Skocz do zawartości

ZX Auto Grand Tiger - z czym to się je?


Glaca

Rekomendowane odpowiedzi

2010-zx-auto-grand-tiger-2.640.jpg

Cena 50 tys PLN netto

silnik:

pojemność: 2495 cm3

moc:170 KM (125 kW)

układ zasilania: common rail

Maksymalny moment obrotowy 392 Nm przy 2000 obr/min

Napęd: 4x4

Zawieszenie:

Przód: Niezależne drążki skrętne, stabilizator

Tył: Sztywny most, resory piórowe

Wymiary:

długość: 5080 mm

szerokość: 1750 mm

wysokość: 1735 mm

Dopuszczalna Masa Całkowita: 2737 kg

Wymiary skrzyni ładunkowej: długość 1455 mm/wysokość 480 mm

Auto jest wyposażone w:

* kli­ma­ty­za­cję

* dwie poduszki powietrzne

* immo­bi­li­ser

* cen­tralny zamek

* ABS + EBD

* elek­trycz­nie otwie­rane szyby

* elek­trycz­nie regu­lo­wane lusterka

* alu­mi­niowe obrę­cze kół

* lakier meta­lik

* odtwa­rzacz CD+MP3 z USB

* wspo­ma­ga­nie kie­row­nicy

* oru­ro­wa­nie skrzyni ładun­ko­wej

* lampy prze­ciw­m­gielne

* skó­rzaną kie­row­nicę

* chro­mo­wane lusterka zewnętrzne

Ktoś coś powie na temat tego auta????

Za tą kasę można mieć super fajnego używanego pick-upa hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tani chinczyk bez jakiegokolwiek serwisu

> ztcp to to auto jest kopia mazdy

Taka trochę "międzynarodówka"

"..Nadwozie kryje koreańską technikę. Układ napędowy w większości pochodzi z poprzedniej generacji Kii Sorento, więc jest sprawdzony i wiadomo, czego można się spodziewać. Jednym z wyjątków jest skrzynia rozdzielcza produkcji amerykańskiej Borg Warner. Drugim wały napędowe polskiej firmy Crystan. Pod ramą znajduje się również polski układ wydechowy Bosmal, a pod maską silnik D4CB Hyundaia."

żródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka trochę "międzynarodówka"

> "..Nadwozie kryje koreańską technikę. Układ napędowy w większości pochodzi z poprzedniej generacji

> Kii Sorento, więc jest sprawdzony i wiadomo, czego można się spodziewać. Jednym z wyjątków

> jest skrzynia rozdzielcza produkcji amerykańskiej Borg Warner. Drugim wały napędowe polskiej

> firmy Crystan. Pod ramą znajduje się również polski układ wydechowy Bosmal, a pod maską silnik

> D4CB Hyundaia."

> żródło

Czyli od biedy do prywatnego użytku po dziurawych drogach i śniegu by dawał rade? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli od biedy do prywatnego użytku po dziurawych drogach i śniegu by dawał rade?

Jeśli pamiętasz jak się jeździło Tarpanem i Ci to odpowiada to warto. ;-)

To jest wóz drabiniasty w nowoczesnym wydaniu. Jak każdy pick-up tego typu.

W firmie, w której pracowałem obdarzenie takim autem służbowym, po pierwszym zachwycie nowością, później było odbierana jak kara.

Lepiej rozejrzyj się za jakimś SUV-em. Przynajmniej niektórymi jeździ się jak osobówką.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli pamiętasz jak się jeździło Tarpanem i Ci to odpowiada to warto. ;-)

> To jest wóz drabiniasty w nowoczesnym wydaniu. Jak każdy pick-up tego typu.

> W firmie, w której pracowałem obdarzenie takim autem służbowym, po pierwszym zachwycie nowością,

> później było odbierana jak kara.

> Lepiej rozejrzyj się za jakimś SUV-em. Przynajmniej niektórymi jeździ się jak osobówką.

> Pozdrawiam.

To może kupię sobie od razu helikopter?

Czemu niektórzy nie rozumieją, że jak ktoś potrzebuje pick-upa to suv nie jest dla niego bo NIE MA PAKI hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może kupię sobie od razu helikopter?

> Czemu niektórzy nie rozumieją, że jak ktoś potrzebuje pick-upa to suv nie jest dla niego bo NIE MA PAKI

Bo w PL pikapami jeżdżą nowobogaccy biznesmeni i taki samochód jest do szpanowania. A w normalniejszych krajach rolnicy, hydraulicy, mechanicy, malarze... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo w PL pikapami jeżdżą nowobogaccy biznesmeni i taki samochód jest do szpanowania. A w

> normalniejszych krajach rolnicy, hydraulicy, mechanicy, malarze...

No to ja się wyłamię.

Jestem rolnikiem dorabiającym na etacie i muszę mieć auto wysokie, 4-napędowe i KONIECZNIE z odkrytą paką (rzucić kosiarkę, trochę cementu, piachu luzem, drewna czy kilka worków orzechów i nie martwić się o tapicerkę).

Nie w tym roku ale może za jakiś czas będzie mnie stać na zmianę auta to się rozglądam bo jedno jest pewne - to będzie pick-up.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo w PL pikapami jeżdżą nowobogaccy biznesmeni i taki samochód jest do szpanowania. A w

> normalniejszych krajach rolnicy, hydraulicy, mechanicy, malarze...

W Polsce moda na auta typu pickup powstala tylko dlatego, ze w zwiazku ze zmiana przepisow prawa tylko taki typ auta kwalifikowal sie do pelnego odliczenia vatu. Z tego samego powodu nagle w naszym kraju przybylo bankowozow w postaci porsche panamera, audi q7, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo w PL pikapami jeżdżą nowobogaccy biznesmeni i taki samochód jest do szpanowania. A w

> normalniejszych krajach rolnicy, hydraulicy, mechanicy, malarze...

chyba tylko w PL na podstawie rodzaju auta ustala sie status spoleczny hehe.gif niech kazdy kupuje to na co ma ochote ok.gif

odkad mam Jeepa cholernie zaczely mi sie podobac duze pickupy, chetnie przytulil bym Forda F150 w wydaniu Raptor SVT ... tylko ta cena sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Polsce moda na auta typu pickup powstala tylko dlatego, ze w zwiazku ze zmiana przepisow prawa

> tylko taki typ auta kwalifikowal sie do pelnego odliczenia vatu. Z tego samego powodu nagle w

> naszym kraju przybylo bankowozow w postaci porsche panamera, audi q7, etc.

To podobnie jak z CB i quadami.

Ja CB miałem od 1991 roku, pamiętam te łączności międzynarodowe, qsl'ki, prowadzenie tirów itp... potem się bydło zrobiło i ci pasjonaci zostali zmieszani z całą hołotą....

Quady mnie rajcowały od kiedy w ogóle się na świecie pojawiły (zbierałem jakieś zagraniczne pisma motoryzacyjne itp) a teraz co - kupuje się quada dla szpanu, łamie się obojczyk i quad ląduje na allegro albo w czeluściach garażu... Gówniarze orzą lasy, rozjeżdżają grzybiarzy a rolnik, któremu quad pomaga - do jednego wora z gówniarzami facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba tylko w PL na podstawie rodzaju auta ustala sie status spoleczny niech kazdy kupuje to na

> co ma ochote

> odkad mam Jeepa cholernie zaczely mi sie podobac duze pickupy, chetnie przytulil bym Forda F150 w

> wydaniu Raptor SVT ... tylko ta cena

Ale czy taki duży hamerykaniec będzie równie mobilny w śniegu jak hilux czy l200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale czy taki duży hamerykaniec będzie równie mobilny w śniegu jak hilux czy l200?

szczerze mowiac nie interesuje mnie to wink.gif gdybym mial 250tys kupil bym go tylko dlatego ze mi sie podoba, nie musi byc praktyczny grinser006.gif

za drugie 250tys kupil bym Alfe 4C zeby mogla parkowac pod nim grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szczerze mowiac nie interesuje mnie to gdybym mial 250tys kupil bym go tylko dlatego ze mi sie

> podoba, nie musi byc praktyczny

> za drugie 250tys kupil bym Alfe 4C zeby mogla parkowac pod nim

Nie no, takich aut to ja bym mógł tu wymienić kilka ale chodzi o konkretnego pick-upa do codziennego jeżdżenia a ten kto był u mnie wie, że inne auto tu nie ma sensu spineyes.gif (i wszędzie mam dojazd "asfaltem")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie no, takich aut to ja bym mógł tu wymienić kilka ale chodzi o konkretnego pick-upa do

> codziennego jeżdżenia a ten kto był u mnie wie, że inne auto tu nie ma sensu (i wszędzie mam

> dojazd "asfaltem")

Jeepa traktuje jako auto do zabawy i pomimo ze zbyt duzego komfortu nie oferuje przez to ze zostal podniesiony o 3'' to jednak uwielbiam nim jezdzic na co dzien grinser006.gif Taki pickup nie oferuje gorszych warunkow przemieszczania sie niz 20-letnia terenowka wink.gif

BTW bylem wczoraj na jezdzie Dacia Duster - jestem mile zaskoczony tym jak wybiera nierownosci ok.gif Jakosc wnetrza nie jest warta wspominania mimo to milo sie pomykalo Dusterem grinser006.gif Ciagle po glowie chodzi mi pomyl aby pozbyc sie Fiata i kupic Dustera, ale potem zaczynam myslec ze mnie pogrzalo - na co mi dwa duze samochody rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeepa traktuje jako auto do zabawy i pomimo ze zbyt duzego komfortu nie oferuje przez to ze zostal

> podniesiony o 3'' to jednak uwielbiam nim jezdzic na co dzien Taki pickup nie oferuje

> gorszych warunkow przemieszczania sie niz 20-letnia terenowka

> BTW bylem wczoraj na jezdzie Dacia Duster - jestem mile zaskoczony tym jak wybiera nierownosci

> Jakosc wnetrza nie jest warta wspominania mimo to milo sie pomykalo Dusterem Ciagle po

> glowie chodzi mi pomyl aby pozbyc sie Fiata i kupic Dustera, ale potem zaczynam myslec ze mnie

> pogrzalo - na co mi dwa duze samochody

Mnie sie lepiej jezdzilo dusterem niz l200

Daci brakuje mocniejszego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie sie lepiej jezdzilo dusterem niz l200

> Daci brakuje mocniejszego silnika

Przypomnę tylko, że w tym wątku nie chodzi o "lepiej jeździło" w takim sensie jak tu opisujecie.

Ma mielić żwir i śnieg i wozić brudne ciężary. Mieścić w miarę wygodnie 5 osób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to ja się wyłamię.

> Jestem rolnikiem dorabiającym na etacie i muszę mieć auto wysokie, 4-napędowe i KONIECZNIE z

> odkrytą paką (rzucić kosiarkę, trochę cementu, piachu luzem, drewna czy kilka worków orzechów

> i nie martwić się o tapicerkę).

> Nie w tym roku ale może za jakiś czas będzie mnie stać na zmianę auta to się rozglądam bo jedno

> jest pewne - to będzie pick-up.

to jest Polska, okradną Ci pakę człowieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może kupię sobie od razu helikopter?

To byłoby niegłupie.

> Czemu niektórzy nie rozumieją, że jak ktoś potrzebuje pick-upa to suv nie jest dla niego bo NIE MA

> PAKI

Rozumiem doskonale. Tylko żeby nie było, że nikt nie ostrzegał.

;-)

Z reszta ta paka tez nie jest zbyt wygodna. Podczas budowy przydały się, ale gdybym nie musiał nimi jeździć, wolałbym przyczepkę do SUV-a. Z resztą i tak bardzo często musiałem wypożyczać przyczepkę bo paka o długości 1,3m jest mało przydatna.

Jazda tym czymś to był dramat. Czułem się jakbym jeździł Żukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To byłoby niegłupie.

> Rozumiem doskonale. Tylko żeby nie było, że nikt nie ostrzegał.

> ;-)

> Z reszta ta paka tez nie jest zbyt wygodna. Podczas budowy przydały się, ale gdybym nie musiał nimi

> jeździć, wolałbym przyczepkę do SUV-a. Z resztą i tak bardzo często musiałem wypożyczać

> przyczepkę bo paka o długości 1,3m jest mało przydatna.

> Jazda tym czymś to był dramat. Czułem się jakbym jeździł Żukiem.

Mi się żukiem jeździło wyśmienicie.

Co do przyczepki to ja bym miał pakę i przyczepkę - pełen szał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie sie lepiej jezdzilo dusterem niz l200

> Daci brakuje mocniejszego silnika

ja zastanawiałem sie czy lekko używanego dustera kupić czy L200 czy moze cos innego ...

skończyło sie na x-trailu ... na esce daje rade ... po piachu daje radę ... a jak droga równa to w miare szybko sie jedzie ... i po prawie 500 km w jeden dzień nie trzeba masażysty ...

do dustera zraziło mnie że 2 szt co są u nas miały wymieniane silniki ... przy 30 i 40 tys km ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ten też Ci się spodoba.

> ;-)

Mam lublinka II 2.4 bez turbo i powiem szczerze, że nawet lubię nim jeździć.

Nie wymagam wiele od takiego auta ale daje radę i robi robotę.

Generalnie u mnie w okolicy są takie drogi, że nawet bez opon nie byłoby czuć różnicy facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakie spalanie? Ile gazu spali uaz?

> I jaką on ma pakę przy 5 osobach?

to chyba auto dla hobbysty i amatora grzebania przy samochodzie, bez kozery "żuczek" 100 x lepszy. Pomijam fakt, że znaleźć w rozsądnych pieniądzach takiego niedłubanego i naprawianego metodami wszelakimi, że sam diabeł nie wie co tam w nim siedzi to też niezły wyczyn. Do tego blacha- szału też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to chyba auto dla hobbysty i amatora grzebania przy samochodzie, bez kozery "żuczek" 100 x lepszy.

> Pomijam fakt, że znaleźć w rozsądnych pieniądzach takiego niedłubanego i naprawianego metodami

> wszelakimi, że sam diabeł nie wie co tam w nim siedzi to też niezły wyczyn. Do tego blacha-

> szału też nie ma.

Wracając do "polskiego" pickupa to w takiej wersji bym się nie zastanawiał grinser006.gifgrinser006.gif

5396978516_9d7c8585c4_z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.