Skocz do zawartości

Stabilizator przod tyl do cento


taquito

Rekomendowane odpowiedzi

1.

Interesuje mnie od czego ludzie montuja mocniejszy ( grubszy) stabilizator na przod pasujacy pod seryjne mocowania

2.

Od czego najlepiej zamocowac stab na tyl ? ( czesto spotyka sie na foto staby dosc krotkie ze skroconymi lacznikami )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.

> Interesuje mnie od czego ludzie montuja mocniejszy ( grubszy) stabilizator na przod pasujacy pod

> seryjne mocowania

Na centoworld.de wyczytalem kiedys ze eibach robi/robil stab do cento i jeszcze jakas firma ale nie pamietam jaka

> 2.

> Od czego najlepiej zamocowac stab na tyl ? ( czesto spotyka sie na foto staby dosc krotkie ze

> skroconymi lacznikami )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> strotom motorsport z wawy dorobi gruby z przodu i tylny homologowany

rozumiem że pod taki "gruby" wystarczy otwory w poli ciut rozwiercić ażeby to pozakładać?

Dawid, daj znać proszę jakbyś coś więcej wiedział co/gdzie/za ile, bo bym tez na przód zamówił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem że pod taki "gruby" wystarczy otwory w poli ciut rozwiercić ażeby to pozakładać?

> Dawid, daj znać proszę jakbyś coś więcej wiedział co/gdzie/za ile, bo bym tez na przód zamówił...

zależy o ile grubszy i zależy po co..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem że pod taki "gruby" wystarczy otwory w poli ciut rozwiercić ażeby to pozakładać?

> Dawid, daj znać proszę jakbyś coś więcej wiedział co/gdzie/za ile, bo bym tez na przód zamówił...

w TRS-racing montowali przedni mocniejszy i tylny do projektu SC Vti 1.6

http://www.trs-racing.pl/?link=scvti

i kilka innych fotek ktore sciagnalem kiedys

lpff.th.jpg og11.th.jpg ju6b.th.jpg 17k1.th.jpg e9pb.th.jpg vbce.th.jpg w8oc.th.jpg

o ile dorobienie mocowac, dobranie, przerobienie lacznikow, gum/poli nie bedzie problemem to znalezienie z jakiego to modelu bez pomocy bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś widziałem stabilizator na tył z Opla Corsy C i do tego łączniki od Nissana Primery P11, Bez

> rzeźby się nie obejdzie ale podobno najlepiej pasuje. Sam się teraz zastanawiam nad

> zaadaptowaniem do siebie takiego zestawu.

Zapewno widziałeś to:

http://pasjarajdowania.cba.pl/stabilizator_tyl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co dokladnie przerabiales w stabie ?

> jak wrazenia po montazu

Trzeba było go trochę dogiąć bo był za mało wygiety i nie pasował no i uciąć bo był za długi. Na koniec dospawać nakrętki do łącznika no i wymodzić mocowania. Ja zrobiłem je z kawałka krztałtownika o przekroju prostokąta i odpowiednim wyszlifowaniu na belke. Wrażenia to takie że tył przestał odjeżdzać na ostrych zakrętach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A on czasem nie haczy o mocowanie przewodu hamulcowego na wahaczu?

> Dużo prościej byłoby dopasować łącznik jeśli zmierzysz nam jego długość. Może da się coś dokupić

> żeby nie trzeba było tego modzić

> W która stronę był za mało wygięty i ile trzeba było giąć?

haczyło o samo mocowanie dosłownie 5mm ale troszke przyszlifowałem i jest ok. łacznik jest modzony bo mial byc do testów ale jest zrobiony tak że identyczny jest z alfy 147. trzeba było dogiąć po obu stronach tuz za mocowaniami do budy bo był mało wygiety i nie wchodził. Wystarczy porównac to zdjecie co wrzuciłem ostatnio ze zdjęciem jakiegoś staba z tico i bedzie widać co i jak trzeba dogiąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.