Skocz do zawartości

[e46] WEBASTO - Śląsk - Potrzebna pilna pomoc


arkain

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Poszukuję pilnie osoby z Częstochowy - okolic lub Śląska która posiada e46 z Webastem Thermo TOP C/Z - D i odblokowaną opcją ogrzewania postojowego. Posiadam w/w webasto i chciałbym z BMW sczytać pakiet potwierdzający uruchomienie webasta by móc zrobić swoją elektronikę która będzie umożliwiała odpalenie webasta bez BMW.

Webasto jest analogowo-cyfrowe (wyzwalanie jest analogowe ale musi być potwierdzone cyfrowo po I-BUS (K-BUS)).

Moje Webasto

Bardzo proszę osobę która posiada BMW e46 z webastem i odblokowaną funkcją podgrzewania postojowego o kontakt:

Mail: [email protected]

GG: 3988752

Jak tylko uda mi się sczytać pakiet to na pewno go tu umieszczę zlosnik.gif

Serdeczne dzięki i czekam na kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znalazłem chwilę by zająć się moim webastem i tak:

Webasto nadaje pakiet i oczekuje odpowiedzi:

- 6B 05 5B 93 00 11 B7 <- po wybudzeniu przez podłączenie OBD2

- 6B 05 5B 93 00 12 B4 <- po pobudzeniu pinu 1

Gdzie 6B (adres webasta) 05 (długość pakietu) 5B (adres urządzenie sterującego) 93 00 12 (DANE) B4 (suma kontrolna XOR)

Co ciekawe pobudzenie pinu 3 nie powoduje nadania pakietu (mimo że w WTT widać że sygnał dochodzi) nawet gdy jest ładowanie; webasto nie rusza.

Szukam wśród znajomych kogoś z tego typu Webastem by zrobić elektronikę do niego ale jeżeli się nie uda to wolę zrobić swoją elektronikę niż płacić nieadekwatne pieniądze za płytkę after market...

Jeżeli ktoś ma BMW E39, E46 i może z poziomu samochodu uruchomić webasto to bardzo proszę o kontakt.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam e39, mam webasto' ale niebardzo rozumiem "z poziomu samochodu"...

> Tzn nie z pilota tylko poprzez ustawienie na panelu centralnym godziny wlaczenia?

Tak. Ale najprościej jeżeli masz interfejs i możesz sobie sam skasować błędy z webasta to wystarczy odłączyć złącze 6-pinowe od webasta i sprawdzić czy po podaniu zasilania na pin 1 webasto ruszy. Jeżeli tak to masz webasto w pełni analogowe i wtedy niestety mi nie pomożesz. Jeżeli webasto nie ruszy a po podłączeniu obd2 wyświetli błąd komunikacji z magistralą samochodu to tak WŁAŚNIE TO JEST TO WEBASTO ;D

A masz możliwość odpalania z panelu centralnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A masz możliwość odpalania z panelu centralnego?

RobieTak': wchodze w ustawienia

Na centralnym panelu, ustawiam godzine zalaczenia webasto,"odhaczam" okienko zeby zaakceptowac i koniec :-)

O zadanej godzinie webasto odpala, wlacza sie panel srodkowy na ktorym jest ustawiona temp i sterowanie nawiewami i robi sie cieplo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz QuickArti dzięki za pomoc. Szkoda że się nie udało (QuickArti ma webasto benzynowe które albo jest w pełni analogowe albo nie jest podpięte do I-BUS bezpośrednio).

Poszukiwania nadal trwają!

Poszukuję E39,E46 z webastem BMW Diesel!

Jeżeli ktoś takie posiada to proszę o kontakt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.