Skocz do zawartości

Nowy Aveo T300 - kiedy zagazować ???


tdon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wobec tego że stałem się szczęśliwym posiadaczem T300, snuję już plany względem niego na najbliższą przyszłość.

Ponieważ oczywistym jest że to auto ma jeździć na LPG, szukam teraz "głosów rozsądku" w temacie tego, po jakim przebiegu należałoby je zagazować.

Oczywiście będzie to instalacja spoza ASO, więc liczę się z utratą gwarancji na silnik, jednak myślę, że należałoby najpierw trochę pojeździć, aby wstępnie upewnić się, że na obecną chwilę wszystko jest OK.

Fakt utraty gwarancji w najmniejszym stopniu nie zmieni mojej decyzji, ponieważ mam mocno pozytywne doświadczenia z ponad 4-letniej eksploatacji T250 z instalacją BRC, poza tym i tak nie przewiduję serwisowania auta w ASO.

Jakieś sugestie/uwagi/przestrogi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gazowałem nowe auto (lacetti). Zrobiłem tylko pierwszy zbiornik na benzynie, żeby sprawdzić czy wszystko poprawnie chodzi na tym paliwie i żeby się autoadaptacje poustawiały.

Taraz są lepsze ceny w ASO na intstalacje BRC (teść zakładał za niecałe 3k PLN), więc IMO nie ma sensu zakładać gdzieś poza siecią dilearską i później martwić się gwarancję na silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przewiduję serwisowania auta w ASO.

> Jakieś sugestie/uwagi/przestrogi ???

gazowanie nowego auta gdzie nie przewidziano fabrycznie instalacji lpg i serwisowanie w aso mimo że zakładając lpg właśnie straciło się gwarancje mija się z celem alien.gif

albo gaz albo gwarancja (chyba że znajdziesz aso które podejmie się założenia lpg i udzieli Ci gwarancji tylko w ich aso) (kiedyś fiat tak robił)

co do samej instalacji to "stary" gazownik z Ciebie więc dylemat pomiędzy brc a stag proponuje rozwiązać rzutem monety grinser006.gif choć ja bym chyba brał brc wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gazowanie nowego auta gdzie nie przewidziano fabrycznie instalacji lpg i serwisowanie w aso mimo że

> zakładając lpg właśnie straciło się gwarancje mija się z celem

> albo gaz albo gwarancja (chyba że znajdziesz aso które podejmie się założenia lpg i udzieli Ci

> gwarancji tylko w ich aso) (kiedyś fiat tak robił)

> co do samej instalacji to "stary" gazownik z Ciebie więc dylemat pomiędzy brc a stag proponuje

> rozwiązać rzutem monety choć ja bym chyba brał brc

Ja zagazowałem Epicę i nikt przy serwisach nawet słowa nie powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zauważyli w ASO ???

A po co mają zauważać?

Klient przyjeżdża na przegląd, więc płaci, a serwis zarabia. Na ewentualnych naprawach diler też zarabia do czasu jak się nie "obrazisz" zmieniając serwis po tym jak zauważą zlosnik.gif

Problematyczne byłyby tylko naprawy silnika na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problematyczne byłyby tylko naprawy silnika na gwarancji

Dokładnie. I dlatego chcę przed zagazowaniem trochę pojeździć, żeby ewentualnie "wyszło", co ma "wyjść".

Oczywiście jest to "podbarwione" pewnym ryzykiem, ale jeszcze nie słyszałem, żeby komuś się ten silnik rozleciał.

W każdym razie zamierzam z tego tytułu więcej zaoszczędzić niż wydać.

W końcu 3 lata jeżdżenia na benzynie (do końca gwarancji) do dodatkowe tysiące złotych i raczej nie przypuszczam, żebym musiał w tym czasie wydać porównywalną sumę na naprawy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. I dlatego chcę przed zagazowaniem trochę pojeździć, żeby ewentualnie "wyszło", co ma

> "wyjść".

> Oczywiście jest to "podbarwione" pewnym ryzykiem, ale jeszcze nie słyszałem, żeby komuś się ten

> silnik rozleciał.

> W każdym razie zamierzam z tego tytułu więcej zaoszczędzić niż wydać.

> W końcu 3 lata jeżdżenia na benzynie (do końca gwarancji) do dodatkowe tysiące złotych i raczej nie

> przypuszczam, żebym musiał w tym czasie wydać porównywalną sumę na naprawy silnika.

Ja założyłem gaz na gwarancji poza ASO zlosnik.gif

Różnica w cenie montażu była kolosalna.

Jak czytam jak montują gaz w ASO facepalm%5B1%5D.gif to cieszę się, że wybrałem zaufanego gazownika. Do dzisiaj 0 (zero) problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja założyłem gaz na gwarancji poza ASO

W ostatnim moim aveo założyłem gaz, kiedy miał 18 miesięcy i 11kkm, oczywiście też poza ASO. Z tym że pierwszy właściciel już wcześniej olał gwarancję montując sobie kilka pożytecznych rzeczy na własną rękę (czyli dylemat miałem z głowy).

> Różnica w cenie montażu była kolosalna.

To fakt.

> Jak czytam jak montują gaz w ASO to cieszę się, że wybrałem zaufanego gazownika. Do dzisiaj 0

> (zero) problemów

Tak jak u mnie.

85 kkm na BRC i zero problemów, jeśli pominąć poluzowany wężyk przy listwie.

Teraz się zastanawiam czy jechać ponownie do tych samych gazowników, czy do innych, którzy otworzyli się w międzyczasie niedaleko mnie (do pierwszych mam 40 km, do drugich 3 km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja założyłem gaz na gwarancji poza ASO

> Różnica w cenie montażu była kolosalna.

Ktos tu pisal, ze ASO Chevroleta oferowalo mu instalke za 3500, ja podobnie jak Ty olewajac gwarancje zalozylem swoje instalki do opli po 3000 i 3200, wiec roznica w cenie, zwazywszy utrzymanie gwarancji zabojcza nie jest.

Inna sprawa, ze jezeli Chevrolet nie oferuje instalacji do tego Aveo, to podtrzymac gwarancji tez nie zechce, chyba ze sam dealer na to pojdzie.

> Jak czytam jak montują gaz w ASO to cieszę się, że wybrałem zaufanego gazownika. Do dzisiaj 0

> (zero) problemów

To niestety podobno prawda, zreszta na gazowym kolega wszim juz sie skarzy na ASO i ich LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz się zastanawiam czy jechać ponownie do tych samych gazowników, czy do innych, którzy

> otworzyli się w międzyczasie niedaleko mnie (do pierwszych mam 40 km, do drugich 3 km).

Nad czym tu sie zastanawiac, masz sprawdzonych gaziarzy, a chcesz ryzykowac poznawanie fachowosci kolejnych?

Chyba, ze np. nowy warsztat otworzyl ogarniety w LPG pracownik tego poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktos tu pisal, ze ASO Chevroleta oferowalo mu instalke za 3500, ja podobnie jak Ty olewajac

> gwarancje zalozylem swoje instalki do opli po 3000 i 3200, wiec roznica w cenie, zwazywszy

> utrzymanie gwarancji zabojcza nie jest.

Ale jak ja kupowałem samochód to 3 ASO które pytałem dawały cenę za montaż pomiędzy 5200, a 5500 za BRC yikes.gifhehe.gifzlosnik2.gif

Ja założyłem jak dobrze pamiętam za 2600 taką samą (w tym też był schowany wlew). Więc była różnica. Poza tym pojechałem do naprawdę dobrego fachowca (montowałem tam już poprzedni samochód)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> To niestety podobno prawda, zreszta na gazowym kolega wszim juz sie skarzy na ASO i ich LPG.

E tam, nie skarżyłem się. Raczej dopytywałem czy wszystko jest zmontowane zgodnie ze sztuką i wyszło że tak. Instalacja jest solidnie poskładana i dobrze zestrojona. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E tam, nie skarżyłem się. Raczej dopytywałem czy wszystko jest zmontowane zgodnie ze sztuką i

> wyszło że tak. Instalacja jest solidnie poskładana i dobrze zestrojona.

Ja już też jestem "po", ale coś mi nie do końca gra ...

Auto w zasadzie jeździ, ale jest jakieś "mułowate" przy niskim wciśnięciu gazu, przy szybkim wciśnięciu ma wyraźną "dziurę" w gazie, no i kilka razy zdarzyło mu się podczas szybkiego wyprzedzania na dość dużych obrotach "przeskoczyć" znienacka na benzynę pomimo prawie pełnej butli.

Tak na moje "oko laika" dostaje za mało gazu, choć średnie spalanie z pierwszych 300km (7,89l/100km) wydaje się adekwatne do warunków i sposobu jazdy - tyle mniej-więcej spaliłby mój poprzedni T250 ...

Auto przejechało na gazie jakieś 400 km. Gazownik sugeruje dojechanie do 1000 km i przyjazd na regulację. Zapewne tak uczynię, ale mam lekki niesmak, ponieważ poprzednią instalację (też BRC SQ24, ale w T250) zakładał mi ten sam człowiek i od ręki było wszystko OK.

Wkrętki mam założone bardzo podobnie jak kol. WSZIM - prostopadle. Zresztą ze względu na sposób ich (samo)uszczelniania na stożku nie widzę innej opcji przy takiej konstrukcji kolektora.

Może macie jakieś sugestie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może macie jakieś sugestie ???

No takie, że nie jest dobrze a w zasadzie jest niedobrze czy wręcz źle. Nie czekaj na ten 1000 tylko każ zrobić dobrze.

>Wkrętki mam założone bardzo podobnie jak kol. WSZIM - prostopadle. Zresztą ze względu na sposób ich (samo)uszczelniania na stożku nie widzę innej opcji przy takiej konstrukcji kolektora.

z dobrych źródeł mam że tak ma być i tak jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No takie, że nie jest dobrze a w zasadzie jest niedobrze czy wręcz źle. Nie czekaj na ten 1000

> tylko każ zrobić dobrze.

Gazownik sugerował też upewnienie się co do jakości zatankowanego gazu. Nie chcę działać pochopnie i zamierzałem przed wizytą wykonać drugie tankowanie na bardziej renomowanej stacji (obecny gaz kupiłem "u Henia"). Niestety wziąłem do pełna, więc muszę teraz zrobić na nim ponad 500 km ...

> z dobrych źródeł mam że tak ma być i tak jest dobrze

Też się upewniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gazownik sugerował też upewnienie się co do jakości zatankowanego gazu. Nie chcę działać pochopnie

> i zamierzałem przed wizytą wykonać drugie tankowanie na bardziej renomowanej stacji (obecny

> gaz kupiłem "u Henia"). Niestety wziąłem do pełna, więc muszę teraz zrobić na nim ponad 500 km

E tam. Jeżdżę na gazie 10 lat w 70% przypadków tankuję u Henia i jeszcze nigdy nie zatankowałem złego gazu. A ty akurat zaraz po założeniu nowej instalacji trafiłeś w zły gaz. Chłopie zagraj w totolotka. Bzdura, jedź i reklamuj ustawienie gazu.

edit:

http://www.czakram.pl/pomoc/chevrolet/IA24002.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E tam. Jeżdżę na gazie 10 lat w 70% przypadków tankuję u Henia i jeszcze nigdy nie zatankowałem

> złego gazu. A ty akurat zaraz po założeniu nowej instalacji trafiłeś w zły gaz. Chłopie zagraj

> w totolotka. Bzdura, jedź i reklamuj ustawienie gazu.

Przekonałeś mnie. Muszę znaleźć wolne popołudnie i skoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gazownik sugerował też upewnienie się co do jakości zatankowanego gazu. Nie chcę działać pochopnie

> i zamierzałem przed wizytą wykonać drugie tankowanie na bardziej renomowanej stacji (obecny

> gaz kupiłem "u Henia"). Niestety wziąłem do pełna, więc muszę teraz zrobić na nim ponad 500 km

Też od 8 lat jeżdżę na gazie Lanos 2gen. Lacetti 3gen. i jedyna różnica między dobrym a złym gazem jaką zauważam to zużycie. Przykładowo dobrego gazu spali 8l/100km, a złego 12l/100km.

Twoje objawy miałem kiedyś w lanosie jak padał parownik i po jego wymianie na tym samym gazie co był w zbiorniki auto odzyskało wigor, tak że w bajki o kiepskim LPG nie wieżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też od 8 lat jeżdżę na gazie Lanos 2gen. Lacetti 3gen. i jedyna różnica między dobrym a złym gazem

> jaką zauważam to zużycie. Przykładowo dobrego gazu spali 8l/100km, a złego 12l/100km.

Wow... NIGDY nie udało mi się zejść do 8 litrów gazu. Norma to 10-12, bez zbytniego but.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wow... NIGDY nie udało mi się zejść do 8 litrów gazu. Norma to 10-12, bez zbytniego

Napisałem PRZYKŁADOWO i podałem wartości przykładowe na czym to polega.

A tak serio to Lanos spala mi od 10 do 11.5 w zależności od stylu jazdy i klimy

a Lacetti 9 do 10.5 klima w automacie cały rok i styl jazdy oczywiście. ( oczywiście gaz z jednej stacji sprawdzony )

Nigdy nie osiągnąłem wyniku 12 w lacettim, ale wiem że lanos potrafi spalić 14-15 jak go użyczę synowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... w bajki o kiepskim LPG nie wieżę.

Odbyłem dzisiaj wizytę "regulacyjną" u gazowników.

Powodem moich problemów było zbyt niskie ciśnienie gazu ustawione na reduktorze.

Po doregulowaniu i próbnym przejeździe jest wszystko OK - jest żwawszy i dziura w gazie zniknęła. Idzie teraz na LPG tak samo jak na noPB.

Średnie spalanie z kolejnych 300km (liczone po tankowaniu, czyli "pełny do pełnego") wyniosło 6,46 l / 100km - to już mi się bardzo podoba :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto z podpisu trasa wakacyjna Rawda - Łosice srednia predkość z kompa 69 kmh gazu wciąga ok

> 8.5L.Trasa Wawa i do domu ok 9.5.Miasto wioska 11L LPG. Predkosci na trasie od 90 do 130.

Mój "kontrolowany" przejazd wakacyjny Kozienice-Sutomore (ok. 1478 km) mój poprzedni T250 zrobił na 108 litrach LPG, co daje średnią 7,31 l / 100km. Na autostradach (ok. 460 km) jechałem ok. 135 km/h, na pozostałych odcinkach ... rozsądnie. Średnia prędkość z pierwszego dnia przejazdu (ok. 1145 km) wyniosła 79 km/h.

Między innymi ze względu na takie wyniki nabyłem właśnie T300, licząc że nie będzie gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Witam.

Przymierzam się do zakupu aveo t300 pod kątem instalacji lpg. Czy mógłbym zapytać o pare rzeczy?

1) Jak sprawuje się lpg w t300?

2)im mocniejszy silnik pod lpg tym lepiej- rzecz jasna. Czy orientujecie się czy silnik 1.4 mozna tak samo zagazowac jak 1,2 86km?

3)Czy moglibyscie podać ile gazu pali aveo przy prędkości 140km/h? Interesuje mnie zasięg na autostradzie- często podróżuje po niemieckich drogach.

4)czy da rade w t300 zainstalować ukryty wlew gazu (pod klapką wlewu paliwa)?

5) jak pojemną butlę można zainstalować w miejscu kołą zapasowego (chodzi mi o pojemności rzeczywistą- ile wchodzi do pusteg zbiornika)

6) może ktoś ustosunkować się do tych wpisów o lpg w t300 z forum chevroleta:

"Silniki są te same lecz posiadają różne głowice. Corsa która ma zamontowaną instalację gazową przez fabrykę (nie przez ASO) ma wzmocnioną i zmodyfikowaną głowicę.

Minęło trochę czasu i muszę przyznać rację dla Maniekwawa. A12XER i podobne nie są standardowo przystosowane do zasilania LPG nawet w Corsach. Opel w silnikach zasilanych fabrycznie LPG zastosował utwardzenie gniazd zaworowych i samych zaworów. A więc jedyną instalacją LPG, możliwą w tym przypadku do założenia będzie wtrysk gazu w fazie ciekłej np. Vialle koszt ok. 4500 zł. Inne (zwykłe) nawet z lubryfikacją spowodują po jakimś czasie uszkodzenie silnika.

Ciekawe więc po jakim przebiegu zaczną się problemy - i tu prośba do osób, które zamontowały instalacje o to aby informowały o wszelkich problemach w swoich Avusiach oraz o przebiegach na LPG."

Z góry dzięki za rozwianie moich wątpliwości : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią poznam też odpowiedź, bo sam mocno zastanawiam się nad zagazowaniem 1,2 w wersji 70 KM. Zrobie niebawem pierwszy przegląd po 15 tyś, może jeszcze drugi i czas na LPG. Tylko właśnie czy można i jaką instalacje?, z lubryfikacją czy bez?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z chęcią poznam też odpowiedź, bo sam mocno zastanawiam się nad zagazowaniem 1,2 w wersji 70 KM.

> Zrobie niebawem pierwszy przegląd po 15 tyś, może jeszcze drugi i czas na LPG. Tylko właśnie

> czy można i jaką instalacje?, z lubryfikacją czy bez?.

Ja zgazowałem mojego po przebiegu 1500 km :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zreflektowałem się, że lepiej będzie zapytać na forum- odpowiedzi być może byłyby przydatne na

> innych osób, nie mniej faktycznie niepotrzebnie pytam dwa razy. Dzięki za odpowiedz

Zuziu - możesz skopiować moje odpowiedzi z priv i wkleić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zuziu - możesz skopiować moje odpowiedzi z priv i wkleić ?

Cześć.

> Przymierzam się do zakupu aveo t300 pod kątem instalacji lpg. Czy mógłbym zapytać

> o pare rzeczy?

Pewnie.

> 1) Jak sprawuje się lpg w t300? Czytałem na innym forum, iż silniki w t300 nie są

> przystosowane do lpg, być może kiepsko będzie z ich żywotnością po

> instalacji, czy wiesz coś na ten temat?

Zrobiłem na LPG ok. 6500 km i wszystko jest w porządku.

> 2)Jeśli miałbyś wybierać jeszcze raz to wybrałbyś silik 1.2 86km, czy moze 1.4?

Słyszałem, że 1,4 16v nie nadają się do LPG. Miałem w poprzednim aveo (T250) motor 1,2 72 KM, zrobiłem tym na LPG ok. 86 tys km bez jakiejkolwiek usterki.

Wybrałem rozwinięcie jednostki dla mnie sprawdzonej.

> 3)Czy mógłbyś podać ile gazu pali aveo przy prędkości 140km/h?

Przeleciałem dwa lata temu T250 przez Węgry autostradami jakeś 410 km na ok. 36 litrach przy ok. 125 km/h. Nie mam innej wiedzy na ten temat. Moim nowym T300 nie jeździłem jeszcze wiele po autostradach. Myślę, że w podanych przez Ciebie warunkach spalanie może być rzędu 10-11 litrów.

> Interesuje

> mnie zasięg na autostradzie- często podróżuje po niemieckich drogach.

Dla mnie ten silnik jest bardzo ekonomiczny, przy zachowaniu umiaru i odpowiednim stylu jazdy.

> 4)czy da rade w t300 (sedan) zainstalowć ukryty wlew gazu (pod klapką wlewu

> paliwa)? Posiadasz może takowy?

Nie wiem, nie mam i nie próbowałem zakładać. Dla mnie byłoby upierdliwe zakręcanie przejściówki podczas każdego tankowania.

> 5) Dużo zapłaciłeś za swoją instalację (jeśli można spytać)?

Bodajże 2700 zł za BRC SQ24 - ta instalacja była rekomendowana do Aveo kiedy kupowałem T250, taką miałem w nim założoną i byłem z niej bardzo zadowolony, więc taką samą założyłem w T300.

> 6) z ciekawości- jak pojemną butlę można zainstalować w miejscu kołą

> zapasowego

> (chodzi mi o pojemności rzeczywistą- ile wchodzi do pusteg zbiornika)

> Z góry dzięki za rozwianie moich wątpliwości : )

48 litrów mieści się pod podłogą, 52 litry już podnosi ją o ok. 2-3 cm.

Ja mam 48. Po nieznacznym skorygowaniu pływaka wchodzi ok. 42 litry.

W moich warunkach eksploatacji robię na tym ok. 600km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.