Skocz do zawartości

Pedał sprzęgła


malutki640

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj pękł mi pedał sprzęgła w mojej Cromie. Złamał się na szczęście u znajomego w warsztacie. Teraz pytanie czy, gdzie i za ile środków pieniężnych można kupić pedał sprzęgła ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, dzisiaj pękł mi pedał sprzęgła w mojej Cromie. Złamał się na szczęście u znajomego w

> warsztacie. Teraz pytanie czy, gdzie i za ile środków pieniężnych można kupić pedał sprzęgła

> ???

Po pierwsze kup coś używanego, cena nowego powala. Po drugie poproś mechanika o dokładne sprawdzenie auta pod katem bezwypadkowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ASO Fiat - 71753153

> W moim ePerze kosztuje prawie 350e.

> Rzuć też okiem na allegro, np. zapytaj u tego pana:

> http://allegro.pl/czujnik-pedalu-sprzegla-fiat-croma-ii-2006-i3523288537.html

wg VIN u mnie to 71753153 a przed zmianą nr w 2008 r był 71740376, niestety nie ma tego w PL tylko na zamówienie fabryczne.

Na allegro wysłałem zapytanie, jutro będę dzwonil.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po pierwsze kup coś używanego, cena nowego powala. Po drugie poproś mechanika o dokładne

> sprawdzenie auta pod katem bezwypadkowości.

Szukam używki, a auto z polskiego rynku i w sieci fiata brak śladów wypadkowości, a było też sprawdzane przed zakupem. Aktualny przebieg 254 tkm ale to się nie powinno łamać sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam używki, a auto z polskiego rynku i w sieci fiata brak śladów wypadkowości, a było też

> sprawdzane przed zakupem. Aktualny przebieg 254 tkm ale to się nie powinno łamać

Może był felerny... sprzęgło lekko pracuje?

Pisz do ludzi z allegro ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, dzisiaj pękł mi pedał sprzęgła w mojej Cromie. Złamał się na szczęście u znajomego w

> warsztacie. Teraz pytanie czy, gdzie i za ile środków pieniężnych można kupić pedał sprzęgła

> ???

U mnie jak jeszcze podczas gwarancji strzelił pedał sprzęgła to było to jedynie rezultatem zatarcia siłownika wspomagania sprzęgła (nie pamiętam już, ale jakoś tak). Także to sam pedał może nie zakończyć sprawy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także to sam pedał może nie

> zakończyć sprawy....

Wiem, w czwartek wymiana sprzęgła i sprawdzenie reszty mad.gif

Pedał wymieniony ale czuć że pracuje ciężej niż powinien. angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Wklejam, bo może jeszcze komuś się przyda...

 

Pęka tak:
Kliknij w obrazek, aby zobaczyć większą wersję  Nazwa: 20180413_Croma_pedal_sprz.jpg Wyświetleń: 0 Rozmiar: 1.48 MB ID: 31830

A do wymiany nie jest konieczny kompletny demontaż deski, wystarczy tyle:
Kliknij w obrazek, aby zobaczyć większą wersję  Nazwa: 20180420_Croma_deska.jpg Wyświetleń: 0 Rozmiar: 1.27 MB ID: 31831

Jeśli ktoś jest z Warszawy lub okolic, to mogę polecić warsztat.

ps.
Nowy moduł kosztuje prawie 1800 zł, a przychodzi kompletnie goły - bez czujników, czy nawet sprężyny sprzęgła icon_sad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem już po wymianie na nowy modułu z pedałami.

Nie jeżdżę teraz Cromą i nie pamiętam, czy przy starych pedałach też tak było, że w spoczynkowym położeniu pedał sprzęgła jest sporo wyżej od pedału hamulca.

Różnica jest z 30mm

Możecie sprawdzić jak to jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2018 o 12:05, cacus napisał:

Wklejam, bo może jeszcze komuś się przyda...

 

Pęka tak:
Kliknij w obrazek, aby zobaczyć większą wersję  Nazwa: 20180413_Croma_pedal_sprz.jpg Wyświetleń: 0 Rozmiar: 1.48 MB ID: 31830

A do wymiany nie jest konieczny kompletny demontaż deski, wystarczy tyle:
Kliknij w obrazek, aby zobaczyć większą wersję  Nazwa: 20180420_Croma_deska.jpg Wyświetleń: 0 Rozmiar: 1.27 MB ID: 31831

Jeśli ktoś jest z Warszawy lub okolic, to mogę polecić warsztat.

ps.
Nowy moduł kosztuje prawie 1800 zł, a przychodzi kompletnie goły - bez czujników, czy nawet sprężyny sprzęgła icon_sad.gif

Jak widać zawsze pęka w tym samym miejscu....

Napisz do Fiata reklamacje  w odpowiednim tonie że zgłosisz sprawę go urzędu ochrony konsumenta bo to nie pierwszy przypadek... To nic że po czasie i auto nie ma gwarancji bo w takim przypadku czas nie gra roli.... 

Wiem, że za pęknięty pedał sprzęgła czasami zwracają pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2018 o 21:45, cacus napisał:

 

Nie jeżdżę teraz Cromą i nie pamiętam, czy przy starych pedałach też tak było, że w spoczynkowym położeniu pedał sprzęgła jest sporo wyżej od pedału hamulca.

Różnica jest z 30mm

Możecie sprawdzić jak to jest u Was?

 

Dzisiaj w końcu sprawdziłem - u mnie jest podobnie , więc najwyraźniej tak powinno być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.