Skocz do zawartości

czujnik parkowania jaki polecacie ?


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

> a co sadzicie o czyms takim?

> jakiś tekst

Całkowicie zaspokaja potrzeby i nie trzeba do tego ciągnięcia kabli na deskę i przyklejania do niej tandetnych pudełek z wyświetlaczem nie wiadomo jakich danych hehe.giffacepalm%5B1%5D.gif. Poćwiczysz sobie na placu z kartonowymi pudłami żeby załapać czego oczekiwać od sygnalizatora i można cofać z zamkniętymi oczami ok.gifzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Całkowicie zaspokaja potrzeby i nie trzeba do tego ciągnięcia kabli na deskę i przyklejania do niej

> tandetnych pudełek z wyświetlaczem nie wiadomo jakich danych . Poćwiczysz sobie na placu z

> kartonowymi pudłami żeby załapać czego oczekiwać od sygnalizatora i można cofać z zamkniętymi

> oczami .

to teraz pytanie valeo czy ten logic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Całkowicie zaspokaja potrzeby i nie trzeba do tego ciągnięcia kabli na deskę i przyklejania do niej

> tandetnych pudełek z wyświetlaczem nie wiadomo jakich danych . Poćwiczysz sobie na placu z

> kartonowymi pudłami żeby załapać czego oczekiwać od sygnalizatora i można cofać z zamkniętymi

> oczami .

A widzisz, ja właśnie wyłączyłem ten wk. dźwięk bo czułem się jak kierowca jakiegoś tira, mam natomiast takie "tandetne pudełko" na desce, które pokazuje mi w cm ile jest do przeszkody - i o to mi właśnie chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to teraz pytanie valeo czy ten logic

Valeo firma zacna, ale Logic też jest dobrze wykonany. Mam w Clio i działają lepiej niż bardzo dobrze. Na początku podchodziłem do nich jak pies do jeża grinser006.gif, ale po zabawie z pudłami na placu jestem pod wrażeniem. Już od dwóch metrów precyzyjnie wyświetlają odległość ze wskazaniem kierunku. Cofanie w deszczową noc na zatłoczonym parkingu pod to bajka i nigdy nie sprawiało mi tyle radości biglaugh.gif. W Kii nie ma wyświetlacza i trzeba czekać na ciągły sygnał przy około 20 cm od przeszkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Valeo firma zacna, ale Logic też jest dobrze wykonany. Mam w Clio i działają lepiej niż bardzo

> dobrze. Na początku podchodziłem do nich jak pies do jeża , ale po zabawie z pudłami na placu

> jestem pod wrażeniem. Już od dwóch metrów precyzyjnie wyświetlają odległość ze wskazaniem

> kierunku. Cofanie w deszczową noc na zatłoczonym parkingu pod to bajka i nigdy nie sprawiało

> mi tyle radości . W Kii nie ma wyświetlacza i trzeba czekać na ciągły sygnał przy około 20 cm

> od przeszkody.

logic wyjdzie drożej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> którą proponujesz?

Ściągnałem z e-Bay monitor 7" z dwoma wejściami za nieco ponad sto złotych, a kamerę z jakiegoś polskiego e-sklepu - kwadratową, żeby mi weszła w szyld zamiast zamka bagażnika. Też za około stówy. Generalnie wszystkie mają podobne parametry - kąt widzenia 160 stopni, automatyczne oświetlenie IR, podziałka centymetrowa nałożona na obraz (mnie to do niczego nie służy). Rozdzielczość całości na poziomie VGA. Zasilanie i sterowanie wyborem wejścia zrobiłem sam na dwóch diodach, sterowanie pobrałem z włącznika świateł cofania z wiązki przy skrzynce bezpieczników. Zmieściłem się w ok 250 zł, robota moja. I jeszcze chodzi mi po głowie wykorzystanie drugiego wejścia monitora zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optimum to kamera i czujniki.

Co do czujników, to polecam najprostsze Valeo z pipczykiem. Bardzo precyzyjne niezależnie od opadów. Nie mają lagów, spokojnie "na ucho" dojeżdżam do przeszkody na kilka centymetrów. No i bezproblemowa możliwość dokupienia pojedynczego czujnika w razie uszkodzenia.

Co do kamery, to masz rację, jest spoko. Pod warunkiem jaki ty spełniłeś. To znaczy, odpowiednio duży ekran. Z tym zaś jest problem, bo w większości aut brak jest miejsca na taki "telewizor", żeby był funkcjonalny i jednocześnie nie skusił amatora "niepilnowanego" "tableta". sick.gif

No i sama kamera. Ta dedykowana (przynajmniej do mojego auta) ok. 300pln.

Podsumowując: zrezygnowałem z pomysłu z kamerą na rzecz czujników i nie żałuję.

A-ha, czujniki też sam montowałem, banalna praca, jeżeli się dysponuje garażem z kanałem. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Montowalem bez kanału, nie był potrzebny. Czas montażu na spokojnie 3 h z ciągnięciem wyświetlacza

> na podszybie.

To zależy jakie mocowanie zderzaka. Z kanałem po prostu łatwiej. ok.gif

Wiele rzeczy da się bez kanału zrobić, np.wymieniałem skrzynię biegów w maluchu. Kwestia samozaparcia! biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tak. To jest robota na pół godziny. U mnie zeszło dłużej bo trafiłem na wzmocnienie zderzaka.

Dla tego zanim zacząłem wiercić, to zmierzyłem dyskretnie na parkingu rozmieszczenie oryginalnych. cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałem kiedyś założyć ale wyleczyłem się jak się dowiedziałem że działają od 30cm. Tyle to widać

> przez tylną szybę jak się cofa.

w seju sie da zaparkowac na cm bo tam auto konczy sie praktycznie z tylna szyba - przesiądz się do większego auta to zobaczysz że już nie parkuje się tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Cześć odświeżę temat. Jaki czujnik warto kupić. Auto Honda CR-V II polift. Jest tam wyjście na podłączenie??
Taki w okolicach 70-100zl na Allegro. Montowałem taki w UP! i już trzeci rok daje rade. Czujniki podłączasz do żarówki wstecznego w tylnej lampie.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw RTX z wyświetlaczem pokazującym odczyt z każdego czujnika z osobna. Mają fajne rozwiązanie - same czujniki są łatwe do wymiany, nie trzeba ściągać zderzaka i na nowo ciągnąć kabla do centralki, gdyby któryś padł. 

Edytowane przez aviator
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, spad napisał:

Taki w okolicach 70-100zl na Allegro. Montowałem taki w UP! i już trzeci rok daje rade. Czujniki podłączasz do żarówki wstecznego w tylnej lampie.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

Model możesz podesłać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, aviator napisał:

Ja mam zestaw RTX z wyświetlaczem. Mają fajne rozwiązanie - same czujniki są łatwe do wymiany, nie trzeba ściągać zderzaka i na nowo ciągnąć kabla do centralki, gdyby któryś padł. 

Możesz podesłać który zestaw masz? Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kocur1 napisał:

Model możesz podesłać??

 

Coś takiego kupowałem: M-Tech Czujnik parkowania - CP7 buzzer 4X białe (nazwa z Allegro). Jednak był tańszy, około 45 zł. :)

Edytowane przez spad
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.