Skocz do zawartości

[KzAK] Fotel ISOFIX.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ w Fiacie Żony są uchwyty ISOFIX dlatego chcielibyśmy je wykorzystać.

Niedługo trzeba będzie kupić większy fotel i dlatego chcielibyśmy żeby już był ISOFIX.

I teraz kryteria:

- nie może być przesadnie drogi - około 500zł,

- możliwość ewentualnego mocowania normalnym pasem bezpieczeństwa - czasami będzie przekładany do Felicii,

- dobrze by było gdyby to byłą baza ISOFIX z odpinanym fotelem - możliwość późniejszego wykorzystania bazy pod kolejny, większy fotel.

Poradźcie coś. Malec obecnie waży 11kg, a długi na całe 75cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ w Fiacie Żony są uchwyty ISOFIX dlatego chcielibyśmy je wykorzystać.

> Niedługo trzeba będzie kupić większy fotel i dlatego chcielibyśmy żeby już był ISOFIX.

> I teraz kryteria:

> - nie może być przesadnie drogi - około 500zł,

> - możliwość ewentualnego mocowania normalnym pasem bezpieczeństwa - czasami będzie przekładany do

> Felicii,

> - dobrze by było gdyby to byłą baza ISOFIX z odpinanym fotelem - możliwość późniejszego

> wykorzystania bazy pod kolejny, większy fotel.

> Poradźcie coś.

napisz jaki wagomiar na poczatek wink.gif

bazy sa zwykle do pierwszej grupy, potem iso jest juz integrowane z fotelikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ w Fiacie Żony są uchwyty ISOFIX dlatego chcielibyśmy je wykorzystać.

> Niedługo trzeba będzie kupić większy fotel i dlatego chcielibyśmy żeby już był ISOFIX.

> I teraz kryteria:

> - nie może być przesadnie drogi - około 500zł,

> - możliwość ewentualnego mocowania normalnym pasem bezpieczeństwa - czasami będzie przekładany do

> Felicii,

> - dobrze by było gdyby to byłą baza ISOFIX z odpinanym fotelem - możliwość późniejszego

> wykorzystania bazy pod kolejny, większy fotel.

> Poradźcie coś.

Za chwilę rozpocznie się festiwal odpowiedzi w stylu: "cześć, mamy fotelik marki.....( tutaj podana zostanie nazwa marki, najczęściej pada nazwa Recaro zlosnik.gif), jako argumenty przeczytasz: "jesteśmy zadowoleni, młoda/młody chyba też, bo całą trasę śpi." zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 11kg i 75cm.

> Czyli nie warto kupować z bazą, bo to i tak nic nie da?

Nosidełko wypinasz często i baza się wtedy bardzo przydaje, a większy fotelik będziesz odpinał tylko, żeby przełożyć go do innego auta, więc baza nie jest w tym przypadku czymś niezbędnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 11kg i 75cm.

> Czyli nie warto kupować z bazą, bo to i tak nic nie da?

ja nie mowie ze nie warto - po prostu nie widzialem fotelika z tego rozmiaru ktory by mial osobna baze...

ze swojej strony nieodmiennie polecam Roemer King TS Plus, ale to jest bez isofix. Mocowanie pasami akurat w tym foteliku wydawalo mi sie wystarczajaco dobre. W wyzszej grupie zdecydowalem sie na ISO (recaro monza) bo teraz juz mlody jest przypiety tylko normalnym 3punktowym pasem i wolalem zeby fotelik byl jednak przypiety na sztywno do auta a nie latal razem z mlodym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Maxi cossi ma takie i sam takiego używam ale w 500zł to tylko używka.

czyli grupa I i grupa II, a grupe III tez sie da wpiac?

jesli Fred nie ma tej bazy, to kupowanie jej teraz dla fotelika gII nic mu nie daje (chyba?) bo dla gIII bedzie i tak rezygowal z tej bazy.

druga kwestia ze ten zestaw jest tylko ISO wiec do felicji go nie wlozy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ w Fiacie Żony są uchwyty ISOFIX dlatego chcielibyśmy je wykorzystać.

> Niedługo trzeba będzie kupić większy fotel i dlatego chcielibyśmy żeby już był ISOFIX.

> I teraz kryteria:

> - nie może być przesadnie drogi - około 500zł,

Nie kupisz za tyle fotelika z bazą i z isofixem (chyba że jakiś no-name niewiadomej produkcji).

Temat można zamknąć grinser006.gif

Albo użyj szukajki, była dyskusja z miesiąc temu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja nie mowie ze nie warto - po prostu nie widzialem fotelika z tego rozmiaru ktory by mial osobna

> baze...

9-18 na pewno jest recaro rzeczone. zlosnik.gif

Ale żeby 15-36 był jakikolwiek fotel na isofix to nie słyszałam, ale nie wszystko mogłam słyszeć. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za chwilę rozpocznie się festiwal odpowiedzi w stylu: "cześć, mamy fotelik marki.....( tutaj

> podana zostanie nazwa marki, najczęściej pada nazwa Recaro ), jako argumenty przeczytasz:

> "jesteśmy zadowoleni, młoda/młody chyba też, bo całą trasę śpi."

"A w ogóle to nie wydawaj tyle kasy na fotelik, po co to?? Kup używkę za pińć złoty albo markietowy za stówę! Ja mam i nic się nie stało nigdy!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za 500 zl nie kupisz nowego fotelika z isofixem

nie wiem w jakiej grupie wagowej potrzeebujesz ale w cenie o ktorej piszecie kupiłem ostatecznie w końcu dwa foteliki (w sensie drugiemu dziecku tez kupilem taki sam) jane z isofixami chlopaki uzytkuja (4 i 6 lat) i w zasadzie nie mam zastrzezen co do tych fotelikow

testy jakeis mial wypadal powyzej sredniej swego czasu Indy chyba sie nazywal czy jakos tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanowiłeś się nad tym czy ma to sens? Ja np mam w jednym aucie isofix w drugim nie. Dlatego

> olałem temat i kopiłem dobry fotelik bez isofixa zamiast słabego z iso.

To zależy od grupy wagowej. O ile fotelik ma własne pasy (dla młodszych dzieci) to przypiecie fotelika pasami auta jest Ok. Jeżeli jednak mówimy o grupie pow 15 kg które nie maja własnych pasów to przypinanie fotelika pasami auta do dziecka jest dla mnie nie do przyjecia. Wiem,wiem testy itp -ale nie. Tylko Isofix.

Nikt nie pisał o innym kryterium wyboru fotelika-możliwości odchylania oparcia. Bo jeżeli jezdzimy z maluchem max 2-3 godz to wystarczy bez odchylania. Ja jezdże z córką (3 lata) nawet 15 godz i dla mnie solidne odchylanie + Isofix+ 4 gwiazdki za bezpieczeństwo to warunek konieczny. Kupiłem Casualplay Protector (waga 15-32 kg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są tez foteliki po 20zł w Tesco co nie znaczy że są cokolwiek warte.

dosyć śmiałą teza porównać fotelik z Tesco do takiego któremu ADAC dało *****

zapewne masz rację, nie mam zamiaru Cię na siłę przekonywać hehe.gifhehe.gifhehe.gif

cybex-juno-fix-testy-adac-2012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy od grupy wagowej. O ile fotelik ma własne pasy (dla młodszych dzieci) to przypiecie

> fotelika pasami auta jest Ok. Jeżeli jednak mówimy o grupie pow 15 kg które nie maja własnych

> pasów to przypinanie fotelika pasami auta do dziecka jest dla mnie nie do przyjecia. Wiem,wiem

> testy itp -ale nie. Tylko Isofix.

icon_eek.gif A nie pomyślisz, że skoro pasy ochronią człowieka o wadze 50-100kg w razie wypadku, to tym bardziej ochronią dziecko ważące < 36kg?

Uzasadnisz jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie pomyślisz, że skoro pasy ochronią człowieka o wadze 50-100kg w razie wypadku, to tym

> bardziej ochronią dziecko ważące < 36kg?

> Uzasadnisz jakoś?

Ale malucha w foteliku bez pasów i przypiętym pasem będzie zgniatał nie tylko ciężar ciała, ale także ciężar fotelika.

A jak masz fotelik przymocowany do nadwozia, to fotelik jest tam gdzie siedzenia - pas musi przyjąć tylko ciężar młodego człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten problem i pierwsze za co się wziąłem to odszukanie co rekomenduje producent samochodu. To mi bardzo uprościło wybór. Potem odszukałem co jest obecnie produkowane zamiast tamtego modelu, akurat ma dobre noty, isofix oraz możliwość przypięcia pasem i taki kupiłem. Ale tani nie był, myślę że budżet musisz zwiększyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie pomyślisz, że skoro pasy ochronią człowieka o wadze 50-100kg w razie wypadku, to tym

> bardziej ochronią dziecko ważące < 36kg?

> Uzasadnisz jakoś?

bo taki 15kg maly czlowieczek jest delikatniejszy niz 100kg mezczyzna, jest znacznie mniejszy, a uklad pasow nie jest przystosowany do jego wzrostu, do tego fotelik 'przypinany' pasami nie jest stabilny i moze sie przesuwac wzgledem kanapy i mocowania pasa (domyslnie pas przeciez ma pewien luz) - a w szczegolnosci w przypadku uderzenia przodem do wagi malucha dodaje sie waga fotelika ktory leci do przodu z malym czlowiekiem...

jesli mam wybor to wolabym zeby fotelik zostal na miejscu przypiety 'sztywno' do auta a na pasach zawisl tylko maly czlowiek.

Zreszta wiekszosc testow potwierdza wyzszosc fotelikow iso nad tymi przypietymi tylko pasami smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo taki 15kg maly czlowieczek jest delikatniejszy niz 100kg mezczyzna, jest znacznie mniejszy, a

> uklad pasow nie jest przystosowany do jego wzrostu, do tego fotelik 'przypinany' pasami nie

> jest stabilny i moze sie przesuwac wzgledem kanapy i mocowania pasa (domyslnie pas przeciez ma

> pewien luz) - a w szczegolnosci w przypadku uderzenia przodem do wagi malucha dodaje sie waga

> fotelika ktory leci do przodu z malym czlowiekiem...

> jesli mam wybor to wolabym zeby fotelik zostal na miejscu przypiety 'sztywno' do auta a na pasach

> zawisl tylko maly czlowiek.

weź tylko pod uwagę że pas idzie trochę inaczej, zwłaszcza biodrowy

więc nie można tego porównywać tak wprost

> Zreszta wiekszosc testow potwierdza wyzszosc fotelikow iso nad tymi przypietymi tylko pasami

w przypadku monza recaro nie było różnicy, oba miały ***

pytanie co się stanie jak wsadzi fotelik iso do skody, która nie ma uchwytów hmm.gif

są testy fotelików isofix wpięte w pasy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie co się stanie jak wsadzi fotelik iso do skody, która nie ma uchwytów

> są testy fotelików isofix wpięte w pasy ?

nie wiem

ale chyba sie niczym specjalnie nie roznia - tak przynajmniej w przyapdku którym kupowałeem było wersja z ISo i bez istniała. Prowadzenie pasa było takie samo. Poza wystająccymi dyngsami i ich regulacją do łapania za zaczepy do ISO w aucie nie widziałem między nimi różnicy w wykonaniu tej częsci -że tak poweim bazy po fotelikiem.

Co do sameog ISO to jak poprzednicy popatrz na zachowanie z filmikow z crashtestow fotelik z iso i bez-wybieram z ISO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> weź tylko pod uwagę że pas idzie trochę inaczej, zwłaszcza biodrowy

> więc nie można tego porównywać tak wprost

? co to znaczy ze idzie inaczej? fotelik ma odpowiednie uszy ktore powoduje ze pas sie uklada podobnie jak u doroslego, tylko ze przy stluczce fotel doroslego zostaje na miejscu, a fotelik dziecka leci i wisi na pasach razem z dzieckiem...

> w przypadku monza recaro nie było różnicy, oba miały ***

> pytanie co się stanie jak wsadzi fotelik iso do skody, która nie ma uchwytów

> są testy fotelików isofix wpięte w pasy ?

hm ten fotelik jest uniwersalny - moze byc montowany tylko pasem albo z uzyciem isofix - czyzbys wlasnie trafil we wlasciwy test? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ? co to znaczy ze idzie inaczej? fotelik ma odpowiednie uszy ktore powoduje ze pas sie uklada

> podobnie jak u doroslego, tylko ze przy stluczce fotel doroslego zostaje na miejscu, a fotelik

> dziecka leci i wisi na pasach razem z dzieckiem...

choćby część biodrowa, nie wiem jaki masz, ale moje oba prowadzą pas po nóżkach dziecka a nie brzuchu jak u dorosłego hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> choćby część biodrowa, nie wiem jaki masz, ale moje oba prowadzą pas po nóżkach dziecka a nie

> brzuchu jak u dorosłego

hm, dziwne, jakos nie zwracalem na to uwagi, ale wydaje mi sie ze pas jest prowadzony analogicznie - czyli po biodrach... az sobie sprawdze jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.