Skocz do zawartości

Skrzynia biegów - typ


gajoss

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam

> Panowie i Panie, szybkie pytanie, czy skrzynia biegów w moim Uno 1.5 jest taka sama jak w

> Palio/Siena 1.4? PS mam mokre wewnętrzne przeguby.

> Pozdrawiam

Taka sama zapewne nie jest ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że podpasuje zamiennie.

Może być lipa z przednią łapą ale wtedy sobie najwyżej przełożysz przegrodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Palio siena ma linki ale da się to przerobić.

Właśnie o wybieranie mi chodzi. Bo skrzynia optycznie jest praktycznie identyczna, też ma mokre półosie wewnętrzne i jeśli sam mechanizm dałoby się przeszczepić ze Sieny do skrzyni z Uno, to miałbym wybierak na linkach co jest dużo wygodniejsze i mniej upierdliwe niż te wszystkie patyki.

Przestudiowałem ePer'a i wychodzi że trzeba tylko wałek wybieraka inny albo coś pokombinować, bo w Uno dźwignia która jest na wałku wybieraka jest skierowana w stronę grodzi, a w Sienie/Palio w stronę przodu. No i kwestia jeszcze przykręcenia blachy która trzyma pancerze linek, jeśli obudowy są takie same to może i P&P ta blacha będzie pasować.

Palio / Siena

287253347-skrzyniapaliosiena.jpg

Uno

287253347-skrzyniauno.jpg

post-37790-14352522003495_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale czekaj bo nie czaje.. skoro chcesz skrzynię ze sieny, i chcesz linki to musisz też chcieć

> lewarek ze sieny a wtedy biegi wchodzą normalnie więc w czym problem?

To jest najlepsze wyjście. Zaadaprtować wszystko z palio/siena. Mozowanie całego lewarka wmiarę łatwo dopasować bo podobny jak z 899. Niestety z 899 nie pasuje bo biegi wychodzą lustrzane. Jedyny minus tej zabawy to taki że linki z palio/siena są za długie i albo tzeba je skrócić dobre 8cm albo pasażer będzie miał pod wykładzina "buły". No i takie naprężenie linek wpływa na minus na ich pracę. Ciężej lewarek chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale czekaj bo nie czaje.. skoro chcesz skrzynię ze sieny, i chcesz linki to musisz też chcieć

> lewarek ze sieny a wtedy biegi wchodzą normalnie więc w czym problem?

Skrzynia zostaje seryjna z Uno, chodzi o wybierak, czyli linki kontra te patyki/wodziki i cały sierżant. Interesuje mnie czy mechanizm ze skrzyni Palio / Siena da się przeszczepić do skrzyni z Uno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest najlepsze wyjście. Zaadaprtować wszystko z palio/siena. Mozowanie całego lewarka wmiarę

> łatwo dopasować bo podobny jak z 899. Niestety z 899 nie pasuje bo biegi wychodzą lustrzane.

> Jedyny minus tej zabawy to taki że linki z palio/siena są za długie i albo tzeba je skrócić

> dobre 8cm albo pasażer będzie miał pod wykładzina "buły". No i takie naprężenie linek wpływa

> na minus na ich pracę. Ciężej lewarek chodzi.

Nie chcę zmieniać skrzyni, skoro moja jest ok. Chodzi właśnie o sam mechanizm. Drupi a połączenie linek i lewarka z 899 i mechanizmu przy skrzyni z Palio / Siena da radę? Bo sprawa lustrzanych biegów to chyba tylko kwestia właśnie dźwigni w wybieraku, która w Uno jest tak jakby po stronie grodzi a w Palio / Siena po przeciwnej stronie, czyli z przodu.

Patrz na zdjęcia, zaznaczone na czerwono.

287253457-skrzyniapaliosienaroznice.JPG

287253457-skrzyniaunoroznice.JPG

post-37790-14352522004292_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chcę zmieniać skrzyni, skoro moja jest ok. Chodzi właśnie o sam mechanizm. Drupi a połączenie

> linek i lewarka z 899 i mechanizmu przy skrzyni z Palio / Siena da radę? Bo sprawa lustrzanych

> biegów to chyba tylko kwestia właśnie dźwigni w wybieraku, która w Uno jest tak jakby po

> stronie grodzi a w Palio / Siena po przeciwnej stronie, czyli z przodu.

Słuchaj. Ja w 1.2 turbo miałem skrzynię z uno 1.0/1.1 a lewarek i linki z uno 899 więc co się nie da jak się da.

Teraz ten patent jest u majkera.

Myk polegał na odpowiednim przerobieniu blachy przy skrzyni (tej z 899) i poprzeginaniu dźwigienek od wybieraka też przy skrzyni. No i jedna kulka jest za mała, trzeba zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chcę zmieniać skrzyni, skoro moja jest ok. Chodzi właśnie o sam mechanizm. Drupi a połączenie

> linek i lewarka z 899 i mechanizmu przy skrzyni z Palio / Siena da radę?

Da radę kwestia przerobienia mocowań końcówek. Chodzi o to że 899 ma małe kulki na wybierakach a plio duże. Obciąć nagwintować założyć "unibole" np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słuchaj. Ja w 1.2 turbo miałem skrzynię z uno 1.0/1.1 a lewarek i linki z uno 899 więc co się nie

> da jak się da.

> Teraz ten patent jest u majkera.

> Myk polegał na odpowiednim przerobieniu blachy przy skrzyni (tej z 899) i poprzeginaniu dźwigienek

> od wybieraka też przy skrzyni. No i jedna kulka jest za mała, trzeba zmienić.

To mi sporo pomogło. Generalnie myślałem nad całym zestawem wybieraka wraz z lewarkiem i linkami z Palio / Siena, ale jeśli linki są za długie to może właśnie z 899 lepiej podpasuje. A nie orientujesz się czy sam lewarek i linki w 899 Uno są takie same ja w Seicento?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da radę kwestia przerobienia mocowań końcówek. Chodzi o to że 899 ma małe kulki na wybierakach a

> plio duże. Obciąć nagwintować założyć "unibole" np.

Wszystko spoko, nie boję się rzeźby, ale jeśli da się zrobić że tak powiem mix wybieraków i obejdzie się bez rzeźbienia, to po co sobie życie utrudniać. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To mi sporo pomogło. Generalnie myślałem nad całym zestawem wybieraka wraz z lewarkiem i linkami z

> Palio / Siena, ale jeśli linki są za długie to może właśnie z 899 lepiej podpasuje. A nie

> orientujesz się czy sam lewarek i linki w 899 Uno są takie same ja w Seicento?

Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.