Skocz do zawartości

Podgrzewana przednia szyba


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

W ktorych modelach w rocznikach 2000-2003 samochodow klasy sredniej i sredniej wyzszej kombi byly podgrzewane przednie szyby? Wiem, ze w Mondeo MK3 byl to prawie standard, a i spotykana, choc rzadko byla w Lagunie 1. Cos obilo mi sie o uszy, ze w C5, ale nie znalazlem wiarygodnego info.

W ktorych mozna cos takiego dolozyc (zmieniajac szybe)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy poza fordem jakiś producent stosował prawdziwe podgrzewanie przedniej szyby.

W niektórych autach opcja grzania szyby przedniej oznaczała tylko kilka pasków grzejnych (takich jak na tylnej szybie) w miejscu gdzie zatrzymują się wycieraczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy poza fordem jakiś producent stosował prawdziwe podgrzewanie przedniej szyby.

> W niektórych autach opcja grzania szyby przedniej oznaczała tylko kilka pasków grzejnych (takich

> jak na tylnej szybie) w miejscu gdzie zatrzymują się wycieraczki

Laguna I ph II, która posiadałem, miała prawdziwe grzanie przedniej szyby. Całej. Dziłało to genialnie. W Scenicu mi badzo tego zimą brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Laguna I ph II, która posiadałem, miała prawdziwe grzanie przedniej szyby. Całej. Dziłało to

> genialnie. W Scenicu mi badzo tego zimą brakowało.

działa genialnie, ale wolę bez grzania - przeszkadzają mi druciki w szybie i dla kilku dni w zimie nie chcę sie męczyć przez cały rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> działa genialnie, ale wolę bez grzania - przeszkadzają mi druciki w szybie i dla kilku dni w zimie

> nie chcę sie męczyć przez cały rok

Szczerze powiem. Ja tych drucików nie widzialem. Nigdy mi nie przeszkadzaly. Musiałem naprawde chciec je zobaczyć. A wzrok mam jeszcze, sam sie temu dziwię, bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w Mondeo MK3 przeszkadzały przez pierwsze kilka kilometrów, potem już się przyzwyczaiłem.

Jednak zamiast grzanej przedniej szyby wolałbym webasto.

W Astrze H podgrzewanie przedniej szyby rozwiązali w ten sposób, że cała prędkość nawiewu i temperatura skierowane są tylko na szybę rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze powiem. Ja tych drucików nie widzialem. Nigdy mi nie przeszkadzaly. Musiałem naprawde

> chciec je zobaczyć. A wzrok mam jeszcze, sam sie temu dziwię, bardzo dobry.

mnie w zasadzie nie przeszkadza w słoneczny dzień

ale jak jest szarówka opady czy w nocy to męczą się oczy i kiepsko sie jedzie

myślałem , że gały mi na starość siadają , ale w VW prywatnym nie męczą się w nocy wcale - więc cos w tej grzanej szybie jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witaj

> focus

> swoją drogą genialny wynalazek, czemu inni nie stosują powszechnie?

Zgodzę się że genialny ale chyba debil projektował rozmieszczenie drucików.

Grzanie nie obejmuje całej szyby po bokach nie dali i końce wycieraczek chodzą po lodzie jak nie zdrapiesz lodu.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ktorych modelach w rocznikach 2000-2003 samochodow klasy sredniej i sredniej wyzszej kombi byly

> podgrzewane przednie szyby? Wiem, ze w Mondeo MK3 byl to prawie standard, a i spotykana, choc

> rzadko byla w Lagunie 1. Cos obilo mi sie o uszy, ze w C5, ale nie znalazlem wiarygodnego

> info.

> W ktorych mozna cos takiego dolozyc (zmieniajac szybe)?

W Outbacku było chyba nawet jako standard wink.gif, oczywiście podgrzewany dół wycieraczek, dla mnie to nawet lepiej ... choć i tak użyłem przez 5 lat może dwa razy.

Mozna dołozyć w tych co wystepuje, w przypadku Subaru inna szyba + instalacja elektryczna z włącznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Subaru ma podgrzewaną dolną część szyby, ale to pewnie wiesz.

Wiem, mam i prawie nie uzywam - jedynie, zeby puscily wycieraczki, ale zeby mozna bylo je uzywac, to najpierw trzeba z reszty szyby lod zedrzec, albo roztopic, wiec sam wiesz. Nawet nie zapobiega oblodzeniu wycieraczek, choc z drugiej strony, czemu mialoby? wink.gif

A wlasnie, to bylby fajny ficzer - podgrzewane piora wycieraczek grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze powiem. Ja tych drucików nie widzialem.

kilka razy mialem okazje przejechac sie Focusem MK2. Drucikow nie widac, za to widac lekko rozszczepione swiatlo w nocy. Pewnie idzie sie do tego przyzwyczaic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednak zamiast grzanej przedniej szyby wolałbym webasto.

Wiem, ze czesc producentow stosowalo elektryczne grzalki w nawiewie do tego celu. Nie wiem, czy mialo to sens i nie wiem, czy dotyczy modeli, ktore mnie interesuja, ale w opisach aukcji/ofert nie widzialem takich ficzerow.

A webasto wiela kosztuje? Daje sie to zalozyc do kazdego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o webasto: http://superauto24.se.pl/auto-porady/web...ala_302267.html

I jest takie zdanie:

Quote:

Podczas całego obiegu płyn oddaje ciepło, które przez dmuchawy układu wentylacji jest kierowane do kabiny samochodu – nawet przy niskich temperaturach wystarczy około 20 minut, by nagrzać wnętrze auta.


Nie wiem, jak w innych samochodach, ale u mnie po 20 minutach bez webasto juz dawno jest cieplo. Tak malo to skuteczne?

[edited]

nie bylo tematu hehe.gif znalazlem ceny hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, ze czesc producentow stosowalo elektryczne grzalki w nawiewie do tego celu. Nie wiem, czy

> mialo to sens i nie wiem, czy dotyczy modeli, ktore mnie interesuja, ale w opisach

> aukcji/ofert nie widzialem takich ficzerow.

W Insigni mam takie rozwiązanie. Rzeczywiście, w zimę powietrze z nawiewów leci ciepłe o wiele szybciej, niż jakby czekać na ogrzanie płynu. Czy pomaga w rozmrożeniu przedniej szyby? Tak, ale cudów nie ma. Jak stoję pod chmurką to i tak dodatkowo używam czegoś do roztopienia lodu, bo z samego nawiewu za długo to trwa. Za to w samochodzie robi się cieplej wyraźnie szybciej.

W ofertach mogą o tym nie pisać bo na dobrą sprawę jak ktoś nie kupował samochodu w salonie tylko z drugiej ręki, a sprzedawca mu nie powie - to można nie zauważyć. Nie ma do tego dodatkowego przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, jak w innych samochodach, ale u mnie po 20 minutach bez webasto juz dawno jest cieplo.

> Tak malo to skuteczne?

a wychodzisz rano, odpalasz auto, zostawiasz je tak na 20 minut z kluczykami w srodku i potem wracasz?

Webasto ma duzo mniejszy silnik, mniej kopci, mniej halasuje i wsiadasz do nagrzanego auta. Sterujesz sobie pilotem albo timerem albo jednym i drugim.

> [edited]

> nie bylo tematu znalazlem ceny

no nie ma co sie dziwic. Swoje kosztuje. Ogrzewana szyba tez 5 zl nie kosztuje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mondeo bylo ale pomysl jest dobry ale wykonanie juz nie.

Wiesz ile razy jadac w marznacym sniegu zatykalo mi wycieraczki? Co po ogrzewanej szybie jak ogrzewanie nie siega gdzie powinno? Fajne do roztopienia rano szronu na szybie ale podczas jazdy sprawdzalo sie to srednio. Efekt byl taki ze gotowalem sie w srodku bo trzeba bylo ustawiac gorac prosto na szybe zeby wycieraczki odmarzly

Moze w miescie tak tego nie widac ale dojezdzajac do pracy 20km trasa wkurzalo niemilosiernie. W obecnej L3 nie mam podgrzewanej szyby a tak sie nie robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w mondeo bylo ale pomysl jest dobry ale wykonanie juz nie.

> Wiesz ile razy jadac w marznacym sniegu zatykalo mi wycieraczki? Co po ogrzewanej szybie jak

> ogrzewanie nie siega gdzie powinno? Fajne do roztopienia rano szronu na szybie ale podczas

> jazdy sprawdzalo sie to srednio. Efekt byl taki ze gotowalem sie w srodku bo trzeba bylo

> ustawiac gorac prosto na szybe zeby wycieraczki odmarzly

> Moze w miescie tak tego nie widac ale dojezdzajac do pracy 20km trasa wkurzalo niemilosiernie. W

> obecnej L3 nie mam podgrzewanej szyby a tak sie nie robi...

podgrzewanie szyby pod wycieraczkami tez na to nie pomaga - mam to w Foresterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytam o webasto: http://superauto24.se.pl/auto-porady/web...ala_302267.html

> I jest takie zdanie:

> Quote:

> Podczas całego obiegu płyn oddaje ciepło, które przez dmuchawy układu wentylacji jest kierowane do

> kabiny samochodu – nawet przy niskich temperaturach wystarczy około 20 minut, by

> nagrzać wnętrze auta.

> Nie wiem, jak w innych samochodach, ale u mnie po 20 minutach bez webasto juz dawno jest cieplo.

> Tak malo to skuteczne?

> [edited]

> nie bylo tematu znalazlem ceny

Webasto do osobowki ma chyba moc ok 3-5KW a musi nagrzac maly obieg chlodzenia wraz z silnikiem po 10minutach juz szron z szyb znika, ale aby w aucie bylo cieplo i silnik sie nagrzał to potrzeba ok 30 minut . Webasto właczasz przed ruszeniem, Ja wstaje z lozka klikam ON na pilocie i po 30 minutach mam cieplo w aucie i silnik rozgrzany do okolo 70 stopni. Jak sie spiesze albo zapomne wczesniej właczyc to i tak je uruchamiam bo silnik szybciej lapie temperature robocza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Webasto do osobowki ma chyba moc ok 3-5KW a musi nagrzac maly obieg chlodzenia wraz z silnikiem po

> 10minutach juz szron z szyb znika, ale aby w aucie bylo cieplo i silnik sie nagrzał to

> potrzeba ok 30 minut . Webasto właczasz przed ruszeniem, Ja wstaje z lozka klikam ON na

> pilocie i po 30 minutach mam cieplo w aucie i silnik rozgrzany do okolo 70 stopni. Jak sie

> spiesze albo zapomne wczesniej właczyc to i tak je uruchamiam bo silnik szybciej lapie

> temperature robocza.

No to warto do nowego auta, albo kupic uzywane juz z webasto, bo jak mam wybulic 6-7k do samochodu wartego kilkanascie, to ja juz wole te pare raz w roku szybe poskrobac grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podgrzewanie szyby pod wycieraczkami tez na to nie pomaga - mam to w Foresterze.

wiesz co to podgrzewanie pola wycieraczek, w moim odczuciu, jednak działa dość sensownie.

1. nie trzeba odrywać wycieraczek od szyby i jednak efekt jest szybszy niż grzanie dmuchawą

2. podczas jazdy bez dmuchania na szybę zalega zdecydowanie mniej śniegu niż bez grzania

ale

na marznący deszcz nic nie pomoże, przy szkieletowych wycieraczkach jest tragedia, przy bezszkieletowych trochę lepiej

w forku przód działa chyba tylko kwadrans i potem przez jakiś czas się nie da włączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak jest z Citroenem C5 I?

Na pewno nigdy nie miały tego gadżetu.

Z francuzów to w renówkach to bywało już od lat, może nie tak powszechnie jak w fordach, ale żadna rzadkość.

OT - naprawdę nie widzicie tych drucików w szybie? Jadąc Focusem od razu zwróciłem na to uwagę - fakt, przy użytkowej "ogniskowej" oczu tego nie widać i pewnie nie jest to wada. Bo zaleta samego grzania jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OT - naprawdę nie widzicie tych drucików w szybie? Jadąc Focusem od razu zwróciłem na to uwagę -

> fakt, przy użytkowej "ogniskowej" oczu tego nie widać i pewnie nie jest to wada. Bo zaleta

> samego grzania jest duża.

jak popatrzeć w szybę ot tak to naturalnie widać, ale przy jeździe bardzo dużo zależy od ustawienia kierowcy względem szyby i jej kąta osadzenia - ot poprostu od kąta patrzenia na szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to warto do nowego auta, albo kupic uzywane juz z webasto, bo jak mam wybulic 6-7k do samochodu

> wartego kilkanascie, to ja juz wole te pare raz w roku szybe poskrobac

Ja wiem, że to nic nie zmieni bo swoje zdanie już masz ale muszę napisać. Webasto po pierwsze nie jest tak drogie. Po drugie, nie jest urządzeniem służącym wyłącznie do grzania szyby, oferuje mnóstwo innych korzyści. Po trzecie, można je z dużym prawdopodobieństwem przełożyć do innego samochodu, spróbuj tak zrobić z szybą clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Insigni mam takie rozwiązanie. Rzeczywiście, w zimę powietrze z nawiewów leci ciepłe o wiele

> szybciej, niż jakby czekać na ogrzanie płynu.

A byl to standard w wersji Cosmo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie Ford ma na to patent i słono liczy za podzielenie się tym rozwiązaniem.

Raczej nie. Z ciekawości zapytałem w Nordglasie ile by kosztowała szyba do samochodu, który nigdy takiej szyby nie miał i bez problemu zrobiliby serię stu sztuk do samochodu jaki sobie wymarzysz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, ze czesc producentow stosowalo elektryczne grzalki w nawiewie do tego celu. Nie wiem, czy

> mialo to sens i nie wiem, czy dotyczy modeli, ktore mnie interesuja, ale w opisach

> aukcji/ofert nie widzialem takich ficzerow.

mialem w audi i bylo to pozyteczne ustrojstwo.o wiele szybciej lecialo cieple powietrze w kabinie ale tez szybciej silnik sie nagrzewal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OT - naprawdę nie widzicie tych drucików w szybie? Jadąc Focusem od razu zwróciłem na to uwagę -

> fakt, przy użytkowej "ogniskowej" oczu tego nie widać i pewnie nie jest to wada. Bo zaleta

> samego grzania jest duża.

Chyba kwestia przyzwyczajenia - ja zupełnie tych drucików nie widzę. Miałem tak od początku użytkowania aut z ogrzewaną szybą ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to warto do nowego auta, albo kupic uzywane juz z webasto, bo jak mam wybulic 6-7k do samochodu

> wartego kilkanascie, to ja juz wole te pare raz w roku szybe poskrobac

Webasto mozesz kupic uzywane za okolo 1500zł, benzynowe mozesz kupic nawet taniej bo mniej popularne. Przy sprzedazy samochodu mozesz urzadzenie przelozyc do nowego nabytku albo sprzedac (nie zauwazylem utraty wartosci) mam w 3 samochodach to udogodnienie 2 mokre jedno suche i jestem bardziej niz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... > OT - naprawdę nie widzicie tych drucików w szybie? Jadąc Focusem od razu zwróciłem na to uwagę - fakt, przy użytkowej "ogniskowej" oczu tego nie widać i pewnie nie jest to wada. Bo zaleta samego grzania jest duża.

Mam taką szybę w fieście i trzeba się specjalnie przyjrzeć, aby zobaczyć te druciki. W jeździe nie przeszkadza ani mi, ani mojej żonce. Oprócz rozmrażania szyby, świetnie sprawdza się również do odparowania od wewnątrz auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.