Skocz do zawartości

Pojawiły się błedy oraz fail


gonziak

Rekomendowane odpowiedzi

Już kilkakrotnie po odpaleniu auta i przejechaniu kilka metrów pojawił się fail ASR oraz ESP...Zaobserwowałem że problem pojawia się w mocno wilgotne dni oraz błędy znikają po ponownym odpaleniu auta.

Dzisiaj podłączyłem Stilona pod PC i moim oczom ukazały się następujące błędy:

B1030

B1031

C1505

Kto pomoże? Gdzie szukać? Co się psuje?

Obstawiam że to jakiś czujnik który świruje w wilgotne dni hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już kilkakrotnie po odpaleniu auta i przejechaniu kilka metrów pojawił się fail ASR oraz

> ESP...Zaobserwowałem że problem pojawia się w mocno wilgotne dni oraz błędy znikają po

> ponownym odpaleniu auta.

> Dzisiaj podłączyłem Stilona pod PC i moim oczom ukazały się następujące błędy:

> B1030

> B1031

> C1505

> Kto pomoże? Gdzie szukać? Co się psuje?

> Obstawiam że to jakiś czujnik który świruje w wilgotne dni

U mnie winę za te konkretne błędy ponosił aku grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już kilkakrotnie po odpaleniu auta i przejechaniu kilka metrów pojawił się fail ASR oraz

> ESP...Zaobserwowałem że problem pojawia się w mocno wilgotne dni oraz błędy znikają po

> ponownym odpaleniu auta.

> Dzisiaj podłączyłem Stilona pod PC i moim oczom ukazały się następujące błędy:

> B1030

> B1031

> C1505

> Kto pomoże? Gdzie szukać? Co się psuje?

> Obstawiam że to jakiś czujnik który świruje w wilgotne dni

Opcje są dwie, akumulator albo masa.

Naładuj akumulator i przeczyść przewód masowy w okolicach lewej podłużnicy.... poduszki od skrzyni, pod skrzynką z aku, nie da się nie zauwarzyć, te dwie rzeczy zrobisz i się uspokoi wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> Może jeszcze być coś z wiązka od tego czujnika, także na początku sprawdź kostki i wiązkę zanim

> wymienisz sam czujnik.

Miałem ten sam problem przez 3 lata ...sporadycznie ,w mokre dni, rano. Przeczyściłem masę i nic . Wymiana akumulatora zlikwidowała pojawianie się błędu. Jeśli napięcie spada podczas rozruchu poniżej 8 voltów to akumulator do wymiany. Najprościej pojechać do sklepu z aku. niech zbadają stary pod obciążeniem.Ja kupiłem TOPLA 75ah idealnie pasuje wymiarami i ma nawet miejsce na wkręty po śruby od klemy plusowej...tak jest w jtd115. Problem błędu czujnika skrętu odszedł .....

Słaby aku . na skręcie i prąd do wspomagania kierownicy powodują błąd.I jeszcze jedno...rozrusznik kreci jak oszalały......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.