Jump to content

wymiana rury kolektorowej

06061974
 Share

Recommended Posts

Witam. Zrobiła mi się dziura w złączu elastycznym (tak osłuchowo to wygląda bo rura jest ok obok) Czy po zakupie takiego elementu trzeba go wspawywać czy może na obejmę będzie pasowało?? Przerabiał już ktoś ten temat? Pozdrawiam

http://allegro.pl/tlumik-rura-kolektorowa-daewoo-matiz-98r-00r-i3636977820.html

To zalezy czy chcesz zostawic katalizator.

Jesli nie to najprosciej odciac/odkrecic sruby za katalizatorem. I kupic taka rure w jednym kawalku firmy polmoostrow z tlumiczkiem zamiast katalizatora.

Tu masz na tej aukcji pokazana taka rure, wtedy jesli masz wydech nie pospawany id, to odcinasz albo w co watpie odkrecasz sruby i przykrecasz taka rure ktora jest w jednym kawalku.

http://allegro.pl/daewoo-matiz-rura-kolektorowa-tlumiki-katalizator-i3581916634.html

Ta ktora pokazales trzeba zespawac jesli ma zostac twoj katalizator, albo kupic w komplecie z tlumikiem/zamiennikiem katalizatora, jesli chcesz uniknac spawania, ale wtedy rozkrecasz/odcinasz w miejscu o ktorym pisalem wczesniej. (to jest to samo co w pierwszej aukcji tylko wykonane w dwoch kawalkach, oryginalnie w matizach bylo w jednym kawalku i zalecam ci kupic w jednym bo zawsze mniej polaczen mniej problemow)

http://allegro.pl/rura-kolektorowa-tlumik-katalizator-daewoo-matiz-i3582083673.html

Jak leci złącze elastyczne to kupujemy samo złącze elestyczne, wycinamy uszkodzone i wspawujemy nowe. Nie kupujemy całej rury.

A najlepiej nic samemu nie kupować, tylko odwiedzić tłumikarza (takiego prawdziwego-ze spawarką) i cała sprawa od wjechania do wyjechania trwa 15minut a złącze elastyczne dobierze już tłumikarz.

Dwa razy już to w Matizie wymieniałem. wink.gif

> Jak leci złącze elastyczne to kupujemy samo złącze elestyczne, wycinamy uszkodzone i wspawujemy

> nowe. Nie kupujemy całej rury.

> A najlepiej nic samemu nie kupować, tylko odwiedzić tłumikarza (takiego prawdziwego-ze spawarką) i

> cała sprawa od wjechania do wyjechania trwa 15minut a złącze elastyczne dobierze już

> tłumikarz.

> Dwa razy już to w Matizie wymieniałem.

To zalezy od reszty ukladu. Caly do matiza to 300 zlotych, nie ma co sie bawic, jesli chce sie autem pojezdzic ze dwa lata to lepiej odkrecic przy kolektorze wywalic caly zardzewialy syf, kupic komplet i zalozyc. Wtedy robota to przyjemnosc a i jeszcze katalizator sie sprzeda za 50 zlotych potem na allegro albo w skupie.

Takie zabawy w wymiane plecionki przy tej cenie ukladu, maja sens jesli reszta naprawde jest w doskonalym stanie.

> Witam. Zrobiła mi się dziura w złączu elastycznym (tak osłuchowo to wygląda bo rura jest ok obok)

> Czy po zakupie takiego elementu trzeba go wspawywać czy może na obejmę będzie pasowało??

> Przerabiał już ktoś ten temat? Pozdrawiam

> http://allegro.pl/tlumik-rura-kolektorowa-daewoo-matiz-98r-00r-i3636977820.html

jak reszta zdrowa to sama plecionka, tylko spawaj.

jeśli reszta nie ruszana od lat to komplet i spokój. całość około 300zł, tylko ja polecam wywalić strumienice i wspawać z powrotem kata. u mnie na strumienicy było za głośno.

pozd

Ajk reszta układu wydechowego zdrowa to wycinasz plecionkowe ustrojstwo wstawiasz nową ( nowa od 30 do 80 zł spawanie od 50-80 zł ).

Te na obejmy to nie wiem czy dobra sprawa bo nigdy nie wyczyścisz miejsca połączenia dokładnie i zawsze mogą byc jakieś parchy i będzie gwizdało i gniło a i jakąś pastę uszczelniającą trzeba dać na miejsce połączenia.

> To zalezy od reszty ukladu. Caly do matiza to 300 zlotych...

O ile ktos ma zamiar stracic katalizator to tyle zaplaci...

Sam pierwszy odcinek z katalizatorem kosztuje ze dwa razy wiecej.

Ja mam juz 3 plecionke a reszta ukladu ma 6 lat i jest fabryczna.

Wydalem dwa razy po 100zl a nie dwa razy po 300.

I to jest dla mnie optymalna opcja.