Skocz do zawartości

Płyta ochronna pod silnik - plusy i minusy


Roswell

Rekomendowane odpowiedzi

Plusy to takie że sie niby silnik nie brudzi. Minusy takie że co byś nie chciał zrobić trzeba ją zdejmować, potrafi się urwać i szurać po asfalcie zlosnik.gif

Osobiście bym nie zakładał. No chyba że mówimy o rajdówce i prawdziwej płycie pod silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie czy warto wydać pieniądze czy to zbędna rzecz

Z plusów - zabezpiecza alternator, który np. w Fiatach nagminnie montowany jest w odsłoniętych miejscach.

Z minusów - w Stilo udało mi się ją wyrwać cofając na śniegu.

Moim zdaniem - jak nie śmigasz po polach albo nie masz modelu w którym taka płyta jest wskazana, to możesz ją założyć co najwyżej dla szpanu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> plusy: czysty silnik

> minusy: brak (bo urwać można tez zderzak, rękę, nogę wiec trochę dziwny argument)

Z plusów dodałbym też nieco szybsze nagrzewanie się silnika w zimie (przynajmniej u mnie w mondeo diesel różnica jest zauważalna).

Jest tez ciszej (w dieslach na tych osłonach zazwyczaj jest jakas gąbka wytłumiająca hałasy).

Oczywiscie powyzsze tyczy sie fabrycznej osłony 270751858-jezyk.gif:

Z minusow to konieczność demontażu tego przy wymianie oleju (ale niektóre modele maja otwory lub klapki do tego celu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> plusy: czysty silnik

> minusy: brak (bo urwać można tez zderzak, rękę, nogę wiec trochę dziwny argument)

Jaki dziwny? Sam urwałem osłonę przy cofaniu w śniegu. To nie jest jakaś kazuistyka. Ręki, nogi czy zderzaka przy takim manewrze nie udało mi się urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad założeniem płyty ochronnej pod silnik i chciałbym poznać plusy i minusy tego

> dodatku

> Ogólnie czy warto wydać pieniądze czy to zbędna rzecz

z plusów ciszej w kabinie , przetestowane na Ibizie klekocie gdzie po kupnie nie było a potem założona zrobiło się ciszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad założeniem płyty ochronnej pod silnik i chciałbym poznać plusy i minusy tego

> dodatku

> Ogólnie czy warto wydać pieniądze czy to zbędna rzecz

Plus: zdecydowanie mniej syfi sie komora silnika, w Fiatach dodatkowo ochrona alternatora, chociaz u mnie i tak padl grinser006.gif.

Jezeli zamowisz stalowa czy aluminiowa to takze jest to dobra oslona przez uszkodzeniami mechanicznymi dolu silnika jak np miski.

Minus: w serwisie maja wiecej srubek do odkrecania przy przegladzie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu zakładać. Pod maskę syf i tak sie dostanie przez chłodnice.

U siebie miałem oryginalną, ale chciałem przejechać przez wodę 50-70cm; woda dostała się do komory silnika i pod wpływem ciężaru wody oderwała sie cała osłona. Od tej pory nie zakładam, anie nie mam zamiaru. Nie widze różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma sensu zakładać. Pod maskę syf i tak sie dostanie przez chłodnice.

mylisz się, błoto z pod kół nie pryska na el silnika, a przez chłodnicę to na pewno syf się nie dostaje

widzę różnice w aucie użytkowanym na budowie

tam gdzie są płyty silnik jest prawie czysty, tam gdzie nie ma, cały zachlapany błotem

aha, ja jeżdżąc po budowie nie urwałem osłony, więc żeby to zrobić na ulicy trzeba mieć szczęście wink.gif

najlepsza była by stalowa, ale plastik też daje radę

IMO osłona ma jednak więcej plusów hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mylisz się, błoto z pod kół nie pryska na el silnika, a przez chłodnicę to na pewno syf się nie

> dostaje

Ja nie nie mam samochodu terenowego, co za tym idzie jeżdze po utwardzonych drogach. Wiec błotem nie chlapie mi po silniku.

W zimie doskonale widać jak sól się dostaje przez chłodnice.

> IMO osłona ma jednak więcej plusów

Jakie?? Czysty silnik?? (2min myjką i silnik jest czysty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad założeniem płyty ochronnej pod silnik i chciałbym poznać plusy i minusy tego

> dodatku

> Ogólnie czy warto wydać pieniądze czy to zbędna rzecz

płyta jak płyta ale nie zapomnij solidnych mocowań zrobić. Najlepiej pospawać do podłużnic i do mocowań wahaczy poprzeczki ok.gif

Płytę najlepiej z duralu tak z 4-6mm grubości i będzie gitara ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jakim samochodzie ? Plaskacz osobowy (ten z info koło awatara SCS) chyba gra niewarta świeczki.

> 4X4 stalowa wręcz wskazana

No wlasnie sie tez zastanawialem, do jakiego auta autor chce zalozyc plyte, jaka i w jakim celu, bo do tego, co ma w profilu, to po co?

Stalowa jest ciezka. U siebie mam 5mm aluminium, tyle ze mam fabryczne miejsca mocowania. Zwieksza sie przeswit wzgledem plastikowej, ale to male piwo - dziesiatki razy uratowala mi miske olejowa i inne elementy silnika, a zdarzalo sie przygrzmocic porzadnie w rozne kamole przy ostrzejszej jezdzie po bezdrozach. Kilka razy myslalem, ze juz po silniku i zostawilem go w tyle, ale tylko dwa razy musialem plyte sciagac i klepac (zaczynala juz dotykac miski olejowej i wpadal w drgania na jalowym).

Taka plyta, jaka mam, jest tak solidna, ze swobodnie mozna pod nia podlozyc podnosnik i caly przod uniesc.

Mozna jeszcze u mnie dac oslone skrzyni oraz tylnego postu, ale tutaj rzadziej sie zdarza, zebym cos haczyl. Do 4x4 szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to opisują np. na aukcjach więc tak napisałem

> Ale tak chodzi o taką wytłoczkę z tworzyw sztucznych

ma sens pod warunkiem, że jest przemyślana - tzn ma otwory rewizyjne i do wymiany oleju nie trzeba jej ściągać

Trochę mniej wody, a zimą soli, zawsze dobrze zrobi misce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Ale tak chodzi o taką wytłoczkę z tworzyw sztucznych

W takim razie jedyna wada to, że przy cofaniu w głębokim, mokrym śniegu prawdopodobnie ją urwiesz.

W każdym razie mi się udało w ten sposób: "załatwić" oryginalną w CR-V i w X-Trail-u.

Za to aluminiowa płyta 5mm, w dużo niższym Civic Shuttle, wytrzymała wszystko.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oslona plastikowa czy metalowa?

Metalowa oslna plusy chroni miske, nie brudzi sie silnik, minusy czasem zwoni, wiekza masa auta

Plastikowa plusy czysty silnik

Minusy latwo uszkodzic, nie chroni silnika.

Ja mam u siebie plyte stalowa i sobie chwale przy glebie okolo -70 mm :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest mi lżej na sercu, ponieważ mam tak nisko michę olejową, że na każdym śpiącym było szuru buru, a nowa micha droga... zlosnik.gif Minusem na pewno jest to, że przy większości działań przy aucie trzeba ją demontować.

Co do odpadania, to jak ktoś kupuje jakieś plastikowe "barachło", to potem odpada. Ja mam stalową i od trzech lat jest z nią wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim przypadku jest mi lżej na sercu, ponieważ mam tak nisko michę olejową, że na każdym śpiącym

> było szuru buru, a nowa micha droga...

A teraz szorujesz osłoną i to dużo bardziej, bo jest niżej hmm.gif Swoją droga - jaki trzeba mieć prześwit, żeby uszkadzać maskę na spowalniaczach? icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.