Skocz do zawartości

SC 1.1 Problem z odpowietrzeniem układu chłodzenia


black4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam ogromny problem ze swoim Seicento Sporting 1.1 z 98 roku. Otóż co jakiś czas wybija mi płyn chłodniczy przez korek zbiornika wyrównawczego.

Przede wszystkim nie dzieje się to permanentnie. Auto przez 15-20 min potrafi normalnie pracować na wolnych obrotach podczas których kilkakrotnie odpala się wentylator, można nawet na pracującym silniku bez problemu odkręcić korek od zbiornika wyrównawczego. Niestety nagle poziom płynu chłodniczego gwałtownie rośnie i zaczyna wyciekać.

Przy wyłączonym ogrzewaniu po delikatnym odkręceniu odpowietrznika tego przy lampie ciągle wydobywa się płyn z bąbelkami powietrza. Co ciekawe gdy włączę ogrzewanie układ daje się odpowietrzyć i ponowne odkręcenie tego samego odpowietrznika nie skutkuje wydobywaniem się płynu z bąbelkami. Oczywiście po wyłączeniu ogrzewania i odkręceniu odpowietrznika znowu wydobywają się bąbelki. Dodatkowo przy włączonym ogrzewaniu problem wybijania płynu wydaje się nie występować.

Z drugiego odpowietrznika (tego bliżej szyby) praktycznie nic nie wycieka: przy włączonym ogrzewaniu widać stojący w nim płyn, natomiast przy wyłączonym jest całkiem suchy.

Dodam jeszcze że

- podczas pracy ogrzewania nie czuć charakterystycznego zapachu płynu chłodniczego mogącego świadczyć o nieszczelności nagrzewnicy.

- mało tego, myśląc że to uszczelka pod głowicą wymieniłem uszczelkę + planowanie głowicy + uszczelniacze zaworowe + szlif zaworów + nowe pierścienie + nowy olej

Brakuje już mi pomysłów, ręce mi opadają, błagam pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo tak mnie naszło;

-do kumatych

Czy niewielki wyciek płynu między termostatem,a głowicą może powodować lekkie zapowietrzanie układu lub spadek ciśnienia.

Mam tak ze 2-lata 100ml paraflu na 1-1,5kkm i jeździ, ale dzisiaj w korku, jak na takie temp. i nawet dłubaka wiatrak trochę chyba za często się włącza.

Może to mieć wpływ bardziej na zapowietrzenie czy lekki spadek ciśnienia? Zapocenie malutkie-silikon nie do końca się sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest głupie pytanie bo uszczelnieniu takiego wycieku kosztuje 1,5zł i 10 minut roboty z kluczem

> 10.

No co Ty.....dzisiaj to dojrzałem dopiero alien.gif

10 min hehe.gif-płyn, oczyszczenie powierzchni,uszczelka+ silikon+uzupełnienie płynu+ odpowietrzenie-jasno się zapytałem czy delikatne pocenie może powodować delikatne zapowietrzanie po ostygnięciu, ew. spadek ciśnienia w układzie.

Takie zapocenie, że na jałowym jak to zostawisz z 15-20 min. to kropelka niebieska na łączeniu się pojawia. palacz.gif

Jak to zrobić profi wiem, kwestia organizacji czasu i zasadności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

taki maly off topic ale mam pytanie bo szukam i szukam i nic a nie chce robic nowego tematu. Moja pytanie brzmi czy weze chłodnicze roznia sie w 1.1 SPi a 1.1 Mpi ? a chodzi mi dokladnie o ten co idzie z zbiorniczka wyrownawczego do takiego czwornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.