Skocz do zawartości

grundfos up 15-14b


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

mam taka pompe do wymuszenia obiegu cieplej wody. Juz dwa razy przylapalem ja na tym, ze wpada w wibracje, ktore czuc na pompie i rurach dodatkowo niezle przy tym halasuje.

Pomyslalem, ze jakis syf wpadl razem z woda albo kamien albo i co innego. Zdjalem ja, obejrzalem. Ani sladu po czyms co mogloby bokowac przeplyw. Brak nalotow, kamienia itd mimo to przeplukalem, poskladalem do kupy i czekalem czy sie nie powtorzy. Powtorzylo sie.

Mieliscie kiedys cos takiego? Cos w samym silniku wpada w takie wibracje? niewiem.gif Da sie to uratowac czy szykowac kase na nowa? Ta ma 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam taka pompe do wymuszenia obiegu cieplej wody. Juz dwa razy przylapalem ja na tym, ze wpada w

Rodzice mieli jakiegoś grundfosa również jako pompa do C.O. Objawy były podobne jak u Ciebie, potem zaczęła prawie cały hałasować, aż poszła do wymiany bo było to nie do zniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rodzice mieli jakiegoś grundfosa również jako pompa do C.O. Objawy były podobne jak u Ciebie, potem

> zaczęła prawie cały hałasować, aż poszła do wymiany bo było to nie do zniesienia.

to mnie pocieszyles zlosnik.gif

nie robiliscie proby reanimacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj masz podobny problem i rozwiązanie problemu

ta pompa ma po pierwsze inna konstrukcje, tzn zeby dobrac sie do czesci wirnika trzeba wykrecic imbusy. U mnie po prostu sie ja odkreca zdejmujac czesc z silnikiem i wystajacym bolcem. Zostaje czesc przez ktora przeplywa woda i wirnik, kotry mozna bez problemu wyjac.

Tak jak mowilem czesc przez ktora przeplywa woda i wirnik jest czysty od syfu. No chyba, ze zle zrozumialem podlinkowany artykul i mam rozebrac sam silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta pompa ma po pierwsze inna konstrukcje, tzn zeby dobrac sie do czesci wirnika trzeba wykrecic

> imbusy. U mnie po prostu sie ja odkreca zdejmujac czesc z silnikiem i wystajacym bolcem.

> Zostaje czesc przez ktora przeplywa woda i wirnik, kotry mozna bez problemu wyjac.

> Tak jak mowilem czesc przez ktora przeplywa woda i wirnik jest czysty od syfu. No chyba, ze zle

> zrozumialem podlinkowany artykul i mam rozebrac sam silnik...

rozbierz silnik, nic nie szkodzi na przeszkodzie, zepsuć i tak nie zepsujesz.

wirnik jest na magnesach, panewkach czy łożyskach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozbierz silnik, nic nie szkodzi na przeszkodzie, zepsuć i tak nie zepsujesz.

> wirnik jest na magnesach, panewkach czy łożyskach?

liczylem bardzej na jakis praktykow. Moze sie okazac, ze rozebrac sie da ale juz poskladac nie. Na razie dziala i buczy raz na jakis czas (z dosc duzymi odstepami). Nie chce pogorszyc bo moze to oznaczac zakup na juz. Docelowo pewnie tym sie skonczy.

Co do wirnika to jest mocowany luzno na jakims bolcu i chyba raczej magnes bo czuc ze sie przyczepia. Zobacz sobie rysunki w necie jesli Ci to cos wiecej powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Mieliscie kiedys cos takiego? Cos w samym silniku wpada w takie wibracje? Da sie to uratowac czy

> szykowac kase na nowa? Ta ma 5 lat.

Powiem tak to juz bliski koniec tej pompy,nie da sie jej zreanimowac,wiec powoli szykuj kase na nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam taka pompe do wymuszenia obiegu cieplej wody. Juz dwa razy przylapalem ja na tym, ze wpada w

> wibracje, ktore czuc na pompie i rurach dodatkowo niezle przy tym halasuje.

> Pomyslalem, ze jakis syf wpadl razem z woda albo kamien albo i co innego. Zdjalem ja, obejrzalem.

> Ani sladu po czyms co mogloby bokowac przeplyw. Brak nalotow, kamienia itd mimo to

> przeplukalem, poskladalem do kupy i czekalem czy sie nie powtorzy. Powtorzylo sie.

> Mieliscie kiedys cos takiego? Cos w samym silniku wpada w takie wibracje? Da sie to uratowac czy

> szykowac kase na nowa? Ta ma 5 lat.

Tak, obciazylem ja zeby zmienić częstotliwość rezonansową i jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, obciazylem ja zeby zmienić częstotliwość rezonansową i jest spokój.

A to cos daje? Bo podczas tego wycia/wibracji probowalem ja dociskac w roznych kierunkach i nic to nie dalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Co do wirnika to jest mocowany luzno na jakims bolcu...

No to masz odpowiedź. Luz na łożyskowaniu i stąd wibracje.

Jeśli jesteś w stanie to wymienić to pewnie da się zrobić, tyle, że jeśli to rodzaj panewki, to z ekonomicznego punktu widzenia, nie warto się w to bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.