Skocz do zawartości

Gaz strzela i strzela i nikt nie wie czemu :(


wolkas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moja Nubira. Od roku czasu strzelal mi gaz w tlumiku.Ale nie bylo to zbyt czeste. Gazownicy probowali mi regulowac ale nie wielo to pomoglo. W miedzy czasie mialem kapitalny remont silnika. Po remoncie sytuacja sie nie zmienila i nadal sobie strzelal. Od pewnego czasu strzaly zaczely byc coraz czestsze i glosniejsze. Zostaly wymienione swiece i przewody, wymienione wszytskie filtry gazu i znow regulacja. Poprawy brak. Az pewnego dnia huknelo tak ze rozerwalo tlumik co widac na zdjeciu. Wymienilem tlumik auto zostalo podlaczone pod kompa i jedyny blad jaki wywala to sonda lambda. Auto po zdjeciu nogi z gazu zaczyna delikatnie szarpac. Czy macie pomysl czemu nadal strzela, gazownicy rozkladaja rece i mowia ze nie maja pomyslu. Boje sie ze za chwile rozerwie mi kolejny tlumik.

post-9740-14352521905464_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam problem z moja Nubira. Od roku czasu strzelal mi gaz w tlumiku.Ale nie bylo to zbyt czeste.

> Gazownicy probowali mi regulowac ale nie wielo to pomoglo. W miedzy czasie mialem kapitalny

> remont silnika. Po remoncie sytuacja sie nie zmienila i nadal sobie strzelal. Od pewnego czasu

> strzaly zaczely byc coraz czestsze i glosniejsze. Zostaly wymienione swiece i przewody,

> wymienione wszytskie filtry gazu i znow regulacja. Poprawy brak. Az pewnego dnia huknelo tak

> ze rozerwalo tlumik co widac na zdjeciu. Wymienilem tlumik auto zostalo podlaczone pod kompa i

> jedyny blad jaki wywala to sonda lambda. Auto po zdjeciu nogi z gazu zaczyna delikatnie

> szarpac. Czy macie pomysl czemu nadal strzela, gazownicy rozkladaja rece i mowia ze nie maja

> pomyslu. Boje sie ze za chwile rozerwie mi kolejny tlumik.

u mnie było podobnie, winna była cewka, która na benzynie działa dobrze, a na gazie była już za słaba. Strzelanie/przerywanie nasilało się po rozgrzaniu silnika. Podmień cewkę - pewnie jest tańsza niż tłumik ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie było podobnie, winna była cewka, która na benzynie działa dobrze, a na gazie była już za

> słaba. Strzelanie/przerywanie nasilało się po rozgrzaniu silnika. Podmień cewkę - pewnie jest

> tańsza niż tłumik

Jak wszystko wymienił to też stawiam na cewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Boje sie ze za chwile rozerwie mi kolejny tlumik.

Sprawdź skład mieszanki (wskazania lambdy) w czasie jazdy.

Oprócz tego do zrobienia (kolejno, jak nie pomoże poprzedni punkt):

- zmniejsz przerwę na świecach

- sprawdź kompresję - może któryś zawór puszcza gaz do wydechu nawet, jak jest teoretycznie zamknięty.

- wymień przewody - sprawdź, jakie dla Twojego silnika polecają inni użytkownicy gazu. Niestety, bywa że niektóre nie wytrzymują pracy na LPG.

- wymień świece - też przetestowane na gazie przez innych.

- cewka do wymiany

Generalnie jak niespalony gaz trafia do tłumika - to najprawdopodobniej coś z zapłonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wszystko wymienił to też stawiam na cewkę.

To, że wymienił, to jeszcze nic nie znaczy. Ostatnio wymieniłem przewody na nowe, teoretycznie porządnej firmy, i po kilkuset kilometrach zaczęły się strzały. Założyłem znów stare i strzelanie ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.