Skocz do zawartości

Modyfikacja silnika 1.2 8v mpi ?


jakubnow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam cc z silnikiem 1.2 od punta I 1.2 73km. Obrobiona głowica kolektor 4-2-1 który szedł do tego silnika wszystko tak jak szlo. Wałek 866 dolot zrobiony zimne wszystko jest tak jak powinno mniej więcej być. Wiem ze jeszcze muszę zrobić całkowity przelot bo mam jeszcze środkowy no ale co dalej chce uzyskać chociaż ze 100 koni z tego silnika. Proszę was o podpowiedz tylko nie interesuje mnie turbo jak na razie. Pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekki zamach i przede wszystkich zmień wałek na bardziej wyczynowy. Nie rób przelotu, bo będzie głośny i zmieni się charakterystyka momentu. To też zależy czy chcesz kręcić do odcięcia czy jeździć w średnim zakresie obrotów. Ale z drugiej strony przy lekkim zamachu i tak będziesz kręcił wysoko. Poza tym musisz to wystroić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lekki zamach i przede wszystkich zmień wałek na bardziej wyczynowy. Nie rób przelotu, bo będzie

> głośny i zmieni się charakterystyka momentu. To też zależy czy chcesz kręcić do odcięcia czy

> jeździć w średnim zakresie obrotów. Ale z drugiej strony przy lekkim zamachu i tak będziesz

> kręcił wysoko. Poza tym musisz to wystroić.

Max kręcę do 6 tys bo więcej się nie opłaca szkoda silnika a po drugie nie ciągnie tak jak trzeba. No ten wałek ale jaki wiesz może dokładniej ? Ten zamach tez nie jestem pewien co do tego miałem to robić no ale czytałem ze to jest nie opłacalne i tylko szkodzi np wolne obroty. A z tym wystrojeniem to chodzi o mapy rozumiem ? Dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uzyskanie 100KM nie bedzie łatwą sprawą. Tak jak pisze mój poprzednik ostry wałek, duża

> przepustnica, kolektor rurowy zamiast żeliwnego, ewentualnie customowy kolektor dolotowy plus

> porządne strojenie i może się uda

Duża przepustnica czyli z innego auta czy rozwiercona ? tez słyszałem ze jak się rozwierci to też są jaja z tym żeby to chodziło jak powinno wink.gif Ten kolektor customowy to jaki bo nie wiem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Duża przepustnica czyli z innego auta czy rozwiercona ? tez słyszałem ze jak się rozwierci to też

> są jaja z tym żeby to chodziło jak powinno Ten kolektor customowy to jaki bo nie wiem

kurde koles rozbrajasz mnie na starcie. chcesz dlubac silnik, zeby miec 100 koni, czy miec bezawaryjna wygode?? bo jedno z drugim ciezko czasem polaczyc. jak zalezy ci na kulturze pracy, to w n/a nie wycisniesz 100koni.

> Max kręcę do 6 tys bo więcej się nie opłaca szkoda silnika a po drugie nie ciągnie tak jak trzeba.

> No ten wałek ale jaki wiesz może dokładniej ? Ten zamach tez nie jestem pewien co do tego

> miałem to robić no ale czytałem ze to jest nie opłacalne i tylko szkodzi np wolne obroty. A z

> tym wystrojeniem to chodzi o mapy rozumiem ? Dzięki za odpowiedz.

tu to samo co wyzej. jak ma byc moc w n/a to musza i byc obroty...lekki zamach tez...a ze sa problemy z jalowymi...normalne, a przy "kwadratowym" walku dopiero sie porobi na wolnych. musisz usiasc i sie zastanowic, czy zalezy ci na mocy, czy na kulturze pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100km shamowane zlosnik.gif z 1.2. 8v to grube mody od głowicy zaczynając a częst na panewkach kończąc.

To nie gran turismo-kupuje part'sy dodajesz i HP rośnie. wink.gif

Droga jest taka-zdrowy silnik-obróbka kompleksowa głowicy,kanałów zaworów,planowanie-wałek o sportowej charakterystyce-dolot, wydech z prawdziwym kolektorem 4-2-1, strojenie na hamownii...i 80-90km-przy ok. 7tys., moment z 2000obr. niżej będzie.

Spalanie z 10l/100km i ciąg od 3-4, w zależności od charakterystyki.

Ale da się.... ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam cc z silnikiem 1.2 od punta I 1.2 73km. Obrobiona głowica kolektor 4-2-1 który szedł do

> tego silnika wszystko tak jak szlo. Wałek 866 dolot zrobiony zimne wszystko jest tak jak

> powinno mniej więcej być. Wiem ze jeszcze muszę zrobić całkowity przelot bo mam jeszcze

> środkowy no ale co dalej chce uzyskać chociaż ze 100 koni z tego silnika. Proszę was o

> podpowiedz tylko nie interesuje mnie turbo jak na razie.

Zmień wałek, bo na tym nie ma szans na 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kurde koles rozbrajasz mnie na starcie. chcesz dlubac silnik, zeby miec 100 koni, czy miec

> bezawaryjna wygode?? bo jedno z drugim ciezko czasem polaczyc. jak zalezy ci na kulturze

> pracy, to w n/a nie wycisniesz 100koni.

> tu to samo co wyzej. jak ma byc moc w n/a to musza i byc obroty...lekki zamach tez...a ze sa

> problemy z jalowymi...normalne, a przy "kwadratowym" walku dopiero sie porobi na wolnych.

> musisz usiasc i sie zastanowic, czy zalezy ci na mocy, czy na kulturze pracy...

No ok nie zależy mi na równej pracy silnika i w ogóle. Ale z tego co wiem da się to zrobić żeby normalnie chodził. I chodzi mi tylko o to że jest kłopot z tym wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Max kręcę do 6 tys bo więcej się nie opłaca szkoda silnika a po drugie nie ciągnie tak jak trzeba.

> No ten wałek ale jaki wiesz może dokładniej ? Ten zamach tez nie jestem pewien co do tego

> miałem to robić no ale czytałem ze to jest nie opłacalne i tylko szkodzi np wolne obroty. A z

> tym wystrojeniem to chodzi o mapy rozumiem ? Dzięki za odpowiedz.

Da sie 100Km i wcale silnik nie straci na kulturze

Ja miałem 101Km shamowane na hamowni u p. Chojnackiego teraz mam przelot 270 tys to pewnie z 15 koni juz uciekło

Co robiłem :

Obróbka głowicy u Chojnackiego pakiet GTS czy GTX nie pamietam jak sie nazywał Wałek u p. Swiatka ze strojeniem Kolektor rurowy supersprinta i sportowy katalizator i dalej przelot fi50 , strumiennica dolotu p. Weglarskiego i dorobiony dolot ala Jankowy Przepustnica rozwiercana fi 42 nie całe chyba i przez jakis czas były wieksze wtryski ale spalanie było na poziomie 8 l przy normalnej jeżdzie wiec wróciłem do seryjnych wtrysków.

Oczywiscie strojenie było po wszystkich modach.

Auto od modyfikacji ma 270tys przelotu i odpukac nigdy mnie nie zwiodło jeżdze na codzienwolne obroty OK na serii wtryskach spalanie w trasie ok 6 l. w cyklu mieszanym 6,5 a czesto latam z przyczepa to ok 7-7,5 zalezy ile naładuje.

Do tej pory raz umarła mi tylko UPG i sprzegło

Teraz licze sie z tym ze to juz zbliża sie kres zycia silnika bo bierze olej i moc juz nie ta co da sie oddczuć ale na ok 10 lat od modyfikacji to jestem zadowolony

Faktem jest ze miałem fabrycznioe mocna jednostke nawet dziwł sie p. Chojnacki bo przed modami miał 76KM a jak mówiłte silnik oscylowały w granicach 70-72KM i silnik był fabrycznie nowy nie zadna uzywka moze dlatego tez tak długo latam.

Nie katuje go a filtry oleje itp zmieniam książkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da sie 100Km i wcale silnik nie straci na kulturze

> Ja miałem 101Km shamowane na hamowni u p. Chojnackiego teraz mam przelot 270 tys to pewnie z 15

> koni juz uciekło

> Co robiłem :

> Obróbka głowicy u Chojnackiego pakiet GTS czy GTX nie pamietam jak sie nazywał Wałek u p. Swiatka

> ze strojeniem Kolektor rurowy supersprinta i sportowy katalizator i dalej przelot fi50 ,

> strumiennica dolotu p. Weglarskiego i dorobiony dolot ala Jankowy Przepustnica rozwiercana fi

> 42 nie całe chyba i przez jakis czas były wieksze wtryski ale spalanie było na poziomie 8 l

> przy normalnej jeżdzie wiec wróciłem do seryjnych wtrysków.

> Oczywiscie strojenie było po wszystkich modach.

> Auto od modyfikacji ma 270tys przelotu i odpukac nigdy mnie nie zwiodło jeżdze na codzienwolne

> obroty OK na serii wtryskach spalanie w trasie ok 6 l. w cyklu mieszanym 6,5 a czesto latam

> z przyczepa to ok 7-7,5 zalezy ile naładuje.

> Do tej pory raz umarła mi tylko UPG i sprzegło

> Teraz licze sie z tym ze to juz zbliża sie kres zycia silnika bo bierze olej i moc juz nie ta co da

> sie oddczuć ale na ok 10 lat od modyfikacji to jestem zadowolony

> Faktem jest ze miałem fabrycznioe mocna jednostke nawet dziwł sie p. Chojnacki bo przed modami miał

> 76KM a jak mówiłte silnik oscylowały w granicach 70-72KM i silnik był fabrycznie nowy nie

> zadna uzywka moze dlatego tez tak długo latam.

> Nie katuje go a filtry oleje itp zmieniam książkowo

Dzięki wielkie za odpowiedz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wite ktoś może jaka przepustnica podchodzi do silnika 1.2 mpi z innego auta nie wiem brava albo

> coś jakaś większa ?

Gotowce słabo, niektórzy robią przejściówkę na tą od 1.6 albo rozwiert, do 42mm lub 45 z tulejowaniem, niegdyś kolega Psychik się tym trudnił, o ile dobrze pamiętam.

Może Ci jest w stanie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica - 300 zł u kolegi bzyczek

lekkie koło zamachowe od otoczaka - 200

obróbka głowicy od 1000 w górę

Ostry wałek - od 400

Kolektor 4 w 1 - 600

Dobre strojenie no u huby - nie podpowiem i jak najbardziej 100 koni pęknie. Dolicz wszelkie uszczelki, płyny, no i na 95 oktanowym paliwie czy lpg nie pojeździsz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.