Skocz do zawartości

leasing w Czechach?


BuktopBektop

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dosyć często widzę nowe samochody na czeskich blachach. Nie przypuszczam żeby stolica naszego pięknego kraju stała się jakąś atrakcja turystyczną dla południowych sąsiadów. Dodatkowo tablice samochodów mają podkładki polskich dealerów więc pomyślałem że jest to jakiś leasing w czeskich firmach.Może ktoś ma jakieś informacje na ten temat i podzieli się w kilku słowach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio dosyć często widzę nowe samochody na czeskich blachach. Nie przypuszczam żeby stolica

> naszego pięknego kraju stała się jakąś atrakcja turystyczną dla południowych sąsiadów.

> Dodatkowo tablice samochodów mają podkładki polskich dealerów więc pomyślałem że jest to jakiś

> leasing w czeskich firmach.Może ktoś ma jakieś informacje na ten temat i podzieli się w kilku

> słowach

We Wrocławiu to samo widuję. Dodatkowo styl jazdy tych "Czechów" zdecydowanie odbiega od tego obserwowanego za naszą południowo-zachodnią granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio dosyć często widzę nowe samochody na czeskich blachach. Nie przypuszczam żeby stolica

> naszego pięknego kraju stała się jakąś atrakcja turystyczną dla południowych sąsiadów.

> Dodatkowo tablice samochodów mają podkładki polskich dealerów więc pomyślałem że jest to jakiś

> leasing w czeskich firmach.Może ktoś ma jakieś informacje na ten temat i podzieli się w kilku

> słowach

Z tego co mi wiadomo w Czechach odlicza się pełen VAT od ceny auta i kosztów jego utrzymania.

Jeśli ktoś ma firmę lub oddział firmy zarejestrowaną w Czechach to zdecydowanie korzystniej finansowo wyjdzie zakup firmowego auta właśnie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co mi wiadomo w Czechach odlicza się pełen VAT od ceny auta i kosztów jego utrzymania.

> Jeśli ktoś ma firmę lub oddział firmy zarejestrowaną w Czechach to zdecydowanie korzystniej

> finansowo wyjdzie zakup firmowego auta właśnie tam.

Bingo - nastepne auto bedzie własnie tak kupione. Firmę tez przenoszę - nie widzę żadnego dalszego sensu szarpania się z naszymi urzędasami. Na koniec ciekawostka - pomysł poddał mi mój kolega, który do Czech przeniósł firmę z powodu mozliwości wrzucenia w koszty zakupu i kosztów eksploatacji awionetki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio dosyć często widzę nowe samochody na czeskich blachach. Nie przypuszczam żeby stolica

> naszego pięknego kraju stała się jakąś atrakcja turystyczną dla południowych sąsiadów.

> Dodatkowo tablice samochodów mają podkładki polskich dealerów więc pomyślałem że jest to jakiś

> leasing w czeskich firmach.Może ktoś ma jakieś informacje na ten temat i podzieli się w kilku

> słowach

W jednym z odcinków programu "zakup kontrolowany" zostało to wyjaśnione. Właściciel firmy, która ma swój oddział na Słowacji kupuje tam samochód jako firmowy i płaci wszelkie związane z tym podatki. Jeśli dobrze pamiętam to przy BMW X3 oszczędnośc wynosiła około 50kPLN w porównaniu z RP. Spora różnica była przy samej cenie zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wynika to z ogolnego kosztu prowadzeania firmy porownujac CZ donPL. U mnie poprostu jest taniej i przyjemniej....

Mysle ze kilka podmiotow tez na to zwrocila uwage i stad te rejestracje.

Ps. Moja jest czeska tylko z powodu posiadania samochodu sluzbowego z CZ :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bingo - nastepne auto bedzie własnie tak kupione. Firmę tez przenoszę - nie widzę żadnego dalszego

> sensu szarpania się z naszymi urzędasami. Na koniec ciekawostka - pomysł poddał mi mój kolega,

> który do Czech przeniósł firmę z powodu mozliwości wrzucenia w koszty zakupu i kosztów

> eksploatacji awionetki.

Czy wiąże się to z wynajęciem na miejscu biura, sekretarki, księgowości i rzeczywistą fizyczna obecnością firmy na rynku czy też adres uzyskujemy w jakimś biurowcu w Pradze zaś księgowość obrabia nam jakaś lokalna pani Krysia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy wiąże się to z wynajęciem na miejscu biura, sekretarki, księgowości i rzeczywistą fizyczna

> obecnością firmy na rynku czy też adres uzyskujemy w jakimś biurowcu w Pradze zaś księgowość

> obrabia nam jakaś lokalna pani Krysia?

Pewnie ichniejszy NIP i Regon wystarczą. W podobny sposób taksówkarze rejestrowali działalność na Litwie, żeby niższy ZUS płacić. A auta jeżdżą na polskich tablicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bingo - nastepne auto bedzie własnie tak kupione. Firmę tez przenoszę - nie widzę żadnego dalszego

> sensu szarpania się z naszymi urzędasami. Na koniec ciekawostka - pomysł poddał mi mój kolega,

> który do Czech przeniósł firmę z powodu mozliwości wrzucenia w koszty zakupu i kosztów

> eksploatacji awionetki.

A może by ten temat wydzielić i posłuchać kogoś kto owy proceder przeszedł, bo to bardzo ciekawa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
2 godziny temu, LukiDudo napisał:

Ja korzystałem właśnie z leasingu w Czechach, bo auto, które chciałem miało silnik większy niż 2 litry, więc zostałaby naliczona dodatkowa akcyza, a to większe koszty jak wiadomo. Przy luksusowym samochodzie, jaki kupowałem były one i tak nieźle wywindowane. 

Piekna reklama :jem: No ale luksusowy samochod :sex: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

Piekna reklama :jem: No ale luksusowy samochod :sex:  

po jaką cholerę cytujesz tą reklamę?

Zgłoś post z reklamą i on się automatycznie ukryje, a nie podbijasz dziadostwo... myśl chłopie.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2013 o 19:42, ABM napisał:

z powodu mozliwości wrzucenia w koszty zakupu i kosztów eksploatacji awionetki.

A broni się to po kontroli ichniejszego US, czy ta możliwość jest do czasu kontroli ?

No chyba, że działalność to air taxi, albo robienie zdjęć z powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając Czechów i ich podejście - to teraz jest niby taniej, milej...... ale po czasie sie skapną, ze można Polaczków wy..... i zrobią wszystko by tych Polaczków wy....

(przerabiałem temat z wy.... Polaczka, tym Polaczkiem byłem ja)  

 

W sprawie prowadzenia firmy za granicą - musi być powód i możliwość, należy mieć siedzibę (może być nawet garaż, czy adres wirtualnego biura ) musi być jakaś księgowość (osoba kontaktująca się z lokalnymi biurami [US, ZUS...])

 

W Cieszynie jest pełno doradców w tej sprawie .

 

A tak swoją drogą, mina "czecha" jadącego autem z CZ blachami jak pojedzie stylem Polskiego Janusza w Polsce  i zbierze ostre joby po czesku za jego chamskie zachowanie na drodze, jest nie do opisania - też znam z autopsji 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.