobno oryginał i zastanawiam się jak je bezinwazyjnie zamocować. Absolutnie nie ma mowy o wierceniu dziur w błotniku.

Są jakieś fiatowskie spinki, klipsy czy coś podobnego pozwalające na zamontowanie chlapaczy?

Nie dostrzegłem w samochodzie żadnych fabrycznych otworów.

Może w innych Fiatach jest jakieś rozwiązanie, które można zastosować w innym modelu?

post-54103-14352521345672_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy są. Jeszcze kurier nie przywiózł.

No to zaczekaj az przyjdzie kurier wink.gif

a chlapacze pewnie beda montowane do plastikowego nadkola, zanim ja zamontujesz, naklej sobie folie przezroczysta pod te chlapacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to zaczekaj az przyjdzie kurier

> a chlapacze pewnie beda montowane do plastikowego nadkola, zanim ja zamontujesz, naklej sobie folie

> przezroczysta pod te chlapacze.

Chlapacze przyszły. Okazało się, że są na tylną oś. zlosnik.gif Nic nie szkodzi, bo na tylną oś też potrzebuję i będą zakładane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chlapacze w Punto tylko powycierały lakier bo brud dostawał się pomiędzy nie a błotnik - jeżeli już musisz je montować to zapodaj sobie mocną folię reklamową na błotnik pod te gumy/plastiki bo będziesz żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi chlapacze w Punto tylko powycierały lakier bo brud dostawał się pomiędzy nie a błotnik - jeżeli

> już musisz je montować to zapodaj sobie mocną folię reklamową na błotnik pod te gumy/plastiki

> bo będziesz żałował.

Zwykła bezbarwna Oracle z papierniczego daje radę od września 2005r i 210kkm w Punto 2fl, od 75kkm w Pandzie Van i od 30kkm w Stilo wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi chlapacze w Punto tylko powycierały lakier bo brud dostawał się pomiędzy nie a błotnik - jeżeli

> już musisz je montować to zapodaj sobie mocną folię reklamową na błotnik pod te gumy/plastiki

> bo będziesz żałował.

Tylne chlapacze mają na krawędziach stykających się z lakierem taśmę dwustronną. Przypuszczam, że przednie oryginalne też takie coś mają i żadna folia nie będzie potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylne chlapacze mają na krawędziach stykających się z lakierem taśmę dwustronną. Przypuszczam, że

> przednie oryginalne też takie coś mają i żadna folia nie będzie potrzebna.

Ja tez mialem, ale da swietego spokoju mam folie rowniez naklejona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.