Skocz do zawartości

Ogrzewanie wnętrza


nikt-znany

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pomysłu co może być przyczyną bardzo słabego ogrzewania: zapchana nagrzewnica czy może uszkodzony zawór nagrzewnicy?

Czasami powietrze leci ciepłe, czasami całkowicie chłodne. Wąż na wejściu do nagrzewnicy ledwo ciepły, na wyjściu chłodny.

Jak odkręcę odpowietrznik na wyjściu z nagrzewnicy to czasami płyn wydostaje się, ale głównie nic nie leci. Wychodzi na to, że nie ma przepływu przez nagrzewnicę...

Jak objawiałby się uszkodzony zawór ? Jak go najprościej zdiagnozować?

Nie wiem czy kupić całą nagrzewnicę czy sam zawór.

Na allegro widzę, ze nagrzewnica kosztuje ~70PLN (zastanawiam się jaką to ma jakość za takie pieniądze), tyle samo zawór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odkręć zawór od nagrzewnicy zdejmij 2 wąż i podłącz wąż z wodą zobacz czy jest normalny przepływ

> wody przez nagrzewnicę jak jest ok to wymień sam zawór przy nagrzewnicy na nowy koszt OE to ok

> 40zł

Tak tez przy najblizszym weekendzie zrobie.

Dodatkowo chyba zaryzykuje i przeplucze uklad chlodzenia jakims suwaksem, bo zasyfiony jest (mechanik ktory wymienial pompę wody nie przepłukał tylko zalał nowy płyn) i na koniec zaleję nowym płynem. Może nigdzie nie rozszczelni się... a jeśli nawet to trudno, trzeba będzie porządek zrobić bo za chwilę znowu zabije nagrzewnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz u siebie dostęp ale kiedyś z kumplem zacząłem od płukania dosłownie z węża na myjni poszczególnych części układu ze szczególnym uwzględnieniem nagrzewnicy - tam króćce wystawały z przegrody i dość łatwo było przepompować wodę w obu kierunkach.

Później dolewał siuwaks do układu i jeździł z tym jakiś czas - na koniec nowy płyn i ogrzewanie się znalazło więc warto spróbować...

Jeśli jest to zamulenie to pewnie pomoże ale jeśli bardziej zarosła "kamieniem" to pewnie tylko wymiana...

A może gazolinka schładza za bardzo czynnik? Chociaż skoro wcześniej nie narzekałeś to pewnie nie tutaj problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jaki masz u siebie dostęp ale kiedyś z kumplem zacząłem od płukania dosłownie z węża na

> myjni poszczególnych części układu ze szczególnym uwzględnieniem nagrzewnicy - tam króćce

> wystawały z przegrody i dość łatwo było przepompować wodę w obu kierunkach.

> Później dolewał siuwaks do układu i jeździł z tym jakiś czas - na koniec nowy płyn i ogrzewanie się

> znalazło więc warto spróbować...

> Jeśli jest to zamulenie to pewnie pomoże ale jeśli bardziej zarosła "kamieniem" to pewnie tylko

> wymiana...

> A może gazolinka schładza za bardzo czynnik? Chociaż skoro wcześniej nie narzekałeś to pewnie nie

> tutaj problem...

Dostęp względnie dobry jak na ten samochód.

Wstępnie chyba tak właśnie zrobię i zobaczymy. Później płukanie układu i nowy płyn.

Wcześniej grzał jak zły, ostatniej zimy słabiej a teraz już całkiem mizernie grzeje.

Mam nadzieję, że pomoże. Zwalać deski nie chce mi się rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyczyściłem układ. Nagrzewnica grzeje jak piec... bananaevil.gif

Najpierw wężem z wodą przepłukałem nagrzewnicę dostarczając wodę do węza wyjściowego, później odwrotnie.

Następnie zalałem wodę z K2 Radiator Flush.

Zlałem szlam, następnie dwukrotnie zalałem wodą i na końcu płyn do chłodnic.

Trzeba było dobrze odpowietrzyć układ i jest ok.

Mam nadzieję, że nie pojawią się wycieki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.