Skocz do zawartości

Silnik 1.2 16V Renault


badyl1982

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jakie są opinie na temat silników jak w temacie, pomijając słabe osiągi. Ściśle chodzi mi o silnik montowany obecnie w nowym Loganie. O ile się nie mylę jest to silnik montowany wcześniej i obecnie w Clio.

Jak z awaryjnością tej jednostki? Jakich przebiegów dotrzymują te silniki ?

Za wszelkie opinie użytkowników i osób zorientowanych w temacie będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zona ma Clio z 1,2 ale 8v. Zrobione ma 130 kkm (auto mamy od nowości). Jedyna usterka to branie oleju (nie widać wycieków), tak że na 15kkm (wtedy wymieniam) dolewam 1,5 litra. Z racji mizernej mocy silnik traktowany prawie "do oporu", tzn pedał gazu jest tam niepotrzebny-wystarczyłby zwykły przełacznik : gaz do dechy-noga z gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zona ma Clio z 1,2 ale 8v. Zrobione ma 130 kkm (auto mamy od nowości). Jedyna usterka to branie

> oleju (nie widać wycieków), tak że na 15kkm (wtedy wymieniam) dolewam 1,5 litra. Z racji

> mizernej mocy silnik traktowany prawie "do oporu", tzn pedał gazu jest tam

> niepotrzebny-wystarczyłby zwykły przełacznik : gaz do dechy-noga z gazu.

1.2 16v mojej rozbiło sie przy przebiegu ok 60 kkm silnik bez problemu. stare clio z 1.2 8v doturało się do 210kkm bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, użytkowane jest Kangoo z takim silnikiem w firmie, której pracuje, obecnie nalatane 240tyś, silnik kapiony jest od początku żywota tego auta, oprócz zapoceń i wycieku z miski zero problemów. Ogólnie samochód ten posiada jeszcze oryginalne amortyzatory, kpl. tłumiki co na polskich drogach uważam za wyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ogólnie samochód ten posiada jeszcze oryginalne amortyzatory, kpl. tłumiki co na

> polskich drogach uważam za wyczyn.

ogolnie rzecz biorac auta ktore duzo jezdza zuzywaja sie wolniej. Maja po prostu znacznie mniej cykli rozgrzewanie-chlodzenie i czesciej jezdza po trasie (a nawet czasem autostrada sie w PL trafi) niz po miescie. Acz amorki ze francuskim aucie ktore maja 240kkm i jeszcze zyja to faktycznie ewenement chyba.

Renowkowe wolnossace benzyniaki to generalnie dobre maszyny w sensie mechanicznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140kkm od nowości, poci się trochę z okolicy uszczelki pokrywy zaworowej, 5kkm temu wymieniłem alternator bo zaczęły łożyska wyć.

Tak jak napisałeś, silnik nie jedzie. Tych 75KM kompletnie nie czuć, a przy włączonej klimie w upały już całkowicie masakra jest... Aby płynnie ruszyć trzeba mocno kręcić i spalanie podchodzi pod dwucyfrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zona ma Clio z 1,2 ale 8v. Zrobione ma 130 kkm (auto mamy od nowości). Jedyna usterka to branie

> oleju (nie widać wycieków), tak że na 15kkm (wtedy wymieniam) dolewam 1,5 litra. Z racji

> mizernej mocy silnik traktowany prawie "do oporu", tzn pedał gazu jest tam

> niepotrzebny-wystarczyłby zwykły przełacznik : gaz do dechy-noga z gazu.

Przy gazie 0-1 branie oleju 100ml na 1000km to normalne zużycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acz amorki ze francuskim aucie ktore maja 240kkm i jeszcze zyja to

> faktycznie ewenement chyba.

> Renowkowe wolnossace benzyniaki to generalnie dobre maszyny w sensie mechanicznym

dlaczego ewenement ?? ojciec sprzedal w tym tyg 13letnia meganke z orginalnymi(232k) przednimi amorkami (tylne zostały wymienione przy 180kkm)

samochod posiadalismy od 12 lat i 11kkm przebiegu

chcialbym trafic drugie tak bezproblemowe auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Acz amorki ze francuskim aucie ktore maja 240kkm i jeszcze zyja to

> dlaczego ewenement ?? ojciec sprzedal w tym tyg 13letnia meganke z orginalnymi(232k) przednimi

> amorkami (tylne zostały wymienione przy 180kkm)

> samochod posiadalismy od 12 lat i 11kkm przebiegu

> chcialbym trafic drugie tak bezproblemowe auto

moje we francuzie mają 194kkm i 17 lat, ciągle sprawne mimo sztywniejszych i krótszych sprężyn waytogo.gif

wiem, że dżihadowcy zaraz na mnie nakrzyczą, że amory to się wymienia po 80kkm hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 140kkm od nowości, poci się trochę z okolicy uszczelki pokrywy zaworowej, 5kkm temu wymieniłem

> alternator bo zaczęły łożyska wyć.

> Tak jak napisałeś, silnik nie jedzie. Tych 75KM kompletnie nie czuć, a przy włączonej klimie w

> upały już całkowicie masakra jest... Aby płynnie ruszyć trzeba mocno kręcić i spalanie

> podchodzi pod dwucyfrowe.

To fakt - z klimą jest odczuwalnie gorzej.

Ale spalanie z jazdy miejskiej (pół na pół korek i trasy szybkiego ruchu z jazdą przepisową) dają w moim Clio spalanie rzędu 6 (z klimą na auto), więc nie ma dramatu 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blad w liczeniu smile.gif

1999 i 13 lat smile.gif

sprzedalismy bo ojciec bardzo chcial kombi a ze trafila sie pewna astra to zmienił - meganka tak prawdę mówiąc ostatni rok stała i aż przykro było patrzeć jak niszczeje. a utrzymywać auto tylko jako awaryjne sensu ie bylo :/

no to było 1.4 16v bardzo fajny motor do w sumie lekkiego auta

poszla do handlarza za 4k - wgniotka na klapie i rozwalony halogen,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ta konsola to spiepszona jak dla jest ,jakby doklejona.

Clio 4 odpadło z powodu bardzo słabego widoku do tyłu z wnętrza auta; słabych silników ( turbo droższe o 5 tys.zł ) i właśnie tego przyklejonego tabletu ( jak to mówił Siudzi hehe.gif ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w CLIO III ten silnik dawał rade ale palił 8l / 100km

Hmm... Mam inne odczucia. Gdy clio 2 odstawiłem do serwisu na likwidację szkody parkingowej to dostałem właśnie clio 3 z przelotem 9,5kkm. Przy tym aucie clio 2 to pocisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem jazdy testowe nowym clio 4 z silnikiem 1,2 l; 75 KM. Niestety- bardzo słaby silnik na takie

> auto.

Potwierdzam, przejechałem tym jakieś 10 000 Km i zdecydowanie dynamiką nie powala. Nawet przy jednej osobie na pokładzie rozpędza się kiepsko. Nie wiem jak to jeździ załadowane na pełno confused.gif V max nie wydaje się wychodzić daleko poza 150 Km/h crazy.gif

Spalanie w mieście poniżej 7 litrów, w trasie w zasadzie takie samo i to przy jeździe bez szaleństw - autostrada, tempomat na 130 i do równo do przodu.

>Nie wiem, jak będzie się "odpychać" w dacii.

O dziwo w Sandero daje radę. Nie wiem czy samochód dużo lżejszy, czy kiepskie wyciszenie i spartańskie wnętrze daje złudzenie większej dynamiki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.