Jump to content

wymiana tarcz - how?

Blues_Brother
 Share

Recommended Posts

witam,

czy przy wymianie tarcz trzeba także ingerować w łożyska (podobnie jak z bębnami), czy łożysk się nie tykamy?

bo wymiana mnie czeka (gdzieś cylinderek mi nie odbija i zniszczył mi tarcze) razem z klockami i zaciskami.

ktoś podpowie? bo vademecum pogubiło mnóstwo zdjęć.

pozd.

W matizie tarcza zamontowana jest pod piastą, a nie przykręcona od zewnątrz. Trzeba więc wyjąć całą piastę, co można nazwać ingerencją w łożyska. W zależności od szczęścia, można wyjąć piastę bezproblemowo, a może któreś łożysko się rozsypać.

> W matizie tarcza zamontowana jest pod piastą, a nie przykręcona od zewnątrz. Trzeba więc wyjąć całą

> piastę, co można nazwać ingerencją w łożyska. W zależności od szczęścia, można wyjąć piastę

> bezproblemowo, a może któreś łożysko się rozsypać.

dzięki. a ktoś wynalazł już 100% sposób na bezpieczną i prawidłową wymianę przednich łożysk?

bo jak pamiętam to same problemy po wymianie są.

dlatego nie chciałbym ich ruszać.

pozd

> problemów nie ma jak sie kupuje porządne łożyska - matiz nie toleruje tych za 50zł (moim zdaniem

> tylko SKF), no i używa prasy do ich zakładania a nie młotka.

a co z słynnymi tulejkami i kasowaniem luzów?

pozd

> nie wiem - ja sprawę mechaniorowi zostawilem i nie pamietam juz szczegółów

Jeżeli nowe łożyska są identyczne jak oryginalne (tj. szerokość bieżni), to jedyną opcją jest montaż oryginalnych tulei - żadna dołączana do zestawów łożysk nie pasuje wink.gif

> to wiem, ale co z tymi ...... tulejkami?

> pozd

Tulejka jest pomiędzy łożyskami w piaście. Jeśli tulejka jest za wąska to po skręceniu wszystkiego łożyska będą za ciasne i się szybko wyrobią. Jeśli tulejka będzie za szeroka , to będziesz miał na łożyskach luz , bez możliwości skasowania go.