Skocz do zawartości

1.6 16V szarpie przy hamowaniu i przyśpieszaniu


nelson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów

Mam problem a mianowicie mój stilak 1.6 16V LPG z 2003 podczas hamowania silnikiem jak i późniejszym przyśpieszaniu pedałem gazu jest wyczuwalne kilkukrotne szarpniecie silnikiem. Dzieje się to zarówno na benzynce (słabiej) natomiast na gazie bardziej. Dzisiaj sprawdziłem cewki (Championy) są OKI świece profilaktycznie wymieniłem na nowe NGK BKRZ 5EZ - nic nie pomogło. Jeśli chodzi o pracę na wolnych obrotach jest wszystko OKI nic nie faluje (przepustnica czyszczona w styczniu tego roku i było OKI) silnik równiutko pracuje ale podczas jazdy te szarpnięcia są już mocno wkurzające.

Proszę pomóżcie co jest grane bo jeszcze tak niedawno przy jeździe na gazie leciutko szarpał tylko przy hamowaniu (tak powiem raz) a przy przyśpieszaniu było OKI a teraz te szarpnięcia są takie jakby kilka na raz.

Z góry dzięki

Pozdrawiam

stilak 1.6 16V LPG 5D 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzaminer będzie sugerował przepustnicę, ale to ślepa uliczka.

Kosztowny element, za moich czasów 1 700 PLN, ASO nie ma tego na stock'u (na indywidualne zamówienie tongue.gif) więc nawet na próbę podmienić nie ma jak.

Nie kojarzę przypadku, żeby faktycznie ktoś był zmuszony ją wymieniać.

Wrażliwym elementem zasilania są cewki. Chałupniczą metodą podmieniał bym kolejne celem wykluczenia padającej (wadliwej). Niestety musisz mieć zalatującą jedną pewną nówkę.

W Twoim przypadku komplikuje instalacja LPG ... tu się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno wspomnę tj. czy (wymiana) regeneracja sterownika silnika może mieć jakiś wpływ na to co się teraz dzieję. Dlaczego o tym wspominam bo te szarpania pojawił się dopiero wówczas jak koleś "elektromechanik" za trzecim razem dopiero wymienił mój sterownik na jakiegoś dawcę. Po tym jak mi go przekazał podobno wyczyszczony i przygotowany do montażu - sam go podłączyłem właśnie od tej pory mam te większe problemy z jazdą.

stilak 1.6 16V LPG 5D 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki ale po zamontowaniu sterownika praca silnika odbyła się na benzynie do czasu osiągnięcia temp. roboczej tj. do włączenia się wentylatora.

Dopiero później przełączyłem na gaz. Teraz czy jeśli by to rzeczywiście było źle to czy jak pojadę do ASO na wprowadzenie nowych ustaleń to czy to coś da czy może ten problem jest poważniejszy związany z tym nowym sterownikiem.

A tak w ogóle czy już ktoś z kolegów wymieniał nieszczęśliwy sterownik (wielkie dzięki dla konstruktorów fiata) za tak wspaniały patent na mocowanie sterownika bezpośrednio do silnika.

stilak 1.6 16V LPG 5D 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oki ale po zamontowaniu sterownika praca silnika odbyła się na benzynie do czasu osiągnięcia temp.

> roboczej tj. do włączenia się wentylatora.

> Dopiero później przełączyłem na gaz.

Przeczytaj mojego pierwszego posta.

Masz wyłączyć LPG, zrobić reset, zaadaptować koło foniczne a następnie przez 60km zebrać na noPB nowe nastawy.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak w ogóle czy już ktoś z kolegów wymieniał nieszczęśliwy sterownik (wielkie dzięki dla

> konstruktorów fiata) za tak wspaniały patent na mocowanie sterownika bezpośrednio do silnika.

Ogion wymieniał - spytaj go o szczegóły - nawet widziałem jego osobistą kapitalną "druciarnię", że teraz nie ma tego już przymocowanego do silnika tylko obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogion wymieniał - spytaj go o szczegóły - nawet widziałem jego osobistą kapitalną "druciarnię", że

> teraz nie ma tego już przymocowanego do silnika tylko obok.

Wielkie dzięki już wysłałem prośbę o pomoc na priv.

20.GIF

stilak 1.6 16V LPG 5D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

Szanowni koledzy czy ktoś się spotkał z błędem U70230.

Chciałbym się przypomnieć bo w dalszym ciągu walczę z tym szarpaniem silnika bo kolejny etektronik nie daje rady.

Może ktoś się spotkał z tym błędem albo mi podpowie gdzie mógłbym sprawdzić o co caman bo mi już ręce opadają.

Z góry dzięki

pozdr.

stilak 1.6 16V LPG 5D 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmiana ecu, chyba mapy paliwowe nie teges;/

Też mi się tak wydaje i od poniedziałku oddaje kolesiowi stilacza i niech sprawdza co nie kaman zwłaszcza ecu

Ten błąd (taki nietypowy) to rzeczywiście może sugerować na rozjechane mapy paliwowe yikes.gif

dzieki 20.GIF

stilacz 1.6 16V LPG 5D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.