Skocz do zawartości

1.8T + i - tego silnika


nikt-znany

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładniej chodzi mi o 1.8T 150KM, aczkolwiek chętnie poczytam o innych wersjach w tym 163KM i 190KM.

Jaki koszt wymiany kompletnego rozrządu, jakieś typowe bolączki trapią te silniki?

Dokładniej interesowałby mnie silnik w zestawieniu z manualną skrzynią biegów i napędem quattro (siedzące w A4 B5 i B6).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> posiadam 1.8T 156 w cordobie po wirusie na 185..

Lżejsza buda od B5, nie mówiąc o B6.

> auto w sumie mam nie dlugo bo pol roku ..

> rorzad w okolicach 600-700zl niestety o napedzie Q nic nie powiem

Kompletny z pompą, jakimś dzwinym napinaczem i robocizną? Czytam, że ten 1kPLN trzeba wyłożyć.

> a ogolnie zadnych problemow z silnikiem nie mialem

Jak wygląda spalanie przy przepisowej jeździe w trasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana rozrządu u mnie wyszła około 850 złotych z pompą wody. Teraz mam 128 tys., z czego 35 tys. na LPG w ciągu ostatnich 17 miesięcy.

Sam silnik bezproblemowy, wymieniam co trzeba i działa.

Ostatnio komputer na trasie Ruda Śląska - Radom (jazda zgodnie z przepisami) pokazał 7,3 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymiana rozrządu u mnie wyszła około 850 złotych z pompą wody. Teraz mam 128 tys., z czego 35 tys.

> na LPG w ciągu ostatnich 17 miesięcy.

> Sam silnik bezproblemowy, wymieniam co trzeba i działa.

> Ostatnio komputer na trasie Ruda Śląska - Radom (jazda zgodnie z przepisami) pokazał 7,3 litra.

Spalanie czego ten komputer Ci pokazał bo na pewno nie LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spalanie czego ten komputer Ci pokazał bo na pewno nie LPG

Spalanie LPG poniżej 9 litrów (sprawdzone przy tankowaniu).

Komputer pokazuje tak jakbym jechał na noPb - tak jest przy instalacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spalanie LPG poniżej 9 litrów (sprawdzone przy tankowaniu).

> Komputer pokazuje tak jakbym jechał na noPb - tak jest przy instalacjach.

Jak Ty jeździsz? Mój mniej jak 10 litrów lpg nigdy nie spalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie zrobione 30.000 km w dwa lata od zakupu. Nie znam wad tego silnika, gdyż jak na razie działa. Ceny:

-pasek rozrządu Conti 62 zł

-rolka napinająca Ina 156 zł

-rolka prowadząca Ina 56 zł

-napinacz hydrauliczny Ina 206 zł

-pompa wody (niekonieczna wymiana, ale można przy okazji) Hepu 120 zł

-świece NGK 33 zł/szt

-dwa napinacze pasków INA 240 zł (są trzy paski: klima, pompa i pompa)

-wymiana tych gratów (bez świec) 410 zł

Tyle zapłaciłem ja 2 miesiące temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak Ty jeździsz? Mój mniej jak 10 litrów lpg nigdy nie spalił.

Miałem w O1 1,8T+LPG program na 190 km i faktycznie przy normalnej jeździe 10 LPG w trasie to standard, ale jak raz udało się pojechać przepisowo to spalanie wyszło 8,5 l, ale to było tylko raz i nigdy nie miałem psychy tego powtórzyć, nawet zona mówiła co mi się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak tam Twoje wrażenia i wspomnienia po gofrze z tym silnikiem?

> Czemu rozstaliście się?

bo auto bylo po zalaniu (korozja upodobala sobie progi od wewnatrz biglaugh.gif)

Denerwowalo mnie spalanie, 14l/100km w miescie LPG, ale za to 4x4 dolaczane recznie to bylo to smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładniej chodzi mi o 1.8T 150KM, aczkolwiek chętnie poczytam o innych wersjach w tym 163KM i

> 190KM.

> Jaki koszt wymiany kompletnego rozrządu, jakieś typowe bolączki trapią te silniki?

> Dokładniej interesowałby mnie silnik w zestawieniu z manualną skrzynią biegów i napędem quattro

> (siedzące w A4 B5 i B6).

Silnik jest generalnie bezproblemowy, jeśli ma powyżej 10 lat i nie miał zmienianych cewek to trzeba być gotowym, że w najbliższym czasie padną (za oryginalne BERU zapłaciłem w lutym 140zł/sztuka). Dodatkowo zdarzają się usterki przepływomierza, zaworu DV, N75, przepustnicy (tutaj z reguły pomaga czyszczenie i adaptacja).

Spalanie w mojej Octavii I z tym silnikiem oscyluje w granicach 8 litrów w trasie i 10 w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Dokładniej chodzi mi o 1.8T 150KM, aczkolwiek chętnie poczytam o innych wersjach w tym 163KM i

> 190KM.

> Jaki koszt wymiany kompletnego rozrządu, jakieś typowe bolączki trapią te silniki?

> Dokładniej interesowałby mnie silnik w zestawieniu z manualną skrzynią biegów i napędem quattro

> (siedzące w A4 B5 i B6).

Co do samego silnika 1,8 T nie mogę nic złego powiedzieć śmigam sobie już ponad 3 lata w Passacie z takim motorkiem i jak na razie tylko tankuję i śmigam, wiadomo wymiany zużytych części lub rozrząd jak piszesz to są jak dla mnie standardowe wymiany serwisowe w każdym aucie koszta podobne a zrobić trzeba ,co do spalania ja mam automat z lpg spalanie w granicach 10 a 14 litra jazda po niemieckich autostradach zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.